Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Promenada Gwiazd. Fot. Piotr Sikora [Radio Szczecin/Archiwum]
Promenada Gwiazd. Fot. Piotr Sikora [Radio Szczecin/Archiwum]
Zbliża się 22. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Od 5 do 9 lipca prawie sto gwiazd kina, teatru i muzyki weźmie udział w festiwalu, podczas którego odbywać się będą spektakle, pokazy filmów, koncerty i spotkania z publicznością.
Dyrektor festiwalu Olaf Lubaszenko wyjaśniał podczas konferencji prasowej, że ta impreza ma niezwykły charakter.

- Moją ambicją jest, aby pozytywnie rozumiany blichtr, czyli to wszystko co nazywamy show biznesem, a więc ścianki, flesze, czerwone dywany, piękne kreacje, autografy i spotkania z fanami, było otoczone przez dobrej jakości sztukę, dobrą literaturę i wspaniałe aktorstwo - mówił aktor.

Podczas festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć kilka spektakli: od dramatów po komedie. Odbędą się także trzy koncerty. 5 lipca, na koncercie otwarcia pod hasłem "Noc przebojów", wystąpią między innymi: Ewa Bem i Grażyna Łobaszewska. Z kolei 6 lipca zagra zespół COCHISE z Pawłem Małaszyńskim oraz Varius Manx&Kasia Stankiewicz.

Jedną z atrakcji festiwalu będzie odciskanie dłoni w Alei Gwiazd przez artystów. W tym roku zrobią to między innymi: Justyna Sieńczyłło, Wojciech Wysocki, Janusz Kondratiuk czy Magdalena Boczarska. Podczas tego wydarzenia odbędzie się trzeci koncert. Wystąpi Edyta Bartosiewicz.

Podczas festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć takie filmy jak m.in." Młode wilki" i "Młode wilki 1/2", z kolei wielbiciele literatury będą mogli spotkać się z Katarzyną Grocholą, Katarzyną Bondą i Michałem Rusinkiem.

Program festiwalu można znaleźć na stronie www.festiwalgwiazd.pl.
Dyrektor festiwalu Olaf Lubaszenko wyjaśniał podczas konferencji prasowej, że ta impreza ma niezwykły charakter.
Podczas festiwalu odbędą się też koncerty - dodaje Lubaszenko.

Zobacz także

2017-11-14, godz. 23:01 "Jestem minimalistą". Plakaty Pluty w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt plakatów krakowskiego artysty i wykładowcy tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych Władysława Pluty można od wtorku oglądać w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 23:49 Global Justice Night w Szczecinie. Premiera i spotkanie z Miękusem [ZDJĘCIA] Premiera filmu Krzysztofa Miękusa "Droga do Man Eater's Bridge" i spotkanie z reżyserem - to najważniejsze wydarzenia Global Justice Night, które w środę odbędzie się w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 16:55 Zmarła Alina Janowska Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata. » więcej 2017-11-12, godz. 20:22 Artyści Opery na Zamku wyróżnieni Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób. » więcej 2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę "ścieżką doznań". To w ramach warsztatów dla dzieci "Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych". » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej 2017-11-09, godz. 21:39 „Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów" [ZDJĘCIA] Dzieje dynastii Gryfitów - książąt pomorskich mają dziś bogatą literaturę, obejmującą wiele zagadnień historycznych i artystycznych. Nie było wśród nich jednak pozycji poświęconej książęcym sarkofagom. » więcej
305306307308309310311