Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Wystawa będzie w Przełomach do końca listopada. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Wystawa będzie w Przełomach do końca listopada. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Wystawa fotografii „Amerykański wizjoner. Życie i czasy Johna F. Kennedy'ego" od wtorku prezentowana jest w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.
Wybrane zdjęcia ukazują niezwykły i dramatyczny życiorys Kennedy'ego: od młodzieńczych podróży i pierwszej nominacji odznaczonego bohatera wojennego do Kongresu, przez bajkowy ślub z Jacqueline Bouvier, drogę do Białego Domu i rolę wodza naczelnego, aż po tragiczną śmierć w Dallas.

Zdjęcia pochodzą z Biblioteki Kennedy'ego, prywatnych kolekcji oraz archiwów rodziny Kennedych. Na kilkudziesięciu fotografiach poznać można prezydenta Kennedy'ego w sytuacjach oficjalnych, ale też prywatnych.

- Dla nas to niezwykle ważna postać - mówi Attaché ds. Kulturalnych Ambasady USA w Warszawie, Daniel Hastings. - Jak Polacy dobrze wiedzą, Kennedy walczył o wolność w swoim życiu. On był żołnierzem podczas II wojny światowej. Walczył na Pacyfiku. Jego życie polegało na tym, że walczył dla wolności podczas wojny i podczas komunizmu.

- Wystawa pokazuje też jaką ikoną była w tamtych czasach para prezydencka - mówi Izabella Szarek z Biura Spraw Publicznych Ambasady USA w Warszawie. - Byli to ludzie stosunkowo młodzi. Pierwsi, którzy mieli małe dzieci w Białym Domu. Kennedy był pierwszym prezydentem, który użył telewizji podczas swojej kampanii wyborczej. Jacqueline wpuściła kamery do Białego Domu, więc Amerykanie mogli zobaczyć jak jest w środku.

Wystawa będzie w Przełomach do końca listopada.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2016-06-14, godz. 08:49 Wystartował X Międzynarodowy Festiwal Chóralny Ponad 250 artystów wzięło udział w koncercie inaugurującym X Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Szczecinie. » więcej 2016-06-12, godz. 22:19 Muzycy płyną (i grają) pod prąd do Wrocławia [WIDEO, ZDJĘCIA] Muzyka klasyczna, jazz oraz techo i to na jednej scenie - takiego miksu brzmień można było posłuchać przy szczecińskich Wałach Chrobrego. » więcej 2016-06-12, godz. 09:49 Artyści chcą pomagać artystom W Szczecinie i w całym Zachodniopomorskim żyje wielu artystów, którzy potrzebują pomocy. Często ich emerytura nie wystarcza na leki, rehabilitację, utrzymania. Szczeciński oddział Związku Artystów scen Polskich chce im pomóc. » więcej 2016-06-12, godz. 08:31 V symfonia Beethovena w hołdzie "Tym, którzy nie powrócili z morza" Od kilkunastu lat Opera na Zamku podczas Dni Morza organizuje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie koncert poświęcony "Tym, którzy nie powrócili z morza". » więcej 2016-06-10, godz. 20:47 Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Kołobrzegu Prawie pół tysiąca młodych wykonawców z całej Polski bierze udział w finale Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Kołobrzegu. » więcej 2016-06-09, godz. 21:02 Kowalski: Kiszczak nie był człowiekiem honoru Generał Czesław Kiszczak nie był człowiekiem honoru. W jego działaniach nie było miejsca na polską rację stanu, on reprezentował sowiecką - mówił w czwartek podczas promocji biografii generała jej autor Lech Kowalski. » więcej 2016-06-09, godz. 12:25 Biografia Kiszczaka. Promocja w Książnicy Promocja książki "Cze.Kiszczak" Lecha Kowalskiego odbędzie się w czwartek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2016-06-09, godz. 10:41 Kołobrzeg w makietach 3D [ZDJĘCIA] Grupa 30 uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza pracuje nad idealnym odwzorowaniem zabudowań, jakie istniały w Kołobrzegu przed wiekami. » więcej 2016-06-07, godz. 20:44 Czytelnia filologiczna US ma swojego patrona Czytelnia filologiczna Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego od teraz nosi imię profesora Erazma Kuźmy. » więcej 2016-06-07, godz. 16:58 Muzeum Narodowe zademonstrowało nowy obraz w swoich zbiorach Obraz Wojciecha Gersona Bez ziemi. Pomorzanie wyparci przez Niemców na wyspy Bałtyku nareszcie w Szczecinie. » więcej
385386387388389390391