Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
Giermasz #418
Giermasz #418
GIERMASZ-Program z 17.10.20
Najpopularniejszy sport świata (czy się to komuś podoba, czy nie, to obiektywny fakt) doczekał się kolejnej odsłony najpopularniejszej serii o kopaniu "łaciatej". Bartek Czetowicz testuje nową FIFA 21 - a niezależnie od tego, co sądzi nasz redakcyjny kolega, i tak ta produkcja sprzeda się jak "świeże bułeczki". Więc, dla odmiany, w tym programie postanowiliśmy także opowiedzieć o totalnie niepoważnym potraktowaniu piłki nożnej w Alpaca Ball: Allstars. Michał Król lubi to. Tymczasem Andrzej Kutys wybrał się do średniowiecznych Chin, gdzie w 9 Monkeys of Shaolin walczy z najeźdźcami w klasycznej, chodzonej bijatyce. Gra to niezła, acz do świetnej oceny brakuje. W studiu pojawił się także Radek Lis z przeglądem technologii - oczywiście najnowszej premiery "nadgryzionych jabłek" przegapić nie mógł. Michał Król zaprasza też na kącik Gramy po polsku, rozmawiamy między innymi o popkulturowym, cyberpunkowym fenomenie.
Giermasz #417
Giermasz #417
GIERMASZ-Program z 10.10.20
Kolorowa, wesoła oprawa graficzna, ewidentnie adresowana dla młodszych... ale nie dajcie się zwieść - Michał Król podkreśla, że najnowszy Crash Bandicoot 4: It's About Time jest naprawdę trudny! Tymczasem Jarek Gowin wskoczył za stery super-myśliwca i bardzo poleca Star Wars: Squadrons. I kolejna trudna produkcja w tym Giermaszu - RIDE 4 to symulator jazdy wyścigowym motocyklem. Zdaniem Bartka Czetowicza, gdy nie ma i nie może być specjalnego kontrolera (no kierownicą nie da rady, trzeba na padzie) niedzielny gracz może się od tego tytułu odbić. Andrzej Kutys przetestował najnowsze wydanie naprawdę udanego hack'n'slasha z Japonii - Ys: Orgin w wersji na Switcha może i nie wygląda jak milion dolarów, ale się gra. Do czterech recenzji dorzucamy jeszcze dwa inne stałe punkty programu. Radek Lis tropi nowinki technologiczne. A Michał Król w kąciku Gramy po polsku zebrał najnowsze informacje o polskiej branży.
Giermasz #416
Giermasz #416
GIERMASZ-Program z 03.10.20
Historia zatoczyła koło: po premierze w 2002 roku gracze wręcz zakochali się w gangsterskiej Ameryce lat 30-tych, jaką widzieli na ekranie. I 18 lat później, za sprawą naprawdę udanej gruntownie odświeżonej wersji, Mafia: Definitive Edition zdaniem Michała Króla i Bartka Czetowicza znowu błyszczy. Z kolei Andrzej Kutys wybrał się do czterech kręgów piekła w świetnej, "diablowatej" grze Hades. W gatunku to prawdziwa perełka. Po czym mamy dwie gry, wobec których nasi recenzenci mają mieszane uczucia. Michał Król chwali ogólny klimat zręcznościowej "ścigałki" Hotshot Racing, ale zawartości nieco brakuje. Z kolei Jarek Gowin widzi pozytywy gry o przetrwaniu zatytułowanej Windbound, ale ogólnie ma wrażenie, że brakuje tej produkcji "tego czegoś". W studiu pojawił się także nasz ekspert Radek Lis, czyli sprawdzamy nowości technologiczne. I przyglądamy się pracy polskich studiów w prowadzonym przez Michała Króla kąciku Gramy po polsku.
Giermasz #415
Giermasz #415
GIERMASZ-Program z 26.09.20
Trzy recenzje - i same produkcje z Japonii. Do tego, wszystkie oceniamy dobrze, a nawet bardzo dobrze i znakomicie. Michał Król dobrze więc bawił się specyficzną grą piłkarską na podstawie kultowej w Polsce animacji czyli Captain Tsubasa: Rise of New Champions. W japońskie produkcje regularnie gra Andrzej Kutys - i jeżeli nie macie uczulenia na tamtejsze "dziwactwa", to 13 Sentinels: Aegis Rim jest znakomitą wizualną nowelą (z elementami taktycznej walki). Jako trzecia (bo to jednak nie nowość a remaster) pojawia się recenzja pakietu trzech wybornych platformówek. Bartek Czetowicz potwierdza, że produkcje Nintendo to klasa sama w sobie, nawet po latach jakie upłynęły od premiery, także teraz wydane jako Super Mario 3D All-Stars trzy klasyki mają niesamowite pokłady grywalności. Poza tym w Giermaszu tradycyjnie Radek Lis sprawdza, co dzieje się w świecie nowych technologii. A Michał Król cały czas jest w kontakcie z polskimi twórcami o czym opowiada w kąciku Gramy po polsku.
123