Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Wystawa Czerepoka trafiła do Szczecina z warszawskiej Zachęty i czynna będzie w Trafostacji Sztuki Szczecin przez najbliższy miesiąc. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wystawa Czerepoka trafiła do Szczecina z warszawskiej Zachęty i czynna będzie w Trafostacji Sztuki Szczecin przez najbliższy miesiąc. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Najstarsze na świecie miejsce kultu, górska kolejka linowa zarządzana społecznie i pochodzenie Piastów to tematy wideoinstalacji Huberta Czerepoka. Wystawa zatytułowana "Początek" została w czwartek wieczorem otwarta w Trafostacji Sztuki Szczecin.
Hubert Czerepok, artysta sztuk wizualnych, autor instalacji, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie bada rzeczy dziwne i wymykające się kontroli. Wideoinstalacje prezentowane w Traforstacji Sztuki Szczecin powstały w ciągu ostatnich dwóch lat w różnych zakątkach świata: Turcji, Gruzji, Polsce i Norwegii.

Wideo dla Czerepoka jest swoistą obserwacją. Szukałem tym razem pierwotnego impulsu - mówi artysta.

- Początek refleksji maszyn nad naszą kondycją. Formalnie jest to zestaw symultanicznych projekcji, poszerzonego filmu - wyjaśnia artysta.

W paradokumencie o Piastach poszukuje genetycznego początku pierwszej polskiej dynastii. Ale perspektywa historyczna i społeczna jest szersza.

- Norwegia, to w momencie, kiedy wydarzyła się tragedia związana z Breivikiem. W Turcji mamy do czynienia z miejscem, które było kolebką cywilizacji. W Gruzji to specyficzny projekt społeczny polegający na wykorzystaniu starej kolejki górskiej przez wszystkich mieszkańców - mówi kuratorka wystawy Monika Szewczyk.

Wystawa Czerepoka trafiła do Szczecina z warszawskiej Zachęty i czynna będzie w Trafostacji Sztuki Szczecin przez najbliższy miesiąc.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2018-04-20, godz. 16:15 Uczniowie "Plastyka" prezentują swoje prace dyplomowe Młodzi przyszli artyści ze Szczecina obronili się i zapraszają na prezentację swoich prac "Dyplom 2018". » więcej 2018-04-20, godz. 08:33 Tańce z Paprykarzem i Oranżadą w tle. Premiera w filharmonii [ZDJĘCIA] Premiera dwóch płyt nagranych podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu "Klubowy Paprykarz i Oranżada" odbyła się w czwartek wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Publiczność mogła usłyszeć covery polskich… » więcej 2018-04-19, godz. 18:26 Miejski architekt zaprasza artystów do współpracy Były "Ptaki i ptaszyska", które bardzo spodobały się mieszkańcom, więc miejski architekt zapowiada kolejną odsłonę programu, w ramach którego rzeźby i inne formy sztuki ulicznej pojawią się na ulicach Szczecina. » więcej 2018-04-19, godz. 15:59 Paprykarz i Oranżada - elektroniczna premiera albumu W ubiegłym roku z okazji urodzin Szczecina Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza zorganizowała minifestiwal muzyczny Paprykarz i Oranżada. Z muzykami z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii wystąpili młodzi muzycy nie symfoniczni, m.in… » więcej 2018-04-19, godz. 12:27 Tańce z Paprykarzem i Oranżadą w tle. Premiera w filharmonii Będzie można potańczyć w filharmonii w Szczecinie. To w ramach premiery albumów nagranych podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu "Klubowy Paprykarz i Oranżada". Powstały wtedy dwa muzyczne krążki. Premiera odbędzie się w czwartek… » więcej 2018-04-18, godz. 21:46 Pierwsza polsko-bollywoodzka produkcja będzie promować Szczecin Komedia romantyczna "Taka karma" będzie opowiadać o związku Hinduski Anity Agnihotri i Polaka Andrzeja Łuszczewskiego. » więcej 2018-04-18, godz. 21:08 Rękodzieło Indian Amazonii na Wałach Chrobrego [ZDJĘCIA] Muzeum Narodowe w Szczecinie posiada w swej kolekcji półtora tysiąca obiektów pochodzących z Ameryki Południowej. » więcej 2018-04-18, godz. 16:55 "Taniec to jest pasja, całe moje życie". Konkurs Baletowy Złote Pointy w Szczecinie [ZDJĘCIA] XI Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy" 2018 organizuje szczecińska Fundacja Balet. » więcej 2018-04-17, godz. 13:02 Muzyka baroku na wyjątkowym instrumencie Koncerty Grünebergowskie po raz kolejny startują już w niedzielę. Do końca roku zaplanowano łącznie pięć muzycznych spotkań z wyremontowanymi organami Grüneberga w roli głównej. » więcej 2018-04-16, godz. 21:53 Uczniowie i nauczyciele na jednej scenie Wystąpili na scenie ze swoimi nauczycielami. W ramach festiwalu Dzień Głosu, uczniowie jednej ze szczecińskich szkół zaśpiewali m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza czy arie z "Czarodziejskiego fletu". » więcej
277278279280281282283