Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Teatr Lalek "Pleciuga". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Teatr Lalek "Pleciuga". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
65-lecie istnienia i 10. rocznicę działalności w nowej siedzibie świętuje szczeciński Teatr Lalek "Pleciuga" - jedyny na Pomorzu Zachodnim teatr lalkowy. Wydarzenie było głównym tematem rozmowy gości programu "Radio Szczecin na Wieczór".
Pleciuga zawsze była teatrem skierowanym nie tylko do dzieci, ale również do dorosłych.

- Wychowała wiele pokoleń - tłumaczył Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Lalek "Pleciuga". - Uważamy, że każda premiera i spektakl, który przygotowujemy w roku jubileuszowym, ale nie tylko, jest bardzo ważny. To są propozycje nie tylko dla najmłodszych widzów, ale również widzów dorosłych, którzy wychowali się na tym teatrze.

- Kierownictwo teatru oraz aktorzy są w dobrej formie. Gotowi do dalszego działania, pracy z młodymi ludźmi i osiągania sukcesów - odpowiada Grażyna Wojtczak, wieloletnia aktorka Teatru Lalek "Pleciuga". - Przyznam, że w ogóle nie odczuwam tego. Może dlatego, że pracuję z dziećmi. Zajmuję się edukacją teatralną. Prowadzę warsztaty, zajęcie, spektakle z dziećmi. Ciągle jestem w teatrze i czuję się znakomicie.

Z okazji jubileuszu w Książnicy Pomorskiej została otwarta wystawa "Pleciuga na Placu Teatralnym. Scena dla dzieci, scena dla dorosłych, teatr dla Was". Można zobaczyć na niej fragmenty scenografii czy marionetki z pleciugowych przedstawień - ekspozycja otwarta będzie do 20 marca w Sali pod Piramidą.
Pleciuga zawsze była teatrem skierowanym nie tylko do dzieci, ale również do dorosłych. Wychowała wiele pokoleń - tłumaczył Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Lalek "Pleciuga".
- Kierownictwo teatru oraz aktorzy są w dobrej formie. Gotowi do dalszego działania, pracy z młodymi ludźmi i osiągania sukcesów - odpowiada Grażyna Wojtczak, wieloletnia aktorka Teatru Lalek "Pleciuga".

Zobacz także

2018-02-07, godz. 16:31 IPN chce przypomnieć bohaterów niepodległości. Organizuje konkurs "Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej" - to konkurs, który Instytut Pamięci Narodowej przygotował dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego ideą jest upamiętnienie osób, które zostały wyróżnione Krzyżem… » więcej 2018-02-07, godz. 11:47 Wystartował konkurs na projekt Mediateki Coraz bliżej powstania Mediateki na osiedlu Majowym w Szczecinie. » więcej 2018-02-07, godz. 00:06 Zapraszamy na koncert szczecińskiej grupy ETA [WIDEO] Kolejna koncertowa premiera w Radiu Szczecin. » więcej 2018-02-06, godz. 20:38 Niezwykła wystawa na jubileusz Pleciugi [ZDJĘCIA] Ręcznie wykonana scenografia, marionetki czy pacynki ze spektaklów Teatru Lalek "Pleciuga"- od wtorku można zobaczyć z bliska. » więcej 2018-02-06, godz. 19:38 "Biedermeier" w Muzeum Narodowym. Pierwsza tak duża wystawa w Polsce [ZDJĘCIA] W Muzeum Narodowym w Szczecinie trwają ostatnie przygotowania do piątkowego otwarcia wystawy zatytułowanej "Biedermeier". » więcej 2018-02-06, godz. 09:16 Podwójne święto Teatru Lalek "Pleciuga" Teatr Lalek "Pleciuga" świętuje sześćdziesiątą piątą rocznicę teatru i dziesiątą rocznicę działalności w nowej siedzibie. » więcej 2018-02-05, godz. 17:21 "O dwóch takich, co skroplili azot" - wybuchy w centrum Szczecina [ZDJĘCIA] Dwóch szalonych naukowców i spektakularny wybuch ciekłego azotu można było zobaczyć w poniedziałek na placu Zamenhofa w Szczecinie. » więcej 2018-02-05, godz. 16:26 Sztuka osób niepełnosprawnych. Wystawa w Szczecinie [ZDJĘCIA] Sztuka to dla nich lekarstwo na intelektualną i fizyczną niepełnosprawność - tak mówią terapeuci o uczestnikach ogólnopolskiego konkursu artystycznego. Ich prace można było oglądać w poniedziałek w Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2018-02-05, godz. 08:59 Światowej sławy jazzman w Radiu Szczecin: Muzyka jest niezwykle potężna, symboliczna [WIDEO] Jazz to metafora demokracji i służy do jednoczenia ludzi - tak mówi Wynton Marsalis i zachęca, by dobrego jazzu posłuchać w poniedziałek na antenie Radia Szczecin. » więcej
288289290291292293294