Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Mat. dystrybutora, źródło: www.youtube.com
Mat. dystrybutora, źródło: www.youtube.com
Ten film oddaje Polakom sprawiedliwość - tak mówił na londyńskiej premierze filmu "303. Bitwa o Anglię" reżyser David Blair. Opowieść o wojennych losach lotników z Dywizjonu 303 została pokazana we wtorek wieczorem na Leicester Square.
David Blair podkreślił, że film jest sposobem na wypełnienie luki w wiedzy historycznej Brytyjczyków.

- Choć wiedziałem sporo o Bitwie o Anglię i II wojnie światowej, a także o tym, że Polacy odegrali pewną rolę, nie miałem nigdy świadomości, jak wielką. Czułem pewien wstyd, choć nas o tym po prostu nie uczono. Czułem, że trzeba się do tego jakoś odnieść, do tej krzywdy, oddać im sprawiedliwość - mówił reżyser.

W filmie grają między innymi: gwiazda "Gry o Tron" Iwan Rheon, Milo Gibson, Marcin Dorociński i Stefanie Martini.


Relacja Adama Dąbrowskiego/Informacyjna Agencja Radiowa

Zobacz także

2015-10-01, godz. 08:27 Aktorka i reżyser "Nocy Walpurgi" na szczecińskiej premierze filmu Aktorka Małgorzata Zajączkowska i reżyser Marcin Bortkiewicz wzięli udział w szczecińskiej premierze filmu "Noc Walpurgi". Produkcja dostała nagrody na festiwalach w Gdyni i Koszalinie. » więcej 2015-09-30, godz. 23:44 Zespół Dice zagrał w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W pierwszej powakacyjnej odsłonie cyklu [3x1], gościliśmy hard rockową grupę Dice ze Stargardu. Koncertu zespołu można było posłuchać w środowej audycji "Schody do nieba". » więcej 2015-09-29, godz. 13:13 Porcja hard rocka w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W pierwszej powakacyjnej odsłonie cyklu [3x1], gościć będziemy grupę Dice ze Stargardu. Koncertu zespołu będzie można posłuchać w środowej audycji "Schody do nieba" w Radiu Szczecin. Start po godzinie 23. » więcej 2015-09-28, godz. 17:00 Z Pałacu Prezydenckiego zniknęło dzieło sztuki Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy składa zawiadomienie do prokuratury. Z Pałacu Prezydenckiego zniknął obraz "Gęsiarka" malarza Romana Kochanowskiego. » więcej 2015-09-27, godz. 13:32 Kto ma najpiękniejszy balkon w mieście? Zakończyła się 41. edycja konkursu "Cały Szczecin w kwiatach". W kategorii Balkony zwyciężyli Anna i Jerzy Pruscy, drugie miejsce zajęła nasza redakcyjna koleżanka Beata Użarowska. » więcej 2015-09-26, godz. 09:11 Szczecińscy seniorzy gwiazdami opery Seniorzy szczecińskich "Domów Kombatanta" na scenie Opery na Zamku. Znany reżyser operowy Michał Znaniecki przygotował przestawienia inspirowane szekspirowskim Królem Learem z muzyką Gusieppe Verdiego. » więcej 2015-09-24, godz. 08:24 Folk w obskurnej oficynie Międzynarodowy zespół dał koncert w starym szczecińskim podwórku. Blisko sto osób przyszło z krzesełkami, niektórzy przyjechali na rowerach, inni zabrali też psy. » więcej 2015-09-23, godz. 08:48 Najpierw koncert w Radiu Szczecin, potem premiera płyty [WIDEO, ZDJĘCIA] Muzyka alternatywna we wtorek zabrzmiała "na żywo" w studiu koncertowym Radia Szczecin. O godzinie 19 wystąpił Kortez. » więcej 2015-09-22, godz. 21:36 Porozumienia Sierpniowe oczami młodzieży [ZDJĘCIA] Wywiad z Lechem Wałęsą, opis saturatora czy repertuar kina z sierpnia 80 roku. Tak według gimnazjalistów mogły wyglądać gazety 35 lat temu. We wtorek Centrum Dialogu "Przełomy" nagrodziło zwycięzców swojego konkursu. » więcej 2015-09-21, godz. 21:26 Szczeciński chór z sukcesami w Hiszpanii Sukces szczecińskiego chóru na hiszpańskim festiwalu w Lloret de Mar. » więcej
423424425426427428429