Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wszyscy chcieli zobaczyć Delacroixa, Boudina, Moneta i Renoira. Tłumy na wernisażu "Malarze Normandii" w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie.
XIX wieczne malarstwo to łącznik między sztuką klasyczną a nowoczesną. Stąd niegasnące zaciekawienie tamta sztuką. Subtelne, delikatne i niepowtarzalne.

Prezentowane w muzeum obrazy pochodzą z kolekcji Rady Regionu Dolnej Normandii. Jest to głównie malarstwo drugiej połowy XIX wieku i początków XX. Wśród 80 prac można znaleźć głośne nazwiska - podkreśla kuratorka ekspozycji Marlena Chybowska-Batler.

- Claude Monet, Auguste Renoir, Delacroix, wspaniali artyści, kawałek historii sztuki. Mamy 33 artystów, jest wielu doskonałych aczkolwiek nieznanych - mówi Chybowska-Batler.

Odwiedzający z wielkim skupieniem oglądali wystawę. W sobotę o godzinie 12 odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2017-03-17, godz. 08:47 Nowe polskie kino na Wyspach, rozpoczyna się Kinoteka Rozpoczyna się Kinoteka - przegląd polskiego kina na Wyspach. Już po raz 15., dzięki Instytutowi Kultury Polskiej, filmy znad Wisły wyświetlone zostaną w prestiżowych miejscach na kulturalnej mapie Londynu. » więcej 2017-03-16, godz. 21:22 "Niektórzy mówią, że nic nie podnieca archeologa tak, jak..." Porcelana, szkło, szczątki jadanych zwierząt, ubrania, czasami broń czy biżuteria, w późniejszych wiekach nawet książki i gazety to skarby, które czasami przez wieki kryją sekretne miejsca. » więcej 2017-03-16, godz. 16:59 Dni Kultury Żydowskiej w Szczecinie Koncert, przedstawienie teatralne, dyskusje, spotkania i wystawy. Kilkadziesiąt wydarzeń znalazło się w tegorocznym programie Dni Kultury Żydowskiej Adlojada, którego głównym celem jest popularyzacja kultury żydowskiej. » więcej 2017-03-16, godz. 10:57 Czytanie może być opłacalne Ministerstwo Kultury zastanawia się nad wprowadzeniem ulgi podatkowej dla kupujących książki. Taką propozycję złożyła w ministerstwie Polska Izba Książek. » więcej 2017-03-15, godz. 21:41 Wojciech Młynarski nie żyje W środę wieczorem zmarł po długiej chorobie Wojciech Młynarski - ikona polskiej piosenki kabaretowej, choć tytułów można przypisać mu co najmniej kilka - był też poetą, reżyserem i satyrykiem. Miał 75 lat. » więcej 2017-03-15, godz. 16:11 Baltic Neopolis Orchestra z ambitnymi planami Tournée po Chinach i Japonii, nagranie płyty z argentyńskim tango, koncerty z cyklu "Wielcy Koncermistrzowie" i występy z wirtuozami - takie plany na 2017 rok ma szczecińska orkiestra kameralna Baltic Neopolis Orchestra. » więcej 2017-03-15, godz. 08:15 Filharmonia w Szczecinie szuka młodych wokalistów Jeśli chcesz wziąć udział w nagraniu płyty oraz koncercie - spiesz się, jeszcze tylko w środę można zapisać się do castingu. » więcej 2017-03-14, godz. 16:34 Rozpoczęły się Londyńskie Targi Książki W tym roku gościem specjalnym są wydawcy i autorzy z Polski. W Londynie jest ponad pięćdziesięciu wydawców i kilkunastu autorów. » więcej 2017-03-14, godz. 10:48 Zamek Książąt Pomorskich przedstawił plany na najbliższe miesiące XX Wiosenne Koncerty Gitarowe oraz spotkanie z Marią i Andrzejem Sewerynami w Zamku Książąt Pomorskich. Przedstawiono program wydarzeń na najbliższe miesiące. » więcej 2017-03-13, godz. 11:21 Rosjanie nie zbojkotują Eurowizji w Kijowie Rosja nie zbojkotuje konkursu piosenki Eurowizji. Do Kijowa pojedzie Julia Samojłowa, która zaprezentuje piosenkę „Flame Is Burning”. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy Federacja Rosyjska wystawi swojego przedstawiciela. » więcej
345346347348349350351