Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Po raz pierwszy na festiwalu odbędzie się koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, w którym udział wezmą młodzi aktorzy i wokaliści, którzy zaprezentują nowe aranżacje i interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima i Seweryna Krajewski
Po raz pierwszy na festiwalu odbędzie się koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, w którym udział wezmą młodzi aktorzy i wokaliści, którzy zaprezentują nowe aranżacje i interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima i Seweryna Krajewski
W Sopocie w poniedziałek rozpoczyna się 17. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". O Grand Prix rywalizować będzie w tym roku 26 słuchowisk i 13 spektakli telewizyjnych, a także osiem produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży.
Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła podkreśla, że w tym roku konkursowe słuchowiska są bardzo różnorodne; najwięcej jest jednak utworów współczesnych, pisanych specjalnie dla radia.

- To bardzo istotne. Bardzo ważne jest również to, że aż dziesięć rozgłośni Polskiego Radia zgłosiło swoje słuchowiska. To chyba rekord w naszej historii i wszystkie są wspaniałe - mówi Janusz Kukuła.

Dziś festiwalowa publiczność będzie mogła wysłuchać dziewięciu konkursowych słuchowisk, między innymi, wyreżyserowanego przez Mariusza Malca "Tam, gdzie rosną poziomki” Ingmara Bergmana, "Supernova live” Sandry Szwarc w reżyserii Waldemara Modestowicza czy "Sońki" Ignacego Karpowicza w reżyserii Krzysztofa Kiczka.

Laureatów Grand Prix i wielu innych wyróżnień poznamy w środę podczas gali zamknięcia imprezy. W jej trakcie zostaną też wręczone Wielkie Nagrody za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. W poprzednich latach uhonorowani zostali nimi, między innymi, Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski, Janusz Gajos czy Stanisława Celińska.

Jak co roku publiczność na festiwal przyciągają również spotkania z gwiazdami. Jeszcze w poniedziałek ze słuchaczami i widzami rozmawiać będą: Jerzy Zelnik, Dorota Landowska i Krzysztof Gosztyła.

Po raz pierwszy na festiwalu odbędzie się koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, w którym udział wezmą młodzi aktorzy i wokaliści, którzy zaprezentują nowe aranżacje i interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima i Seweryna Krajewskiego.

Podczas festiwalu obędzie się też wiele wydarzeń towarzyszących jak na przykład 'Dwa Teatry Josepha Conrada' z okazji obchodzonego roku pisarza. Festiwalowa widownia obejrzy m.in. spektakle "Lord Jim", "Spiskowcy", "Tajny Agent" oraz wysłucha "Między lądem a morzem", "Smugę cienia” i "Tajfun".
Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)

Zobacz także

2017-11-04, godz. 19:28 Trudna sztuka diaporamy na Zamku Książąt Pomorskich 48 spektakli audiowizualnych z 12 krajów świata prezentowanych jest w trakcie 38. Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Zwycięska produkcja otrzyma złoty medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz nagrodę finansową Zamku… » więcej 2017-11-04, godz. 17:13 „Król Edyp" Sofoklesa w Teatrze Współczesnym Na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wieczór premierowy: „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Rudolfa Zioły. » więcej 2017-11-04, godz. 12:59 "Komunia" walczy o europejskiego Oscara Obraz Anny Zameckiej otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Dokument. » więcej 2017-11-04, godz. 10:43 Polskie gwiazdy uświetnią festiwal w Chicago W Chicago ruszają pokazy polskich filmów. Przez najbliższe dwa tygodnie widzowie obejrzą ponad 70 produkcji zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. » więcej 2017-11-03, godz. 16:20 Nowy festiwal w Szczecinie. Poznaliśmy szczegóły Wooded City 2018 Sety dj'skie, koncerty, czy specjalne strefy eco i rodzinne na szczecińskiej Łasztowni. Tak ma wyglądać Festiwal Wooded City 2018. » więcej 2017-11-03, godz. 07:31 Polskie kino na festiwalu w Chicago W Chicago w ten weekend rozpoczyna się 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Ta cykliczna impreza jest nie tylko największym pokazem polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. » więcej 2017-11-02, godz. 18:04 Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z "Grupą Sopocką", w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni… » więcej 2017-11-01, godz. 12:55 Znana jest przyczyna śmierci Fryderyka Chopina Wrocławscy patolodzy przez trzy lata badali serce Fryderyka Chopina i właśnie opublikowali wyniki tych badań. Wiadomo już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kompozytora. » więcej 2017-10-31, godz. 00:15 Barbarzyńskie tsunami. Nowa wystawa w Muzeum Narodowym Ponad 500 eksponatów, m.in. zabytkowych monet, ozdób, glinianych naczyń czy elementów biżuterii można od poniedziałku oglądać na wystawie "Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły" w Muzeum Narodowym… » więcej 2017-10-29, godz. 21:46 Zmarł aktor Władysław Kowalski Nie żyje Władysław Kowalski. Aktor, znany z takich filmów jak między innymi "Podwójne życie Weroniki", "Rozmowy przy wycinaniu lasu" czy "Katyń", zmarł w niedzielę 29 października. Miał 81 lat. » więcej
299300301302303304305