Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Okładka płyty „Nie czekaj na znak” Wojtka Cugowskiego. Fot. Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia
Okładka płyty „Nie czekaj na znak” Wojtka Cugowskiego. Fot. Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia
„Kawiarenka muzyczna” w ramówce letniej Radia Szczecin będzie emitowana w każdą sobotę od 17:05 do 18:00. Dziś pierwsze wydanie. Po wakacjach program wróci do niedzielnych emisji od 9:05 do 11:00.

Wychowany na klasyce rocka wszechstronny wirtuoz gitary i wokalista w swojej twórczości pozostaje wierny tradycji muzykowania wolnego od producenckich udziwnień i ulepszeń. Mowa o Wojtku Cugowskim – zacnym artyście. Zapewne sporo nam przekaże o swoim albumie, jak mówi debiutanckim, pt. Nie czekaj na znak wydanym przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

W czwartek, 26 czerwca 2024 kolejna premiera utworu pt. Zaplątani z tej płyty, o której muzyk mówi m.in, że: w tych ciężkich czasach chciałem zaprezentować coś lekkiego, zwiewnego i przyjemnego w odbiorze. A cóż może być bardziej przyjemnego niż obserwowanie rozkwitu miłości między dwojgiem ludzi w jej najbardziej intensywnym, „nowalijkowym” okresie? To dynamiczna, rockowa ballada. Hardrockowe brzmienia gitary spotykają się tu z popową melodią. Mogłem wykazać się jako instrumentalista i wokalista. Ważne są też nastrojowe chórki w chwytliwym refrenie. To stylistyka, która jest mi zdecydowanie najbliższa. Dla niektórych może niedzisiejsza, ale dla mnie – ponadczasowa.

Muzykę do „Zaplątanych” stworzyli Wojtek Cugowski i Marcin Limek, a słowa napisała Karolina Kozak, natomiast teledysk wyreżyserował Dominik Czech w Wieży Bismarcka i w centrum Szczecina. W rolach głównych wystąpili Adrianna Janowska-Moniuszko, Olek Różanek i Wojtek Cugowski. Operatorem kamery był Łukasz Nyks – Nyks Media. Piosenki z płyty „Nie czekaj na znak” dostępne są we wszystkich platformach streamingowych. Album jest także w sprzedaży.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Wojtkiem Cugowskim
 

Zobacz także

2024-07-20, godz. 16:52 Łukasz Drapała wydaje debiutancki album [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] W 13-edycji „The Voice of Poland” zajął drugie miejsce. Dał się również poznać w telewizyjnym show „Mam Talent”. Łukasz Drapała, bo o Nim mowa… » więcej 2024-07-13, godz. 17:59 Trebunie-Tutki rozpoczynają obchody 30-lecia istnienia | „Tutka wywodzi się od...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Ambasador Podhala i polskiej kultury na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, światowych wystawach i w salach koncertowych po obu stronach globu. Zespół… » więcej 2024-07-06, godz. 16:46 Wojciech Rapa | „Czułem się w obowiązku 'Ocalić od zapomnienia...' szczecińskich artystów” [ROZMOWA… Barwne wspomnienia o nieżyjących artystach Szczecina w kolejnej książce pt. „Ocalić od zapomnienia...” Wojciecha Rapy – znanego muzyka popularnych zespołów… » więcej 2024-06-29, godz. 16:37 MR. JAZZEK dj | „27 lipca zapraszam na moje pięćdziesiąte urodziny...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Mr. Jazzek (Jacek Janaszkiewicz) dj/producent ze Szczecina w dzisiejszym programie. Polecam gorąco spotkanie z prekursorem Electro Swing/Swing House w Polsce… » więcej 2024-06-16, godz. 08:25 „Serduszka” przemierzają świat od 35-lat [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Polecam gorąco spotkanie z „Serduszkami” – Zespołem Dziecięco-Młodzieżowym Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Grupa rozpoczynająca… » więcej 2024-06-16, godz. 08:00 PUSTKI wróciły z albumem „8 Ohm” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] PUSTKI wróciły po 20. latach z albumem „8 Ohm”. Płyty zrealizowanej na nowo, zwanej kultową można już słuchać w serwisach streamingowych i na krążku… » więcej 2024-06-09, godz. 11:00 Henryk Miśkiewicz i Piotr Kostrzewa | „Profesorze, nagrałem z Heniem płytę...” | Premiera albumu „Come Back...”… To płyta pełna swingu i funky – nadzwyczajnego jazzu, którą otwiera utwór Kakaruka (tu z koncertu). Mistrzowskie brzmienie saksofonu altowego Henryka Miśkiewicza… » więcej 2024-06-09, godz. 12:02 Karol Nasiłowski – kontrabasista Filharmonii zagra w Trio Branforda Marsalisa [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W piątek, 14 czerwca 2024 roku zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Z Orkiestrą Symfoniczną… » więcej 2024-06-09, godz. 09:59 BONSON poprowadzi warsztaty z młodymi raperami w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting… » więcej 2024-06-05, godz. 17:50 Organy Grünebergów. Dziedzictwo i przyszłość – sympozjum [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA]] W Polskim Radiu Szczecin odbyło się sympozjum pt. „Organy Grünebergów. Dziedzictwo i przyszłość”. Celem wydarzenia finansowanego ze środków Gminy… » więcej
12345