Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

"MOZAIKA - Impresje - POLSKA" w Berlinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"MOZAIKA - Impresje - POLSKA" w Berlinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"MOZAIKA - Impresje - POLSKA" w Berlinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"MOZAIKA - Impresje - POLSKA" w Berlinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Polski wieczór w Radialsystem V zatytułowany "MOZAIKA - Impresje - POLSKA" pozostanie widzom na długo w pamięci.
Trwające kilka godzin wydarzenie składało się z trzech koncertów z udziałem artystów z Polski i Niemiec. Wystąpili oprócz Baltic Neopolis Orchestry, soliści Deutsche Oper, skrzypek Adam Bałdych i jego zespół oraz laureaci I Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. Ludwiga van Beethovena. Całe wydarzenie promowało polską muzykę od kompozycji Andrzeja Panufnika i Grażyny Bacewicz po nagrodzoną w ubiegłym roku Fryderykiem "Symfoniettę" Pawła Łukaszewskiego.

Publiczność dziękowała artystom długimi brawami, a ci którzy pojechali do Berlina ze Szczecina, chwalili pomysł występu szczecińskiej orkiestry w stolicy Niemiec.

- Baltica jak zwykle na najwyższym poziomie. - Warto było przyjechać. - Trzeba, na takie wydarzenie trzeba koniecznie jechać. - Pierwsza część inna, druga i trzecia. Nie będę ukrywał, że Adam Bałdych przeszedł moje oczekiwania, oczywiście in plus. Fenomenalna muzyka i uważam, że duża przyszłość przed tym młodym człowiekiem - komentowała publiczność.

Sam Adam Bałdych chwalił szczecińskich muzyków.

- Wspaniale. To jest orkiestra pełna werwy i młodości. Z drugiej też strony bardzo doświadczona i profesjonalna. Cieszę się, że mieliśmy takich wspaniałych ludzi w projekcie. Wielka przyjemność współpracować z nimi - mówił po koncercie Bałdych.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2014-08-11, godz. 07:19 Filmowe potrawy w Ińsku Szarlotkę z "Rzezi" Romana Polańskiego i zupę z pora z "Dziennika Bridget Jones" można spróbować na tegorocznym Lecie Filmowym w Ińsku. » więcej 2014-08-11, godz. 07:04 Twórczość Wojciecha Kilara zdominuje Sacrum Non Profanum Twórczość Wojciecha Kilara - zmarłego pod koniec ubiegłego roku polskiego kompozytora - będzie dominować na 10. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Sacrum Non Profanum". » więcej 2014-08-10, godz. 14:28 Wystawa o Kilarze otwiera Sacrum Non Profanum Wystawą "Wojciech Kilar - teraz, teraz, teraz i amen" w Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się 10. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. » więcej 2014-08-10, godz. 14:07 Duchowa uczta i najlepsza zapowiedź festiwalu Ponad setka chórzystów wystąpiła w szczecińskiej katedrze. Podczas niedzielnej mszy w południe zaśpiewał Chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem solistów z Warszawy i Hiszpanii. » więcej 2014-08-10, godz. 08:08 Msza z niezwykłą oprawą w katedrze Ponad setka chórzystów z Hiszpanii i Polski gości w Szczecinie. Przygotowują się do inauguracyjnego koncertu 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Koncert w poniedziałek w katedrze, ale śpiewaków będzie można… » więcej 2014-08-09, godz. 15:28 "Energetyczny" początek filmowego święta w Ińsku Najnowsze kino polskie dominuje na 41. Ińskim Lecie Filmowym. » więcej 2014-08-09, godz. 11:23 Marek Grechuta patronem świnoujskiego amfiteatru Świnoujski amfiteatr od piątku nosi imię Marka Grechuty. Na uroczystość nadania imienia połączoną z koncertem "Ocalić od zapomnienia" przyjechała wdowa po zmarłym artyście. » więcej 2014-08-08, godz. 12:34 Maluch cabrio i polonez sanitarka stanęły w Zajezdni Sztuki [ZDJĘCIA] Polonez sanitarka z silnikiem nie do zdarcia i czerwony maluch w wersji cabrio - to dwa nowe eksponaty szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji. Samochody można już oglądać. » więcej 2014-08-06, godz. 10:09 Andrzej Rosiewicz w Radiu Szczecin Wolność na Kremlu w Moskwie była jedynie za czasów Michaiła Gorbaczowa - tak mówi Andrzej Rosiewicz. Satyryk i piosenkarz był gościem porannego programu Radia Szczecin. » więcej 2014-08-05, godz. 19:15 Zabytkowe budowle w Kołbaczu pomnikami historii 800-letni kościół w Kołbaczu, Dom Konwersów oraz baszta więzienna zostały uznane pomnikami historii. Rozporządzenie wydał Prezydent RP. » więcej
469470471472473474475