Turniej Muzyków Prawdziwych rozstrzygnięty. W sobotę wieczorem w Teatrze Kana poznaliśmy zwycięzców konkursu muzyki ludowej i folku.
- Przyjechałyśmy z daleka, prawie 700 km, dlatego jesteśmy w szoku, zadowolone. Jesteśmy wciągnięte w muzykę od urodzenia, lubimy tańczyć, lubimy śpiewać - mówią przedstawicielki grupy.
Wśród zespołów instrumentalnych pierwszego miejsca nie było - ex aequo na drugim znalazły się grupy "Tryptyk" oraz Kapela Dudziarska "Manugi".
Soliści wokaliści także musieli się podzielić nagrodą, ale za pierwsze miejsce - Maniucha Bikont oraz śpiewająca po ukraińsku Lesja Szulc.
- Przyjechałam tu świetnie się bawić i poznać fantastycznych ludzi, a to że przy okazji jest nagroda, to na pewno ogromne wyróżnienie - powiedziała Szulc.
W grupie solistów instrumentalistów - również ex-aequo - pierwsze miejsce wywalczyli Sara Czureja-Łakatosz oraz Jan Cebula.
- Bardzo się cieszę i nie spodziewaliśmy się, że taka bomba spadła na mnie w Szczecinie. Teraz muszę się jeszcze bardziej wziąć za tę muzykę - stwierdził Cebula.
Nagrodę publiczności zdobyły wspólnie kapela RYCKA, zespół śpiewaczy "Babeczki" z Zawitały oraz zespół śpiewaczy "Pelagia" z Leopoldowa. W ramach wygranej w przyszłym roku zagrają koncert na scenie szczecińskiej filharmonii.
Turniej Muzyków Prawdziwych odbył się po raz pierwszy. Wzięło w nim udział 150 artystów z całej Polski. O godzinie 17 w gmachu Filharmonii Szczecińskiej rozpocznie się koncert laureatów. Wstęp jest biletowany.
Zobacz także
2015-04-30, godz. 08:20
Pięć lat minęło. Akademia Sztuki świętuje
Akademia Sztuki w Szczecinie świętuje piąte urodziny. Z tej okazji w środę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej odbył się uroczysty koncert, podczas którego, pod dyrekcją rektora prof. Ryszarda Handke, wystąpili studenci uczel…
» więcej
2015-04-28, godz. 13:53
Muzeum Narodowe wzbogaciło się o dwa nowe obrazy [ZDJĘCIA]
Obrazy Malczewskiego i Chapira za 100 tysięcy złotych wzbogaciły kolekcję szczecińskiego Muzeum Narodowego. Dzieła znajdą się w zbiorach XIX i XX-wiecznego malarstwa.
» więcej
2015-04-25, godz. 18:40
Spektakl z Lublina najlepszy na Kontrapunkcie
"Kryjówka" Pawła Passiniego otrzymała Grand Prix Kontrapunktu. Publiczność 50. Przeglądu Małych Form, że to lubelski "Teatr w Sieci Powiązań" zasłużył na pierwsze miejsce.
» więcej
2015-04-25, godz. 02:11
Ogniste ptaki w Szczecinie. Nocna uczta na ulicach
Ponad tysiąc osób obejrzało w piątkowy wieczór "Ogniste ptaki" Titanicka sprowadzone do Szczecina na Kontrapunkt.
» więcej
2015-04-24, godz. 16:01
Scenografia do "Ifigenii" stanęła w radiowym studiu S1
W radiowym studiu S1 stanęła scenografia do "Ifigenii" Teatru Polskiego z Bielska Białej.
» więcej
2015-04-24, godz. 07:14
Nocne atrakcje na Kontrapunkcie. Festiwal wrócił z Berlina
W piątek na Kontrapunkcie zobaczymy "Ogniste ptaki" i "Noc performerów". Przedostatni dzień 50. Przeglądu Teatrów Małych Form będzie bardzo długi.
» więcej
2015-04-24, godz. 07:07
Szczecińska orkiestra z prestiżową nagrodą muzyczną
Album Pawła Łukaszewskiego z udziałem Baltic Neopolis Orchestry dostał Fryderyka w kategorii "Album Roku - muzyka kameralna".
» więcej
2015-04-23, godz. 06:59
Kontrapunkt przenosi się do Berlina
Kontrapunkt na półmetku, w czwartek dzień Berliński. Ponad 200 widzów 50. Przeglądu Teatrów Małych Form pojedzie do stolicy Niemiec i obejrzy tam dwa spektakle, w tym najnowszą produkcję jednego z najgłośniejszych reżyserów teatralnych…
» więcej
2015-04-22, godz. 07:39
Na Kontrapunkcie zastanawiają się nad sensem festiwali
W środę zaplanowano kolejne prezentacje konkursowe Kontrapunktu, czyli Przeglądu Teatrów Małych Form.
» więcej
2015-04-21, godz. 07:00
Kontrapunkt rozpoczął się bez słowa
50. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt rozpoczął się w poniedziałek, dużo emocji wzbudził "Koncert Życzeń" z udziałem Danuty Stenki - w tym spektaklu nie pada ani jedno słowo.
» więcej