Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Klub 13 Muz w Szczecinie. Fot. www.wikipedia.org / Jan Iwańczuk
Klub 13 Muz w Szczecinie. Fot. www.wikipedia.org / Jan Iwańczuk
Oficjalny plakat tygodnia włoskiego. Mat. Organizator
Oficjalny plakat tygodnia włoskiego. Mat. Organizator
Koncerty muzyków rodem z kraju Vivaldiego, degustacja włoskich win oraz wystawa fotografii Sycylii - to tylko niektóre atrakcje najbliższych siedmiu dni w Szczecinie. Rusza Tydzień Języka Włoskiego, który potrwa do 25 października.
Cykl rozpocznie gitarowy koncert Luigiego Attademo, który wykona kompozycje Johanna Sebastiana Bacha - mówi Angello Rella, kierownik Katedry Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Pier Paolo Pasolini napisał swoje krytyczne interpretacje muzyki Bacha, jak powinno być zagrane. Czterdzieści lat później maestro Luigi Attademo będzie to realizować - zapowiada Angello Rella.

Do tego aktor Roberto Gioffré wyrecytuje esej "Studium nad stylem Bacha" Piera Paolo Pasoliniego. Początek o godzinie 18 w klubie 13 Muz. Z kolei w piątek w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni również o 18 odbędzie się wernisaż wystawy "Z wyspą w środku" włoskiego fotografa Charley'a Fazio. Później nie lada gratka dla smakoszy południowej kuchni. O godzinie 19:30 w tym samym miejscu degustacja włoskich win i produktów z regionu Apulia.

Wstęp na imprezy za okazaniem bezpłatnych zaproszeń. Można je odebrać m.in. w siedzibie Radia Szczecin. Organizatorem Tygodnia Języka Włoskiego w Szczecinie jest Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Szczegółowy program jest dostępny na stronie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Tydzień Języka Włoskiego odbywa się w różnych państwach świata. Hasło tegorocznej piętnastej edycji to "Język włoski w muzyce, muzyka we włoskim". Patronat nad akcją objął prezydent Włoch.
Cykl rozpocznie gitarowy koncert Luigiego Attademo, który wykona kompozycje Johanna Sebastiana Bacha - mówi Angello Rella, kierownik Katedry Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zobacz także

2013-10-10, godz. 17:34 Prawdziwa gratka dla kinomanów w Szczecinie Przegląd filmów Jacka Bromskiego rozpoczyna się w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2013-10-09, godz. 16:54 Archiwalne reportaże Radia Szczecin w studiu S-1 Rozmowy z pierwszymi nauczycielami w powojennym Szczecinie oraz relacja z wydarzeń z grudnia 1970 roku, a wszystkie autorstwa Włodzimierza Kaczmarka, wieloletniego pracownika Radia Szczecin - to program tegorocznego radioART-u. Na spotkanie… » więcej 2013-10-09, godz. 07:49 Wygrał Shorty. W nagrodę zobaczą go widzowie dokumentARTu Film "Drawtrek" Szymona Karpierza najlepszy w Zachodniopomorskich Shortach, czyli krótkich formach filmowych. » więcej 2013-10-08, godz. 16:36 Najlepsze krótkie filmy wybrane. Czas na finał Shortów Finał Zachodniopomorskich Shortów. We wtorek jury filmowego konkursu wybierze najlepszą produkcję krótkometrażową. O nagrodę główną będzie walczyć sześć krótkich form. » więcej 2013-10-08, godz. 11:51 Wspominają pierwszego polskiego prezydenta Szczecina We wtorek mija 20 lat od śmierci Piotra Zaremby - pierwszego polskiego prezydenta Szczecina. » więcej 2013-10-07, godz. 07:34 Łódka z pnia drzewa. Ma 700 lat Szczecińscy muzealnicy skończyli remontować XIII-wieczną dłubankę, czyli łódkę zrobioną z jednego pnia drzewa. » więcej 2013-10-07, godz. 07:11 Mroczny bohater z Twin Peaks na deskach Współczesnego Za nami pierwsza w tym sezonie premiera na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. To "Diabeł" - przedstawienie, do którego oryginalny scenariusz napisał, a potem go wyreżyserował Radek Rychcik. » więcej 2013-10-06, godz. 13:07 Dla kogo Nike? Szczecinianka w jury Szczecinianka zdecyduje, kto dostanie jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. » więcej 2013-10-06, godz. 11:08 Propozycja opery dla dzieci. Premiera była udana "Bajki ci opowiem" to najnowsza propozycja szczecińskiej Opery na Zamku adresowana do najmłodszych widzów. » więcej 2013-10-05, godz. 18:14 Modelowy PGR na wystawie w Kołbaczu Pokazowy PGR, gdzie pracowali naukowcy i oborowi można zobaczyć na wystawie w Kołbaczu. W dawnym opactwie cystersów rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych "Cienie zapomnianych kultur". » więcej
509510511512513514515