Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
Giermasz #443
Giermasz #443
GIERMASZ-Program z 10.04.21
Na początek krótkie wyjaśnienie: chociaż zapowiadaliśmy recenzję Outriders, opóźniliśmy tę publikację, bo zgodnie z informacjami twórców, borykająca się z pewnymi problemami technicznymi produkcja wkrótce będzie działać lepiej. Więc postanowiliśmy tydzień poczekać. Natomiast dwie gry, które dla Was sprawdziliśmy (właściwie trzy), będziemy bardzo polecać. Andrzej Kutys najpierw poczuł się nieco przytłoczony: ale gdy poznasz mechanikę tej gry na tyle, że działasz automatycznie i nie gubisz się w tych wszystkich możliwościach jakie oferuje - Monster Hunter Rise daje mnóstwo frajdy fanowi gatunku RPG akcji. Podobnie Michał Król jest niezwykle zadowolony next-genową wersją paczki dwóch (sprzedawanych razem) produkcji o szalonej jeździe deskorolką: Tony Hawk's Pro Skater 1+2 w tym gatunku rządzi i dzieli. A choć recenzji Outriders doczekacie się w przyszłym tygodniu, to w kąciku Gramy po polsku sporo czasu poświęcamy tej produkcji. W studiu także Radek Lis, który opowiada o nowościach technologicznych. Na koniec Stary, ale jary Kajko i Kokosz (z 1994 r.).
Giermasz #442
Giermasz #442
GIERMASZ-Program z 03.04.21
"Symulatory chodzenia" to specyficzny, acz wdzięczny dla fanów gatunek gier. Stawiają na klimat a nie na skomplikowane mechanizmy rozgrywki, zazwyczaj są krótkie - co ma znaczenie, gdy czasu coraz mniej... Polskie Paradise Lost to właśnie taka gra. Niezła, choć Michał Król jednak liczył na więcej i zalicza tę produkcję do grona "średniaków". Z kolei It Takes Two - zdaniem Jarka Gowina - to nierówna produkcja. Gdy trochę zawodzi na polu fabularnym, znakomicie nadrabia bardzo udaną rozgrywką skrojoną na miarę dwóch graczy. I można ten tytuł z tego powodu polecać. Mamy też dwa kąciki przygotowane: Gramy po polsku z Michałem Królem. A Andrzej Kutys z naszym ekspertem technologicznym Radkiem Lisem dyskutują na temat nowości w branży IT. A na koniec tego Giermaszu Stare, ale jare Gran Turismo.

Naturalnie mamy też życzenia: przede wszystkim Zdrowia i Spokoju z okazji Wielkanocy!
Giermasz #441
Giermasz #441
GIERMASZ-Program z 27.03.21
Nasz redakcyjny kolega Łukasz Rabikowski przez ostatnie dwa tygodnie nie robił nic innego, jak walczył z potworami, eksplorował mroczne podziemia - czyli zbroi nie zdejmował a później usiadł i to wszystko spisał. Pikselowy Loop Hero to fenomen ostatnich tygodni, grafika jest przedpotopowa, za to rozgrywka w wielu aspektach przełomowa i zaskakująca starych wyjadaczy. Za to Curse of the Dead Gods to klasyczne dosyć podejście do "ciachania i rąbania" a'la Diablo. Obie gry możemy polecić, choć niewątpliwie piksele (w Loop Hero) byśmy preferowali. A Michał Król wcielił się w króla motocrossu w grze Monster Energy Supercross 4. Nie jest to może najwybitniejszy przedstawiciel gatunku, ale fani powinni docenić. Polecamy także kącik technologiczny czyli przegląd tygodnia okiem naszego eksperta Radka Lisa. Andrzej Kutys dyskutował także z Michałem Królem na temat polskiej branży, tradycyjnie w przygotowanym przez Michała kąciku Gramy po polsku.
Giermasz #440
Giermasz #440
GIERMASZ-Program z 20.03.21
Jeżeli macie w domu bardzo młodego człowieka, to być może warto się zainteresować grą "farmerską" Harvest Moon: One World. Przygody w tym świecie, jak przyznaje Andrzej Kutys, dorosłego mogą znużyć. I tyle jeżeli chodzi o recenzje w tym programie - poprawimy się za tydzień, chociaż na razie wydawcy nie rozpieszczają graczy. A skoro początek roku dosyć spokojny, to mamy więcej czasu na sprawdzenie aktualności w branży. Sporo zapowiedzi produkcji, które ogramy (choć nie wszystkie oczywiście) jeszcze w tym roku. Mamy też tradycyjnie przegląd nowości technologicznych, które przygotował Radosław Lis. Pojawiło się też sporo newsów o polskiej branży gier, rękę na pulsie wydarzeń trzyma Michał Król. Przypominamy też klasykę, w latach 80-tych możliwe były takie "myki" - gdy gra o męskim "bohaterze" stawała się tytułem o "bohaterce". Cudzysłowy konieczne, bo mowa o Starym, ale jarym Ms. Pac-Man.
123456