Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

W Moskwie trwa dyskusja, czy wziąć udział w "Eurowizji" czy też zbojkotować konkurs. Fot. www.wikipedia.org / Julmin
W Moskwie trwa dyskusja, czy wziąć udział w "Eurowizji" czy też zbojkotować konkurs. Fot. www.wikipedia.org / Julmin
Rosja ma czas do końca dnia, aby zgłosić swojego reprezentanta do konkursu Eurowizji. W tym roku święto europejskiej piosenki odbędzie się w Kijowie. W Moskwie trwa dyskusja, czy wziąć w nim udział czy zbojkotować.
Zwolennicy bojkotu twierdzą, że nie należy narażać wykonawców na nieprzyjemności ani kraju na obelgi. Natomiast zwolennicy udziału w konkursie Eurowizji radzą, aby nie łączyć telewizyjnego show z polityką i nie uciekać ze sceny.

- Bojkot będzie poniżający dla Rosji - cytuje wypowiedź byłego uczestnika eurowizyjnego konkursu, Dmitrija Kołduna, radio "Echo Moskwy". Przeciw bojkotowi wypowiedział się także inny uczestnik tego przedsięwzięcia Siergiej Łazariew. W tym samym tonie wypowiedziała się szefowa „Nowego Obserwatora Literackiego”, Irina Prochorowa.

Do tej pory Rosja wzięła udział w dwudziestu piosenkarskich konkursach Eurowizji. W 2008 roku rosyjski reprezentant, Dima Biłan, wygrał konkurs organizowany w Belgradzie, prezentując piosenkę „Believe” i tym samym rok później zmagania piosenkarzy odbyły się w Moskwie. Później jeszcze czterokrotnie reprezentanci Rosji ocierali się o zwycięstwo, zajmując drugie miejsce.

Świat muzyczny szczególnie zapamiętał występ z 2012 roku, gdy do Baku wysłano zespół folklorystyczny z Udmurcji, „Buranowskije Babuszki”.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Zobacz także

2017-04-07, godz. 13:05 Wymierne wsparcie w ramach programu "Społecznik" Półtora miliona złotych dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych - województwo zachodniopomorskie uruchamia program "Społecznik". » więcej 2017-04-07, godz. 09:57 "Emanacje" w Filharmonii Szczecińskiej, wystawa prac Artura Trojanowskiego [ZDJĘCIA] Dzieła jednego z najpopularniejszych malarzy w Polsce wystawiane są w szczecińskiej filharmonii. » więcej 2017-04-07, godz. 08:50 Premiera nowego numeru "eleWatora" Najnowszy "eleWator", szczeciński kwartalnik literacko-kulturalny, poświęcony jest życiu i twórczości rosyjskiego pisarza i poety Wielimira Chlebnikowa. » więcej 2017-04-06, godz. 22:13 Klub 13 Muz ma nową Galerię Sztuki [ZDJĘCIA] Dwa niewielkie pomieszczenia przy wejściu do klubu zostały zaadoptowane na sale wystawiennicze. Galeria Jedna/Druga ma konfrontować postawy twórcze. » więcej 2017-04-06, godz. 11:43 W Egipcie odkryto szczątki nowej piramidy Szczątki nieznanej dotąd piramidy odkryli archeolodzy w Egipcie. O znalezisku poinformowało miejscowe ministerstwo do spraw zabytków. Przypuszcza się, że piramida została zbudowana 3700 lat temu. » więcej 2017-04-06, godz. 11:04 Ministerstwo kultury przekazało dotację na Narodowe Centrum Kultury Filmowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało dotację w wysokości 25 milionów złotych na projekt Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi. » więcej 2017-04-06, godz. 07:34 Filmowo w Stargardzie, w ramach dni polsko-węgierskich Dokument Grzegorza Łubczyka, byłego ambasadora Polski na Węgrzech, będzie można zobaczyć o godzinie 18 w Starostwie Powiatowym w Stargardzie. » więcej 2017-04-05, godz. 18:59 Szczeciński chór nagrodzony w Rosji Chór Akademii Morskiej nagrodzony w St. Petersburgu. » więcej 2017-04-05, godz. 17:34 Muzyka Pasyjna w międzynarodowym wydaniu w Szczecinie Kilkuset chórzystów z Polski i Białorusi wystąpi w IV Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej. » więcej 2017-04-04, godz. 13:15 Cała Polska czyta dzieciom, czytali też dziennikarze Radia Szczecin Dziennikarze Radia Szczecin czytali gimnazjalistom: Joanna Skonieczna, Rafał Molenda i Tobiasz Madejski wzięli udział w turnieju, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Kampania zachęca rodziców i nauczycieli, by codziennie, przez… » więcej
335336337338339340341