Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
Fot. Michał Król [Radio Szczecin]
Fot. Michał Król [Radio Szczecin]
Giermasz #603 - festiwal Pixel Heaven
W miniony weekend redakcja "Giermaszu" wybrała się do Warszawy na Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven. Kacper Narodzonek i Michał Król skupili się na rozmowach z wieloma bardzo ciekawymi gośćmi, których spotkali w halach Starej Zajezdni Autobusowej. Wydarzenie kierowane jest głównie do miłośników retro, stąd też wybór gości. Naszymi rozmówcami byli m.in.: naukowiec Rafał Szrajber z Politechniki Łódzkiej, miłośnik retro Wojciech Dziechciarz z Retrogratów, odnawiający stare polskie gry i czasopisma Jerzy Dudek z Retronics, twórca pixelartowych gier Mateusz Sokalszczuk ze studia Scriptwelder, znany jutuber Arkadiusz "Dark Archon" Kamiński z kanału arhn.eu, autor legendarnej w Polsce gry Deluxe Ski Jump (aka "Małysz") - Fin Jussi Koskela oraz oczywiście uczestnicy festiwalu. Zapraszamy na pełną nostalgii podróż do czasów minionych.

Polecamy też obserwować nas na Facebooku i słuchać na Spotify lub w Podcastach Google.
Senua’s Saga Hellblade II
Senua’s Saga Hellblade II
Giermasz #602 - mrocznie, szybko i widowiskowo
W tym tygodniu mamy dla was trzy recenzje i kolejny wywiad z polskim twórcą. Michał Król zagłębił się w odmęty ludzkiego umysłu w bardzo mrocznej przygodzie Senua's Saga: Hellblade II. Kacper Narodzonek próbował zdobyć mistrzostwo świata w królowej motorsportu. Co prawda Roberta Kubicy nie ma, ale i tak sprawdziliśmy najnowszą część serii F1 24. Na nazwę tej mangi Jarek Gowin reaguje dość entuzjastycznie. Innej opcji nie było i Dragon Ball: Xenoverse 2 trafiło w jego ręce. Na koniec do długiej rozmowy Michał Król zaprosił polskiego twórcę i szefa studia Sonka – Rafała Sankowskiego. Zapraszamy!

Polecamy też obserwować nas na Facebooku i słuchać na Spotify lub w Podcastach Google.
System Shock
System Shock
Giermasz #601 - remake, czyli powrót do przeszłości
W najnowszej audycji mamy dla was dwie recenzje, kolejny wywiad i wasz ulubiony kącik "Stare ale jare:. Na start przeniesiemy się w czasie i sprawdzimy remake cyberpunkowego hitu sprzed lat, Jest to odświeżona wersja hybrydy strzelanki i RPG-a, która weszła do kanonu gatunku. Jarek Gowin ograł System Shock. Michał Król wziął się za odbudowę zniszczonych podczas drugiej wojny światowej miast, w polskim symulatorze WW2 Rebuilder. Do rozmowy zaprosiliśmy prawdziwego polskiego niezależnego twórcę. Paweł Turaczyk ze studia kantal collective stworzył m.in. grę 1Bit Castle. Na koniec w kąciku "Stare ale jare" przypomnimy początek legendarnej wyścigowej serii, czyli The Need for Speed. Zapraszamy!

Polecamy też obserwować nas na Facebooku i słuchać na Spotify lub w Podcastach Google.
The Outlast Trials
The Outlast Trials
Giermasz #600 - Powody do świętowania
Zapraszamy na wyjątkowy, sześćsetny odcinek Giermaszu. Pierwszy program został wyemitowany 3 stycznia 2012 roku, więc od ponad 12 lat tworzymy dla Was program o grach komputerowych i dziś trochę powspominaliśmy. Mamy też trzy recenzje i kolejną część kącika "Stare ale jare". Jedyną osobą w redakcji, mającą tyle odwagi by ograć przerażający survival horror The Outlast Trials, był Jarek Gowin. Za to Michał Król zajął się relaksującą naprawą zniszczonych dróg w polskiej logicznej grze Please Fix the Road. Kacper Narodzonek sprawdził co słychać u legendarnego Pac-Mana w nowej-starej produkcji Pac-Man Mega Tunnel Battle: Chomp Champs. Na koniec porzucaliśmy shurikenami w kąciku "Stare ale jare", tym razem wcieliliśmy się w wojownika ninja w grze Shinobi.

Możecie odsłuchać całą audycję, a pod linkami są poszczególne materiały. Jak kto lubi. Polecamy też obserwować nas na Facebooku i słuchać na Spotify lub w Podcastach Google.
1234567