Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Marek Kaliszuk. Fot. [Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia SA]
Marek Kaliszuk. Fot. [Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia SA]
Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zagrał wiele ról w Teatrze Muzycznym w Gdyni i w teatrach muzycznych w Polsce.

Kiedy w roku 2014 roku zwyciężył drugą edycję popularnego programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym wcielał się m.in. w Krzysztofa Cugowskiego, Michała Wiśniewskiego, czy w Marię Callas, postanowił odejść ze sceny musicalowej.

W 2018 i 2019 roku Marek Kaliszuk wystąpił w opolskim amfiteatrze podczas koncertów Krajowego Festiwalu Piosenki. Zagrał również w ponad trzydziestu serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Prezentował też w przestrzeni cyfrowej pojedyncze utwory, zawsze z własnymi tekstami, często z muzyką, której był współautorem. Ciągle jednak brakowało jemu autorskiego albumu muzycznego.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wyszła naprzeciw artyście i wydała album pt. Inny nie będę, który trafi do słuchaczy już 6 października bieżącego roku. Na krążku znalazło się kilkanaście piosenek różnorodnych pod względem dynamiki, nastrojów i stylów muzycznych. Artysta jest przekonany, że słuchacze odnajdą siebie w każdej kompozycji zawartej na najnowszej płycie.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Markiem Kaliszukiem
 

Zobacz także

2023-11-05, godz. 09:09 Dobrawa Czocher | „Wiolonczela mnie wybrała, a nie ja ją...” [ROZMOWA Z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Grała na wiolonczeli m.in. w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i w Neue Philharmonie Berlin. Występowała również… » więcej 2023-10-28, godz. 09:00 Zespół SBB | Józef Skrzek i Apostolis Anthimos wyjątkowi pod każdym względem ... [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Bardzo dobrzy, życzliwi i skromni Ludzie. Przebywanie z Nimi wprowadza w piękny nastrój. Chce się żyć i żyć... Przyjechali do znanego Im Szczecina… » więcej 2023-10-20, godz. 12:02 Darek Kozakiewicz. Dziś premiera „Czy to już”. Zapowiedź nowej płyty [ROZMOWA z ARTYSTĄ] Muzyczną podróż rozpoczął w zespołach Fatum i Pięciu. W 1971 roku nagrał album Blues z grupą Breakout, a w maju 1972 przeszedł do hardrockowej kapeli… » więcej 2023-11-12, godz. 10:25 LANBERRY | „Jesteśmy dwie...” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Ojciec i dziadek Lanberry grali na gitarze, skrzypcach i fortepianie, a ona sama nauczyła się gry na skrzypcach. Szerszemu gronu publiczności dała się poznać… » więcej 2023-10-22, godz. 12:15 GRYFTONE | „Gramy nie tylko progresywnego hardrocka...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Hardrockowy styl zespołu GRYFTONE wynika z typowo gitarowego brzmienia o mocnym, ale dzięki instrumentom klawiszowym, melodyjnym charakterze muzycznym. Grupę… » więcej 2023-10-12, godz. 12:10 Małgorzata Walewska zaśpiewa w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Małgorzata Walewska zaśpiewa w środę, 18 października 2023 roku w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie arie i pieśni polskich… » więcej 2023-10-13, godz. 00:02 Marta Zalewska i Damian Sikorski | Dziś premiera „Utopiłem się” z płyty „Damian Sikorski Projekt” [ROZMOWA… Damian Sikorski znany z anteny Czwórki Polskiego Radia łowca muzycznych talentów i lider akcji „Będzie Głośno!” jest przede wszystkim basistą, a właściwie… » więcej 2023-10-08, godz. 15:35 Anto9 – Antonina Panek | „Często rozprawiam się z różnymi kwestiami z mojej przeszłości...” [ROZMOWA, ZDJ… Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się między innymi tworzeniem psychoterapeutycznych aplikacji. Antonina Panek od dziecka… » więcej 2023-10-08, godz. 14:06 Anna Rusowicz i Jej Plan na miłość [ROZMOWA] Od debiutanckiej płyty z 2012 roku Anna Rusowicz kontynuuje, jak mało kto w Polsce, tradycję brzemienia ery big-beatu. Od kilku miesięcy pracuje nad czwartym… » więcej 2023-09-24, godz. 12:55 Grubson i Abradab „Na szczycie” | 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2023 [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Tomasz Iwanca GRUBSON jako pierwszy pobił rekord YouTube’a z twórczością hip-hopową. Jego piosenka „Na szczycie” zdobyła w krótkim czasie ponad 100… » więcej
45678