Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Płyta Michała Zygmunta "Dźwiękowy Szlak Odry" jest już gotowa, a muzyk zaprasza szczecinian na koncert.
Album to efekt wielomiesięcznej wędrówki artysty wzdłuż rzeki Odry od źródeł po ujście. To zapis zarówno odgłosów natury, jak i dźwięków industrialnych.

- W najbliższy weekend będzie można nie tylko dostać płytę, ale posłuchać, jak brzmi rzeka - mówi Michał Zygmunt. - Nie będzie to miało charakteru koncertu, a właśnie tego, żebyśmy usiedli wygodnie, zamknęli oczy i razem z dźwiękami Odry i razem trochę z moją opowieścią popłynęli nią i poznali ją i z zamkniętymi oczami próbowali jej doświadczać i odkrywać. Będzie można zanurzyć się i popłynąć razem ze mną z dźwiękami tej rzeki.

- Premiera odbędzie się w sobotę i niedzielę w oficynie kamienicy przy ul. Świętego Wojciecha 1 - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który jest mecenasem projektu. - Zależy nam na tym, żeby Odra zawsze rozbrzmiewała harmonią dźwięków. A jak potrafią one być piękne i zaskakujące jednocześnie przekonają się państwo sami uczestnicząc w koncercie, a potem wyruszając w podróż dźwiękowym szlakiem Odry.

Do płyty dołączona jest specjalna mapa, na której artysta zaznaczył najciekawsze dźwiękowo miejsca na rzece. Wydarzenie odbędzie się w ramach wystawy "Narodziny Polskiego Szczecina" w Muzeum Polskiego Szczecina.

Więcej na Facebooku.
- W najbliższy weekend będzie można nie tylko dostać płytę, ale posłuchać, jak brzmi rzeka - mówi Michał Zygmunt.
- Premiera odbędzie się w sobotę i niedzielę w oficynie kamienicy przy ul. Świętego Wojciecha 1 - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który jest mecenasem projektu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty