Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Realizacja: Piotr Rakowski [Radio Szczecin]
Na placu Solidarności w Szczecinie wystąpiło blisko 30 muzyków Orkiestry Symfonicznej Opery na Zamku. Wykonali kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej.
Koncert "Sierpniowe Przełomy" na dachu Centrum Dialogu Przełomy przyciągnął tłumy szczecinian.

- Muzyka była świetna. - Jestem oczarowana sceneria i koncertem. - Takie akcje zawsze się chwali i miło na nie przychodzić. - Zobaczcie ile tutaj jest ludzi. Nawet jakby przyszły dwie osoby, to byłyby zachwycone - mówili widzowie.

Orkiestra zagrała m.in. utwory muzyczne autorstwa Wojciecha Kilara z takich filmów jak "Pianista", "Ziemia Obiecana" czy "Pan Tadeusz". W repertuarze znalazły się również motywy z "Człowieka z Żelaza" czy "Sen o Wiktorii" grupy Dżem.

Koncert organizowany przez Operę na Zamku jest częścią obchodów podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku w Szczecinie. Imprezę poprowadził Tomasz Raczek.
Relacja Radosława Jaczmińskiego
Koncert "Sierpniowe Przełomy". Fot. Piotr Rakowski [Radio Szczecin]
Koncert "Sierpniowe Przełomy". Fot. Piotr Rakowski [Radio Szczecin]
Koncert "Sierpniowe Przełomy". Fot. Piotr Rakowski [Radio Szczecin]
Koncert "Sierpniowe Przełomy". Fot. Piotr Rakowski [Radio Szczecin]

Zobacz także

2014-03-23, godz. 20:25 Amatorzy zaśpiewali z profesjonalistami w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA, WIDEO] Czternaście młodych i utalentowanych wokalistek z całej Polski wystąpiło w Radiu Szczecin. W niedzielę wieczorem w studiu S-1 odbył się koncert "Zapomniane piosenki", który był zwieńczeniem muzycznych warsztatów Jazzmania. » więcej 2014-03-23, godz. 12:10 Ostatni dzień Łaknienia w Goleniowie Na cztery ostatnie spektakle zapraszają organizatorzy młodzieżowego festiwalu teatralnego "Łaknienia" w Goleniowie. » więcej 2014-03-23, godz. 09:18 "To był strzał w dziesiątkę". Ponad stuletnia opowieść wciąż aktualna "Piotruś Pan" opowiedziany na nowo na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2014-03-22, godz. 10:12 Publiczność zachwycona. To była jazzowa uczta Paul Jackson wystąpił w piątek w Szczecinie. Basista jazzowy i wokalista zagrał wieczorem w szczecińskim Free Blues Clubie. » więcej 2014-03-21, godz. 22:21 Ruszyła Muzyczna Scena Radia Szczecin. Na początek Namy [WIDEO] Wystartowała Muzyczna Scena Radia Szczecin. To nowy cykl, w ramach którego prezentujemy lokalne zespoły oraz wokalistów. » więcej 2014-03-21, godz. 17:05 Znakomita altowiolistka zagra z orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej Katarzyna Budnik-Gałązka w piątek wieczorem wystąpi z "Koncertem na altówkę" Williama Waltona. Solistka jest nominowana do Paszportów Polityki, wydała też właśnie swoją debiutancką płytę. » więcej 2014-03-21, godz. 10:50 Wieża widokowa na Wałach Chrobrego otwiera się na wiosnę Szczecinianie mogą znów oglądać miasto z wysokości 54 metrów. W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny Muzeum Narodowe w Szczecinie otwiera wieżę widokową. » więcej 2014-03-20, godz. 18:19 Młodzi opanowali goleniowski teatr. Rozpoczęły się Łaknienia Kilkanaście spektakli teatralnych, koncerty i wykłady - to wszystko od czwartku przez najbliższe cztery dni wydarzy się w goleniowskim Teatrze Brama w ramach Festiwalu "Łaknienia". » więcej 2014-03-20, godz. 17:04 "Born in Szczecin". Tak można zacząć muzyczną karierę Ostatni dzwonek, by wziąć udział w konkursie dla młodych kapel ze Szczecina. W czwartek mija termin zgłoszeń do przeglądu "Born in Szczecin". Stawką jest nagranie własnego teledysku. » więcej 2014-03-20, godz. 17:00 Znamy repertuar na otwarcie nowej filharmonii "In principio" Marka Jasińskiego, "Powracające fale" Karłowicza i "IX Symfonia" Ludwiga van Beethovena to utwory, które usłyszymy na otwarcie nowej filharmonii w Szczecinie. Koncert inauguracyjny odbędzie się we wrześniu tego roku. » więcej
494495496497498499500