Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Wojtek zapoznaje się w Iranie z psem jednego z oficerów 2 Korpusu. Fot. www.wikipedia.org / Imperial War Museum id: HU 16545
Wojtek zapoznaje się w Iranie z psem jednego z oficerów 2 Korpusu. Fot. www.wikipedia.org / Imperial War Museum id: HU 16545
"A Bear called Wojtek" - taki tytuł nosi powstająca właśnie brytyjska animacja opowiadająca o słynnym niedźwiedziu przygarniętym przez żołnierzy armii generała Andersa. Producentem filmu jest Iain Harvey.
- "Wojtek" przebył długą drogę z Persji, a my pokażemy ją całą - zapowiada producent. - Poznajemy "Wojtka" na pustyni, potem podążamy za nim do obozu żołnierzy, gdzie na początku wojskowi go ukrywają. Potem niedźwiadek staje się częścią oddziału. Wędrujemy z nim na statek zmierzający ku Włochom. Potem Monte Cassino, które jest ważnym wątkiem filmu, triumf, odznaczenie niedźwiedzia i na koniec Edynburg.

Rozmówca Polskiego Radia dodaje, że rysunki do filmu będą robione ręcznie, a proces jego produkcji wspomogą komputery. Animatorzy będą rysować rysikiem na tablecie. - Film w stylu hollywoodzkim, trwający nawet pół godziny, pochłonąłby dziesiątki milionów funtów. Tam chodzi o perfekcję. Nie krytykuję tego, bo tak powstaje wiele arcydzieł. Ale my próbujemy zrobić coś, co kojąco wpłynie na ludzkie serca. Coś, co operuje uczuciem, emocjami. Nie chcemy perfekcji zamieniającej się w chłód. Nie o to chodzi - wyjaśnia Iain Harvey.

Trwa zbieranie funduszy. Twórcy planują zakończyć zbiórkę najpóźniej za pół roku. Początek produkcji wiosną przyszłego roku. Planowana premiera filmu pt. "Miś zwany Wojtkiem" to początek 2020 roku.
Relacja Adama Dąbrowskiego/Informacyjna Agencja Radiowa

Zobacz także

2018-08-09, godz. 20:34 Skłodowska-Curie kobietą wszech czasów wg BBC History Polska podwójna noblistka wygrała w plebiscycie na najbardziej wpływową kobietę w historii. Najpierw dziesięć historyczek wytypowało sto nazwisk, a w kolejności - w drodze głosowania - uporządkowali je czytelnicy. » więcej 2018-08-09, godz. 09:14 Zmiany w Oscarowej gali. Ma być krócej i atrakcyjniej Amerykańska Akademia Filmowa poinformowała właśnie, że nastąpi kilka zmian w zasadach rozdawania statuetek Oscara. Uznawane są one za najważniejsze wyróżnienia w światowym kinie. Powstanie m.in. nowa kategoria. » więcej 2018-08-09, godz. 08:48 Nieoczywista wystawa w Filharmonii "Plakaty - nieoczywiste - nieobojętne" Andrzeja Błażejczyka od czwartku można oglądać w Galerii Czwarty Poziom Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-08-08, godz. 06:59 Pogrzeb Kory na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach W środę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbędą się (o godz. 11) uroczystości pogrzebowe Olgi Sipowicz - Kory. Ikona polskiego rocka, laureatka większości najcenniejszych nagród muzycznych w Polsce, zmarła 28 sierpnia… » więcej 2018-08-05, godz. 17:36 "To strata kolejnego genialnego reżysera" Tak o zmarłym w niedzielę Piotrze Szulkinie mówił w audycji "Trochę Kultury" dziennikarz filmowy Krzysztof Spór. » więcej 2018-08-05, godz. 09:54 Musicalowy finał Baltic Neopolis Festival [ZDJĘCIA] W Szczecinie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki - Baltic Neopolis Festival. W sobotę wieczorem podczas koncertu finałowego na Scenie na Łasztowni wystąpiła Baltic Neopolis Orchestra razem ze znakomitym, pochodzącym z Bułgarii… » więcej 2018-08-04, godz. 19:34 Znakomity skrzypek wystąpi na Łasztowni. Finał Baltic Neopolis Festiwal W sobotę finał 4. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki - Baltic Neopolis Festiwal. Na scenie, na szczecińskiej Łasztowni Baltic Neopolis Orchestra wystąpi ze znakomitym skrzypkiem Vasko Vassilevem. » więcej 2018-08-03, godz. 19:57 "Odlotowe dla każdego pokolenia". Nowa wystawa w Książnicy [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt prac Jerzego Bartłomieja Chimiaka od piątku można oglądać w Książnicy Pomorskiej w Sali pod Piramidą. » więcej 2018-08-03, godz. 14:00 W Świnoujściu finał Grechuta Festival 2018 Koncert finałowy dedykowany jest zmarłemu w grudniu ubiegłego roku wybitnemu poecie, współtwórcy krakowskiego Teatru STU. Leszek Aleksander Moczulski - bo o nim mowa - pisał także teksty do wielu słynnych polskich piosenek. » więcej 2018-08-03, godz. 09:00 70 wydarzeń i 200 artystów. Znamy program Famy 70 wydarzeń artystycznych, 200 uczestników i kilkanaście scen w całym mieście - tak będzie wyglądała 48. edycja Famy w Świnoujściu. Organizatorzy przedstawili właśnie program festiwalu. Impreza rozpocznie się 16 sierpnia. Będą… » więcej
259260261262263264265