Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Już w czwartek Chór Uniwersytetu Szczecińskiego zainauguruje trasę koncertową II Letniego Koncertu Uniwersyteckiego. Najpierw artyści wystąpią w Szczecinie; w kolejnych dniach w Kamieniu Pomorskim, Morzyczynie i Wolinie.
Podobnie jak rok temu chór uniwersytecki wystąpi pod batutą światowej gwiazdy - słynnego brytyjskiego kontratenora i dyrygenta - specjalisty od muzyki dawnej - prof. Paula Esswooda. Śpiewakom towarzyszyć będzie orkiestra z Torunia - Cappella Thoruniensis - składająca się ze znakomitych muzyków i specjalizująca się również w muzyce dawnej.

Partie solowe zaśpiewają związani ze naszym miastem soliści: Aldona Bartnik, Lucyna Boguszewska, Paweł Wolski oraz Jarosław Kitala.

Z naszą muzyką wyruszamy w teren - mówi dr Tadeusz Buczkowski, dyrygent i kierownik artystyczny Chóru US.

- Stwierdziliśmy, że miasto Szczecin ma tyle różnych, ciekawych imprez, że trzeba pójść z naszą propozycją gdzieś dalej. Zaproponować naszą aktywność artystyczną mniejszym miejscowościom naszego regionu - poinformował dr Buczkowski.

Koncert w Wolinie, w niedzielę, poświęcamy niezwykłemu człowiekowi, księdzu Janowi Ubermanowi - mówi Eugeniusz Jasiewicz, burmistrz Wolina.

- Ksiądz Jan przyszedł do Wolina w 1986 roku. Przy odbudowie katedry współpracowaliśmy, tam były ruiny. Ksiądz Uberman to wielki człowiek, "z niczego" odbudował tę katedrę - zaznaczył burmistrz Jasiewicz.

W programie koncertów m.in. Msza Nelsońska Józefa Haydna.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2018-02-08, godz. 08:06 "Wychował wiele pokoleń". Jubileusz jedynego takiego teatru 65-lecie istnienia i 10. rocznicę działalności w nowej siedzibie świętuje szczeciński Teatr Lalek "Pleciuga" - jedyny na Pomorzu Zachodnim teatr lalkowy. Wydarzenie było głównym tematem rozmowy gości programu "Radio Szczecin na … » więcej 2018-02-07, godz. 16:31 IPN chce przypomnieć bohaterów niepodległości. Organizuje konkurs "Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej" - to konkurs, który Instytut Pamięci Narodowej przygotował dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego ideą jest upamiętnienie osób, które zostały wyróżnione Krzyżem… » więcej 2018-02-07, godz. 11:47 Wystartował konkurs na projekt Mediateki Coraz bliżej powstania Mediateki na osiedlu Majowym w Szczecinie. » więcej 2018-02-07, godz. 00:06 Zapraszamy na koncert szczecińskiej grupy ETA [WIDEO] Kolejna koncertowa premiera w Radiu Szczecin. » więcej 2018-02-06, godz. 20:38 Niezwykła wystawa na jubileusz Pleciugi [ZDJĘCIA] Ręcznie wykonana scenografia, marionetki czy pacynki ze spektaklów Teatru Lalek "Pleciuga"- od wtorku można zobaczyć z bliska. » więcej 2018-02-06, godz. 19:38 "Biedermeier" w Muzeum Narodowym. Pierwsza tak duża wystawa w Polsce [ZDJĘCIA] W Muzeum Narodowym w Szczecinie trwają ostatnie przygotowania do piątkowego otwarcia wystawy zatytułowanej "Biedermeier". » więcej 2018-02-06, godz. 09:16 Podwójne święto Teatru Lalek "Pleciuga" Teatr Lalek "Pleciuga" świętuje sześćdziesiątą piątą rocznicę teatru i dziesiątą rocznicę działalności w nowej siedzibie. » więcej 2018-02-05, godz. 17:21 "O dwóch takich, co skroplili azot" - wybuchy w centrum Szczecina [ZDJĘCIA] Dwóch szalonych naukowców i spektakularny wybuch ciekłego azotu można było zobaczyć w poniedziałek na placu Zamenhofa w Szczecinie. » więcej 2018-02-05, godz. 16:26 Sztuka osób niepełnosprawnych. Wystawa w Szczecinie [ZDJĘCIA] Sztuka to dla nich lekarstwo na intelektualną i fizyczną niepełnosprawność - tak mówią terapeuci o uczestnikach ogólnopolskiego konkursu artystycznego. Ich prace można było oglądać w poniedziałek w Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2018-02-05, godz. 08:59 Światowej sławy jazzman w Radiu Szczecin: Muzyka jest niezwykle potężna, symboliczna [WIDEO] Jazz to metafora demokracji i służy do jednoczenia ludzi - tak mówi Wynton Marsalis i zachęca, by dobrego jazzu posłuchać w poniedziałek na antenie Radia Szczecin. » więcej
288289290291292293294