Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Grzegorz Markowski, lider zespołu Perfect, był gościem programu "Potyczki Moniki Pyrek" w Radiu Szczecin. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Grzegorz Markowski, lider zespołu Perfect, był gościem programu "Potyczki Moniki Pyrek" w Radiu Szczecin. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Nieoficjalny hymn polskich sportowców - utwór "Niepokonani" Perfectu - stał się nim zupełnie przez przypadek. Ta piosenka długo po jej nagraniu była nieznana - mówił w programie "Potyczki Moniki Pyrek" lider grupy, Grzegorz Markowski.
- Ta piosenka leżała, w zasadzie trochę zapomniana, na płycie "Geny". Minęło jakieś sześć czy osiem miesięcy od wydania tego albumu i wtedy chyba Marek Niedźwiecki zaczął tę piosenkę puszczać w swoim programie - mówi Markowski i dodaje, że gdyby utwór nie pojawił się w radiu, to dziś prawdopodobnie znaliby go tylko ci, którzy mają płytę.

Posłuchaj całego wywiadu z Grzegorzem Markowskim.

Utwór "Niepokonani" został wydany w 1997 roku. Przez wiele tygodni zajmował czołowe miejsca na radiowych listach przebojów.
- Ta piosenka leżała, w zasadzie trochę zapomniana, na płycie "Geny". Minęło jakieś sześć czy osiem miesięcy od wydania tego albumu i wtedy chyba Marek Niedźwiecki zaczął tę piosenkę puszczać w swoim programie - opowiadał Markowski.

Zobacz także

2017-02-18, godz. 21:20 Zagraj w grę i przenieś się w świat muzyki. Filharmonia wydała planszówkę [ZDJĘCIA] Filharmonia szczecińska wydała własną grę planszową. Jej oficjalna premiera odbędzie się we wtorek. Tytuł planszówki to "Filharmonia". » więcej 2017-02-18, godz. 11:25 Wystawa o Harrym Houdinim - najsłynniejszym iluzjoniście "Prawa zadziwienia" - tak nazywa się otwarta w Madrycie wystawa poświęcona Harremu Houdiniemu - jednemu z najsłynniejszych iluzjonistów świata, który żył na przełomie XIX i XX wieku. Wystawę można oglądać w galerii Fundacji … » więcej 2017-02-18, godz. 08:25 Rozdanie nagród na Berlinale W sobotę wieczorem poznamy laureatów nagród na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. O statuetkę ubiega się między innymi najnowszy film Agnieszki Holland pod tytułem "Pokot". » więcej 2017-02-16, godz. 07:21 Poznawali historie willi Szczecina Szczecin jest miastem wielu tajemnic, które wciąż czekają na swoje odkrycie - tak mówił Maciej Słomiński z Narodowego Instytutu Dziedzictwa podczas wykładu w ramach cyklu "Środy z historią Szczecina". » więcej 2017-02-15, godz. 15:54 Pleciuga przed premierą bajki Premierę przedstawienia "Kiedy zakwitnie margerytka" przygotowuje szczeciński Teatr Lalek Pleciuga. » więcej 2017-02-15, godz. 08:45 Narodowe Czytanie do wyboru. Kończy się głosowanie na lektury Środa jest ostatnim dzień głosowania na lekturę na Narodowe Czytanie 2017. Polacy mogą wybierać spośród czterech tytułów: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego… » więcej 2017-02-14, godz. 09:21 "Ucho prezesa": Nabijać się z władzy przy bezsile opozycji [WIDEO] Nowy odcinek "Ucha Prezesa" już jutro - ujawniają w naszym studiu Robert Górski oraz Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Artyści mówią też o tym, jak postrzega ich publiczność, a jak politycy. » więcej 2017-02-13, godz. 10:43 Grammy dla Adele, Davida Bowiego oraz Krzysztofa Pendereckiego Adele i David Bowie to najwięksi wygrani 59 ceremonii rozdania muzycznych nagród Grammy. Uroczystość odbyła się w Los Angeles. Nagrody przyznaje amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji. W kategorii "Muzyka Chóralna"… » więcej 2017-02-13, godz. 08:34 "Muzyczne Oscary" rozdane. Zdobywca nagrody zagra w Szczecinie [ZDJĘCIA] Amerykański trębacz i producent muzyczny Keyon Harrold otrzymał nagrodę Grammy 2017 za nagranie ścieżki dźwiękowej partii trąbki do fabularnej biografii o legendzie jazzu Milesie Davisie. » więcej 2017-02-13, godz. 07:08 Nagrody BAFTA rozdane. Pięć statuetek dla "La La Land" "La La Land" - musical z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone - został największym zwycięzcą ceremonii rozdania nagród BAFTA, czyli brytyjskich odpowiedników Oscara. Nasz rodak, Abel Korzeniowski, nominowany za muzykę do "Zwierząt nocy"… » więcej
362363364365366367368