Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
28 lipca mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W południe w Studiu imienia Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin rozpoczęło się spotkanie z Jego twórczością.
Zaprezentowany zostanie między innymi monodram z udziałem Przemysława Tejkowskiego "Ostatnie Tango z Herbertem" i kilka wierszy poety wyrecytuje uczennica w Zespołu Szkół imienia Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.

- Dla nas poezja Herberta jest drogowskazem - podkreśla dyrektorka szkoły z Trzebiatowa Jadwiga Jaworska. - Bądź wierny wśród tych, co na kolanach. Idź zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płynną tylko śmieci. Jest wiele takich fragmentów poezji Herberta, które często dla mnie osobiście są takim drogowskazem i receptą na życie. Jak czasami trzeba postępować w sytuacji, kiedy boję się, stresuję, nie wiem co zrobić. Często daje im taką siłę, że musisz iść do przodu, jednak i zgodnie ze swoim sumieniem.

Szkoła należy do ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szkół imienia Zbigniewa Herberta.
Partner wydarzenia: ENEA S.A.
- Dla nas poezja Herberta jest drogowskazem - podkreśla dyrektorka szkoły z Trzebiatowa Jadwiga Jaworska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty