Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Prapremiera sztuki zatytułowanej "Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu" na podstawie reportażu noblistki Swietłany Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa" w sobotę wieczorem w Teatrze Kana w Szczecinie.
To historia ludzi po katastrofie, kiedy nic nie jest już takie jak było przedtem. Czy życie jest w ogóle możliwe - pytają bohaterowie? Przedstawienie reżyseruje Krzysztof Popiołek, w
ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Krzysztof Popiołek pochodzi ze Świnoujścia i jest absolwentem Szkoły Teatralnej w Krakowie. Bardzo chciał zrealizować spektakl w swoim regionie i tak zaczęła się współpraca z Teatrem Kana.

- Zainspirowała mnie książka noblistki - mówi Krzysztof Popiołek. - To zbiór reportaży Swietłany Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa. Kroniki przyszłości". To jest zbiór reportaży dotyczących wybuchu w elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku.

- Tamta traumatyczna historia długo nie mogła być opowiedziana - mówi jedna z aktorek Karolina Sabat. - W książce są różne postacie, które opowiadają swoją historię. Historię po katastrofie i my jesteśmy takimi ludźmi po katastrofie i swoim własnym głosem opowiadamy historie, które się naprawdę wydarzyły.

Premiera rozpocznie się w sobotę o 19. Kolejny pokaz w niedzielę o 17.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2016-06-15, godz. 08:47 "Poezja"... Anna Patrys zaśpiewała w Operze na Zamku Laureatka nagrody EMMY, znakomita interpretatorka muzyki współczesnej i śpiewaczka operowa wystąpiła w Szczecinie. » więcej 2016-06-14, godz. 08:49 Wystartował X Międzynarodowy Festiwal Chóralny Ponad 250 artystów wzięło udział w koncercie inaugurującym X Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Szczecinie. » więcej 2016-06-12, godz. 22:19 Muzycy płyną (i grają) pod prąd do Wrocławia [WIDEO, ZDJĘCIA] Muzyka klasyczna, jazz oraz techo i to na jednej scenie - takiego miksu brzmień można było posłuchać przy szczecińskich Wałach Chrobrego. » więcej 2016-06-12, godz. 09:49 Artyści chcą pomagać artystom W Szczecinie i w całym Zachodniopomorskim żyje wielu artystów, którzy potrzebują pomocy. Często ich emerytura nie wystarcza na leki, rehabilitację, utrzymania. Szczeciński oddział Związku Artystów scen Polskich chce im pomóc. » więcej 2016-06-12, godz. 08:31 V symfonia Beethovena w hołdzie "Tym, którzy nie powrócili z morza" Od kilkunastu lat Opera na Zamku podczas Dni Morza organizuje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie koncert poświęcony "Tym, którzy nie powrócili z morza". » więcej 2016-06-10, godz. 20:47 Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Kołobrzegu Prawie pół tysiąca młodych wykonawców z całej Polski bierze udział w finale Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Kołobrzegu. » więcej 2016-06-09, godz. 21:02 Kowalski: Kiszczak nie był człowiekiem honoru Generał Czesław Kiszczak nie był człowiekiem honoru. W jego działaniach nie było miejsca na polską rację stanu, on reprezentował sowiecką - mówił w czwartek podczas promocji biografii generała jej autor Lech Kowalski. » więcej 2016-06-09, godz. 12:25 Biografia Kiszczaka. Promocja w Książnicy Promocja książki "Cze.Kiszczak" Lecha Kowalskiego odbędzie się w czwartek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2016-06-09, godz. 10:41 Kołobrzeg w makietach 3D [ZDJĘCIA] Grupa 30 uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza pracuje nad idealnym odwzorowaniem zabudowań, jakie istniały w Kołobrzegu przed wiekami. » więcej 2016-06-07, godz. 20:44 Czytelnia filologiczna US ma swojego patrona Czytelnia filologiczna Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego od teraz nosi imię profesora Erazma Kuźmy. » więcej
385386387388389390391