Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Darek Kozakiewicz – gitarzysta, kompozytor. Fot. [Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia]
Darek Kozakiewicz – gitarzysta, kompozytor. Fot. [Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia]
Muzyczną podróż rozpoczął w zespołach Fatum i Pięciu. W 1971 roku nagrał album Blues z grupą Breakout, a w maju 1972 przeszedł do hardrockowej kapeli Test, z którą w 1974 zarejestrował debiutancki album formacji o tym samym tytule. Lista artystów, z którymi pracował Darek Kozakiewicz jest bardzo długa. Wśród nich znaleźli się tacy, jak chociażby m.in. Anna Jantar, Piotr Figiel, Wojciech Karolak, Robert Chojnacki, Jan Borysewicz, Natalia Sikora i zespoły Świadectwo Dojrzałości, Air Condition, Jajco i Giganci, Plugawy Anonim, KBKW, Universe, Dwójka Ze Sternikiem oraz Bemibek.

Darek Kozakiewicz od 1997 roku był gitarzystą i kompozytorem grupy Perfect. Po blisko 25-latach Grzegorz Markowski rozwiązał ten legendarny zespół ku ogromnemu smutkowi nie tylko fanów, ale i muzyków Perfectu.

Darek wydał dwa lata temu album kompilacyjny pt. Krokodyl podsumowujący pięćdziesiąt lat Jego pracy twórczej, natomiast dziś proponuje z Agencją Muzyczną Polskiego Radia nowe nagranie będące zapowiedzią płyty sygnowanej Jego imieniem i nazwiskiem DAREK KOZAKIEWICZ LIVE. To kwartet niezwykłych muzyków, którym od ponad roku towarzyszy Justyna Panfilewicz – wokalistka obdarzona silnym, zdecydowanym głosem, świetnie pasującym do artystycznych koncepcji Kozakiewicza.

Wspomniany utwór Czy to już został skomponowany przez Darka do słów Piotra Bukartyka 10 lat temu i nawet nagrany na akustyczną płytę Perfectu. Od tamtego czasu słuch o piosence zaginął. Artysta przywiązany do niej napisał nową aranżację zapomnianej kompozycji, łącząc brzmienie gitary akustycznej z dźwiękami gitary elektrycznej. W tej wersji Jego zdaniem, utwór daje znacznie większą przestrzeń na improwizację w czasie koncertów.

Polecam gorąco spotkanie z genialnym muzykiem przy okazji dzisiejszej premiery Jego kompozycji pt. Czy to już.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Darkiem Kozakiewiczem
 

Zobacz także

2024-01-01, godz. 11:55 Jacek Nieżychowski patronem roku 2024 [POSŁUCHAJ] Rada Miasta Szczecin ogłosiła rok 2024 rokiem Jacka Nieżychowskiego – hrabiego z rodowodem sięgającym 1324 roku. 29 stycznia 2024 roku obchodziłby setną… » więcej 2023-12-24, godz. 11:58 Stan Borys Wesołych Świąt wszystkim życzy [SPOTKANIE z ARTYSTĄ] Prezent na Święta Bożego Narodzenia dla wiernej publiczności od Stana Borysa – wokalisty, kompozytora, aktora i poety. Profesjonalną działalność rozpoczął… » więcej 2023-12-24, godz. 11:55 Chór Dziecięcy „Belcanto” w Szczecinie nagrał teledysk kolędy [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W 1974 roku Iwona Mróz-Dudek – nauczycielka wychowania muzycznego Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 w Szczecinie założyła w tej szkole chór dziecięcy… » więcej 2023-12-17, godz. 17:30 Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna podróż śladami Grünebergów”. Koncert (17.12.2023) w hołdzie Barnimowi Gr… Sto dziewięćdziesiąt pięć lat temu (27 grudnia 1828 roku) przyszedł na świat jeden z najbardziej zacnych obywateli Szczecina XIX wieku – słynny organmistrz… » więcej 2023-12-17, godz. 12:00 „Vera to ja” | Renata Przemyk i Dagadana we wspólnym utworze [ROZMOWA z ARTYSTKAMI, ZDJĘCIA] Na przestrzeni wieków kobiety czerpały mądrość z natury i przekazywały ją córkom. Kto chce słuchać i otworzy się na wiedzę tych co przed nami, będzie… » więcej 2023-12-17, godz. 11:30 Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie w kultowym utworze Mariah'i Carey [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Piosenka All I Want For Christmas Is You jednoznacznie kojarząca się ze Świętami Bożego Narodzenia, nagrana w nowej wersji, jest prezentem od Chóru Politechniki… » więcej 2023-11-26, godz. 12:10 Leszek Możdżer i Adam Bałdych | Premiera płyty „Passacaglia” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie… Obaj gruntownie wykształceni, dysponujący doskonałą techniką, znakomicie korzystający z jazzowych środków wyrazu w sposób przystępny dla słuchaczy… » więcej 2023-11-29, godz. 10:20 WUNSCH&WELNA – premiera albumu THE TRUTH | „Połączyliśmy nasze siły w 2022 roku...” – Krzysztof Dobracki i… Krzysztof Dobracki i Maciej Wunsch – to producenci i DJ'e działający od roku w duecie pod nazwą WUNSCH&WELNA, czyli, jak twierdzą w swoich materiałach… » więcej 2023-11-17, godz. 09:27 Kasia Moś i Marek Dyjak z premierą utworu „Dziwna okolica” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Jest mroczna, pełna rozpaczy i… poezji. Znana przez miliony, bo dotyka tak wielu stojących na rozdrożu. Mowa o „Dziwnej okolicy”. Marek Dyjak napisał… » więcej 2023-11-18, godz. 22:55 „Eirḗnē” Jacaszek/Wesołowski & Szczecin Philharmonic Orchestra | Premiera winylowego albumu Filharmonii im. Mieczysława… W ramach znanego już i cenionego cyklu koncertów SOUNDLAB organizowanego od 2017 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w sobotę, 18… » więcej
34567