Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Chór „Don Diri Don” z laurami Międzynarodowego Konkursu „Chorus Inside” w Rzymie. Fot. Paweł Moskowicz
Chór „Don Diri Don” z laurami Międzynarodowego Konkursu „Chorus Inside” w Rzymie. Fot. Paweł Moskowicz
W niedzielę zakończył się w Rzymie Międzynarodowy Konkurs "Chorus Inside". Dziecięcy Chór "Don Diri Don" ze Szczecina zdobył dwa Złote Puchary za najlepszy zespół w kategoriach muzyki polifonicznej sakralnej i ludowej.
Trzeci Złoty Puchar otrzymała Monika Walczukiewicz - pianistka szczecińskiego chóru, którą uznano za najlepszego muzyka akompaniatora tego prestiżowego Konkursu.

- Jestem niezmiernie szczęśliwa. Mam ogromną satysfakcje, bo konkurencja była niezwykła. Sporo było pianistów z całej Europy. Miałam bardzo dużo do grania i mieliśmy trudne utwory, więc jest to rzeczywiście wielkie wyróżnienie dla mnie - powiedziała Walczukiewicz.

Burzą braw nagrodzono prof. Dariusza Dyczewskiego - dyrygenta chóru, który odbierał dwa Złote Puchary dla "Don Diri Don".

- Bardzo się cieszymy, że zdobyliśmy wśród tak wielkiej konkurencji w Europie Złote Puchary. Dzieci stanęły na wysokości zadania. Wyglądały pięknie, zaśpiewały pięknie we wnętrzach Kościoła Świętego Andrzeja w Rzymie. To był naprawdę wielki, wielki wyczyn - podsumował dyrygent.

Jutro Chór dziecięcy "Don Diri Don" Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaśpiewa w Watykanie. Wyjazd zespołu współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty