Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Chór "Don Diri Don" pod dyrekcją Dariusza Dyczewskiego. Fot. [Materiały prasowe]
Chór "Don Diri Don" pod dyrekcją Dariusza Dyczewskiego. Fot. [Materiały prasowe]
Szczeciński chór dziecięcy "Don Diri Don" wyjeżdża dziś do Rzymu na Międzynarodowy Konkurs chóralny "Chorus Inside" . W wydarzeniu weźmie udział około 20 zespołów z całego świata.
Startujemy nie tylko w kategorii muzyki ludowej - powiedział prof. Dariusz Dyczewski, dyrygent chóru.

- Przedstawimy najpiękniejsze nasze pieśni ludowe, takie jak między innymi "Kukułeczka kuka", "Krakowiak", "Dwa serduszka", "Góry nasze góry" i "Hej, bystra wodo". Natomiast w drugiej kategorii wykonamy muzykę polifoniczną. Będą pieśni sakralne z akompaniamentem fortepianu, jak i a cappella. To bardzo urozmaicony program, też z kolędami polskimi i włoskimi - dodał dyrygent.

Bardzo się cieszymy, że wystąpimy na tym ważnym międzynarodowym konkursie - powiedziała Pola Frankiewicz z "Don Diri Don".

- Będzie wiele dzieci z wszelkich zakątków na świecie, na przykład chór z Rosji i z samych Włoch, do których jedziemy. - Przygotowaliśmy piosenki ludowe, piosenki włoskie i żydowskie. Wszystkie bardzo mi się podobają - uzupełnił Krzyś Puchalski. - Mam nadzieję, że będziemy w dobrych relacjach - nawet po konkursie - ze wszystkimi chórami, które tam będą. - Wierzymy, że zwyciężymy - podsumowali młodzi wokaliści.

W drodze do Rzymu dzieci w czwartek zaśpiewają w Wielkiej Synagodze Berlińskiej.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty