Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Marta Lipińska gościła w poniedziałek w Radiu Szczecin. Fot. Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]
Marta Lipińska gościła w poniedziałek w Radiu Szczecin. Fot. Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]
Do dziś można czasem usłyszeć powtórki tej popularnej historii - mówiła Marta Lipińska w rozmowie z Marzeną Szóstak. Fot. Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]
Do dziś można czasem usłyszeć powtórki tej popularnej historii - mówiła Marta Lipińska w rozmowie z Marzeną Szóstak. Fot. Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]
Marta Lipińska gościła w poniedziałek w Radiu Szczecin. Fot. Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]
Marta Lipińska gościła w poniedziałek w Radiu Szczecin. Fot. Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]
O 18 w hali Opery na Zamku w Szczecinie będzie można posłuchać radiowego słuchowiska "Kocham pana, panie Sułku". Wystąpią popularni aktorzy Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska, którzy przez 29 lat wcielali się w rolę Elizy i pana Sułka. Marta Lipińska gościła w poniedziałek w Radiu Szczecin.
- Do dziś można czasem usłyszeć powtórki tej popularnej historii - mówiła Marta Lipińska w rozmowie z Marzeną Szóstak. - Młodzież myśli, że to jest dalej nagrywane i są kolejne odcinki, co świadczyłoby o tym, jakie jest aktualne i że nie zestarzało się. Poczucie humoru Jacka Janczarskiego jest stale aktualne.

Słuchowisko było nagrywane od 1973 do 2002 roku. Bohaterami komediowego cyklu są tytułowy pan Sułek - niezbyt inteligentny, wieczny uczeń szkoły podstawowej oraz rencistka pani Eliza, która jest jego opiekunką, bez wzajemności w nim zakochaną. Poniedziałkowy występ jest jednym z punktów II Festiwalu Książki Słuchanej. Radio Szczecin jest partnerem tego wydarzenia.
Słuchowisko było nagrywane od 1973 do 2002 roku.
- Do dziś można czasem usłyszeć powtórki tej popularnej historii - mówiła Marta Lipińska w rozmowie z Marzeną Szóstak.
Realizacja: Jacek Bukianiec, Mateusz Żegliński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2014-11-19, godz. 10:41 Szczeciński fotografik wyróżniony Szczeciński fotografik doceniony przez jury prestiżowego, międzynarodowego konkursu w Moskwie. Marcin Zaborowski zdobył wyróżnienie na Moscow International Foto Awards. » więcej 2014-11-18, godz. 13:22 Małgorzata ze Szczecina jedzie z nami na koncert Bryana Ferrego Małgorzata ze Szczecina wygrała bilet na berliński koncert Bryana Ferrego w ramach akcji "Radio Szczecin live in Berlin". » więcej 2014-11-17, godz. 14:45 57 lat temu powstał w Szczecinie DOT Dokładnie 57 lat temu - 17 listopada 1957 roku rozpoczął swoją działalność Doświadczalny Ośrodek Telewizyjny w Szczecinie. Pierwsze studio powstało na siódmym piętrze Odzieżowca przy ulicy Tkackiej. » więcej 2014-11-17, godz. 11:39 Bryan Ferry kolejną gwiazdą naszej akcji Radio Szczecin "Live in Berlin" Kolejna odsłona akcji Radia Szczecin "Live in Berlin" i tym razem rozdajemy zaproszenia na koncert brytyjskiego artysty Bryana Ferry'ego. » więcej 2014-11-15, godz. 21:58 Agnieszka Twardowska w ćwierćfinale "The Voice of Poland" Wokalistka szczecińskiego zespołu After Blues, Agnieszka Twardowska awansowała do ćwierćfinału programu "The Voice of Poland", czyli telewizyjnego talent show. » więcej 2014-11-15, godz. 08:08 Dyrygent Adam Sztaba pod wrażeniem filharmonii Ponad dwugodzinny koncert odbył się w piątkowy wieczór w szczecińskiej Filharmonii. Wystąpiły dwie świetne wokalistki: Kasia Wilk i Natalia Kukulska. Adam Sztaba poprowadził orkiestrę Filharmonii. » więcej 2014-11-14, godz. 21:35 Wielka ucieczka po szczecińsku. Premiera nowego filmu Fadera Fabularyzowany dokument "Wielka ucieczka na północ" zobaczyli szczecinianie w Kinie Zamek. Premiera filmu odbyła się w piątek wieczorem. » więcej 2014-11-12, godz. 15:00 Średniowieczne odkrycie na szczecińskiej starówce Średniowieczne mury na terenie dawnego parkingu przy ulicy Wielkiej Odrzańskiej w Szczecinie. Na Starym Mieście trwają prace wykopaliskowe - robotnicy zabezpieczają fragmenty piwnic dawnych kamienic. » więcej 2014-11-12, godz. 15:00 Jedno z najważniejszych odznaczeń państwowych dla Anny Augustynowicz Anna Augustynowicz - reżyserka teatralna, od 1992 dyrektor artystyczna Teatru Współczesnego w Szczecinie została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. » więcej 2014-11-12, godz. 11:26 Wielkie odkrycie w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Po czterdziestu latach pracownicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odkryli, że jeden z ich eksponatów to element jednej z najsłynniejszych broni Trzeciej Rzeszy. » więcej
457458459460461462463