Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od parady zabytkowych samochodów po zwiedzanie słynnej piekarni - atrakcji podczas szczecińskiej Nocy Muzeów ma wystarczyć dla każdego.
Odwiedziny w większości miejsc, które przyłączyły się do tegorocznej akcji będzie można rozpocząć o 18:00. - Wcześniej jednak tradycyjnie już ulicami miasta przejadą zabytkowe pojazdy - mówi Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Jest to formuła otwarta. Ktoś, kto ma zabytkowy samochód, może się pojawić o 16 na dziedzińcu muzeum, o 17 wyjeżdżamy. Jedziemy przez Wojska Polskiego do Bramy Portowej i wracamy Niepodległości.

Charakterystycznym widokiem podczas szczecińskiej Nocy Muzeów są długie kolejki do Centrum Dialogu Przełomy. - Ale popularnością cieszy się też budynek Archiwum Państwowego - mówi dyrektor tej instytucji Krzysztof Kowalczyk. - Będzie można zobaczyć budynek archiwum z 1901 roku, który jest budynkiem zabytkowym, w tym najstarsza działająca winda towarowa w Szczecinie. Jedne z najstarszych magazynów archiwalnych.

Do akcji przyłączają się co roku nowe osoby i instytucje. Jedną z nowości jest odrestaurowane wnętrze 130-letniej kamienicy przy ulicy Monte Cassino 7.

Noc Muzeów zakończy się w większości lokalizacji o północy, ale jeszcze między 2:00 a 4:00 zaplanowano odwiedziny w piekarni Reczyńskich przy ul. Rayskiego. Harmonogram Nocy Muzeów znajdziecie tu.
Wcześniej jednak tradycyjnie już ulicami miasta przejadą zabytkowe pojazdy - mówi Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki i Komunikacji.
Popularnością cieszy się też budynek Archiwum Państwowego - mówi dyrektor tej instytucji Krzysztof Kowalczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty