Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wernisaż wystawy "Malarze Normandii". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wszyscy chcieli zobaczyć Delacroixa, Boudina, Moneta i Renoira. Tłumy na wernisażu "Malarze Normandii" w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie.
XIX wieczne malarstwo to łącznik między sztuką klasyczną a nowoczesną. Stąd niegasnące zaciekawienie tamta sztuką. Subtelne, delikatne i niepowtarzalne.

Prezentowane w muzeum obrazy pochodzą z kolekcji Rady Regionu Dolnej Normandii. Jest to głównie malarstwo drugiej połowy XIX wieku i początków XX. Wśród 80 prac można znaleźć głośne nazwiska - podkreśla kuratorka ekspozycji Marlena Chybowska-Batler.

- Claude Monet, Auguste Renoir, Delacroix, wspaniali artyści, kawałek historii sztuki. Mamy 33 artystów, jest wielu doskonałych aczkolwiek nieznanych - mówi Chybowska-Batler.

Odwiedzający z wielkim skupieniem oglądali wystawę. W sobotę o godzinie 12 odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2014-04-15, godz. 20:49 Animowana komedia erotyczna powstaje w Szczecinie [WIDEO] Komedię erotyczną z plasteliny tworzą szczecińscy animatorzy. Trzynastominutowy film będzie animowaną wersją "Seksu dla opornych" - sztuki kanadyjskiej pisarki Michele Riml. » więcej 2014-04-14, godz. 15:15 Młodzi perkusiści z całej Polski walczą o uznanie jurorów Dzwonki, werbel a także ksylofon - brzmienia wszystkich tych instrumentów można w poniedziałek posłuchać w Szkole Muzycznej I stopnia przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2014-04-12, godz. 19:19 Nagrody Kontrapunktu rozdane. Kogo doceniło jury, a kogo publiczność? Przedstawienie "Chopin bez fortepianu" zdobyło Grand Prix 49. Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt", czyli Wielką Nagrodę Publiczności. » więcej 2014-04-12, godz. 18:10 Muzyka pasyjna w szczecińskich kościołach. Zjechały chóry z całej Polski Chóry z całej Polski przyjechały do Szczecina na I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Pasyjnej. W sobotę w kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyły się przesłuchania konkursowe zespołów. » więcej 2014-04-12, godz. 12:38 Dzieci z hospicjum i ich opiekunowie na zdjęciach szczecińskiego fotografika Do wtorku w Cafe 22 w budynku Pazimu w Szczecinie można oglądać wystawę 20 fotografii pod tytułem "Wolontariat Hospicyjny w Obiektywie". Autorem zdjęć jest szczeciński fotografik Adam Słomski. » więcej 2014-04-11, godz. 07:01 Szczecin zatańczy w latynoamerykańskich rytmach Najlepsi europejscy tancerze salsy, ogniste imprezy i warsztaty - to wszystko przez najbliższy weekend w Szczecinie. » więcej 2014-04-10, godz. 19:20 Dębski u młodych muzyków: O przyszłość polskiej muzyki możemy być spokojni Krzesimir Dębski odwiedził Szczecin. Znany kompozytor muzyki filmowej spotkał się w czwartek z uczniami Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. » więcej 2014-04-09, godz. 19:06 Jeden z najstarszych festiwali dofinansowany Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim dofinansowany. Jego organizatorzy otrzymali od zarządu województwa zachodniopomorskiego 28 tysięcy złotych. » więcej 2014-04-09, godz. 12:10 Po latach wraca przegląd filmów o morzu Po 30-letniej przerwie przegląd filmów dokumentalnych o morzu znowu w Szczecinie. W najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja Jacht Film Szczecin. » więcej 2014-04-09, godz. 10:08 Szczeciński Kontrapunkt na półmetku Publiczność Przeglądu Teatrów Małych Form obejrzała już cztery konkursowe spektakle. Trzy kolejne zobaczymy w środę. » więcej
491492493494495496497