Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Grafika: Wojciech Ochrymiuk
Grafika: Wojciech Ochrymiuk
28 lipca minie 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta - autora takich tomów poezji jak "Struna światła", "Hermes, pies i gwiazda" czy "Pan Cogito". Dla upamiętnienia tej wyjątkowej dla polskiej kultury postaci w piątek w studiu S1 Radia Szczecin zostanie przedstawiony monodram zatytułowany "Ostatnie tango z Herbertem".
O swoim dziele i o tym, kim dla niego jest Zbigniew Herbert mówi Przemysław Tejkowski - autor monodramu. - Odkrywam w nim za każdym razem coś na nowo, bo to bardzo osobisty monodram. Zrobiłem go z osobistych powodów. Wracałam nim po siedmiu latach niebytności na scenie. Książę poetów, największy polski poeta. Człowiek, według Norwidowskiej definicji człowieka, wczesny, czyli ten, który wie dokładnie, po co go Bóg zesłał go na ziemię i jak ma czas wykorzystać.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie recytacja wierszy poety w wykonaniu uczennicy Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.

- To nasza uczennica liceum ogólnokształcącego Julka Modrzejewska sama wybierze wiersz. Tym bardziej, że już ma pewne doświadczenie w prezentowaniu poezji Herberta - mówi dyrektor Jadwiga Jaworska.

Organizatorami jutrzejszego wydarzenia są Radio Szczecin, Wojewoda Zachodniopomorski i szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Partnerem jest Enea SA.
O swoim dziele i o tym, kim dla niego jest Zbigniew Herbert mówi Przemysław Tejkowski - autor monodramu.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie recytacja wierszy poety w wykonaniu uczennicy Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty