Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wystawa polskiego plakatu teatralnego, wcześniej - spektakle dla dzieci i pokazy produkcji zachodniopomorskich. W Szczecinie wystartował 51. Kontrapunkt.
Przegląd Teatrów Małych Form jest jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce. To kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, przedstawienia pokazywane w konkursie i po za nim, wystawy koncerty i debaty. W poniedziałek na widzów czeka jeszcze pierwszy spektakl "Maria Callas. Master Class" z udziałem Krystyny Jandy.

Kontrapunkt od lat ma wierną widownię, która z niecierpliwością czeka na festiwal.

- Wiosna zawsze kojarzy się z Kontrapunktem, wszystko co nowe, świeże, interesujące i konfrontacyjnie. - Mam nadzieję, że będzie kilka takich przedstawień, które będę pamiętała. Tak jak z ubiegłego roku. - Przeprowadziłam się do Szczecina i od razu dowiedziałam się, że jest Kontrapunkt. Wobec tego spróbuję dowiedzieć się czegoś ciekawego o teatrze - mówią widzowie.

Wystawę 40 plakatów na 250-lecie Teatru Polskiego przygotował Zenon Butkiewicz.

- Pierwszy polski plakat teatralny powstał w roku 1898. Wyszedł z pod ręki Stanisława Wyspiańskiego. Mamy tutaj jego reprint. Było to przedstawienie "Wnętrze" Maeterlincka w teatrze w Krakowie, dzisiaj w Teatrze Słowackiego - opowiada Butkiewicz.

Butkiewicz przed laty współtworzył Małe Formy, dlatego do Szczecina ma wielki sentyment.

- Z przyjemnością przyjeżdżam do Szczecina, w szczególności jeśli mogę też wystąpić w roli czynnej, a nie tylko gościa zasiadającego na widowni - mówi Butkiewicz.

Festiwal potrwa do niedzieli.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2017-10-12, godz. 07:12 "Tadzio. Równanie cienia". Nowa wystawa w Trafo Wystawę pt. "Tadzio. Równanie cienia" można od środy oglądać w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Swoje prace prezentuje na niej Grupa Budapeszt, którą tworzą Igor Krenz, Michał Libera i Daniel Muzyczuk. To ekspozycja specjalnie przygotowana… » więcej 2017-10-11, godz. 08:07 Bliska współpracownica Miłosza gościem Zamkowych Spotkań Była jego bibliografem, edytorką dzieł i sekretarką - pracowała z nim 8 lat, po jego powrocie do Polski. We wtorek gościem Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką była Agnieszka Kosińska - najbliższa współpracowniczka Czesława… » więcej 2017-10-10, godz. 23:36 Wielcy Koncertmistrzowie wracają Wracają Wielcy Koncertmistrzowie Baltic Neopolis Orkiestry. W środę podczas festiwalu na wyspie Uznam i w czwartek w Szczecinie z młodymi muzykami wystąpią: brytyjski skrzypek Hugo Ticciati oraz altowiolista z RPA Gareth Lubbe. » więcej 2017-10-10, godz. 15:50 Zapowiedź premiery "kalifornia nieśmiertelni" w Teatrze Małym Spektakl "kalifornia nieśmiertelni" Justyny Litkowskiej to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie to Roman Polański, Krzysztof Komeda i Marek Hłasko, którzy jadą z komunistycznej Polski… » więcej 2017-10-09, godz. 15:34 Poznaliśmy program jesiennego Szczecin European Film Festival Pokazy filmów z całego świata, spotkania z artystami, dyskusje, a także produkcje pełne grozy - to tylko kilka wybranych propozycji nadchodzącego Szczecin Europen Film Festival. Organizatorzy przedstawili program jesiennej edycji im… » więcej 2017-10-07, godz. 18:14 Artystyczny jubileusz w Teatrze Małym Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika w sobotę w Teatrze Małym, czyli scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2017-10-07, godz. 17:56 COŚ w Pleciudze O 17 widzowie pierwszy raz zobaczą sztukę Anety Wróbel i Adama Wojtyszki "Kim jestem?" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. Premiera w szczecińskiej Pleciudze. » więcej 2017-10-06, godz. 12:42 Brytyjskie media komentują literackiego Nobla To zasłużone wyróżnienie - komentują największe dzienniki Wielkiej Brytanii, przyznanie w czwartek literackiej nagrody Nobla dla Kazuo Ishiguro. » więcej 2017-10-05, godz. 22:55 Planował zamach na Kiszczaka i był agentem MI6. Niezwykła historia "Gryfa" Promocja książki "Gryf. Pałacyk Michla. Żytnia. Wola" Jarosława Wróblewskiego odbyła się w czwartek wieczorem w studiu S1 Radia Szczecin. To historia generała Janusza Brochwicz-Lewińskiego, ps. "Gryf". » więcej 2017-10-05, godz. 14:16 Literacki Nobel dla Brytyjczyka Literackiego Nobla w 2017 roku otrzymał brytyjski pisarz Kazuo Ishiguro. Nazwisko laureata ogłosiła w Sztokholmie Szwedzka Akademia. » więcej
310311312313314315316