Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Waldemar Malicki zamknął Meisinger Music Festival 2019 w Pałacu w Przelewicach. Fot. Materiały prasowe MMF.
Waldemar Malicki zamknął Meisinger Music Festival 2019 w Pałacu w Przelewicach. Fot. Materiały prasowe MMF.
"Klasyka na wesoło", czyli różnorodne opracowania słynnych tematów m.in. Bacha, Mozarta, Vivaldiego, Straussa i Chopina zabrzmiały w Pałacu w Przelewicach podczas finałowego koncertu "Meisinger Music Festival".
Przy fortepianie zasiadł ich autor i interpretator Waldemar Malicki, prowadzący recital ze znaną sobie swadą.

- Wydarzenie organizowane przez Krzysztofa Meisingera ma piorunujące elementy, bo człowiek idzie sobie ulicą po Szczecinie, a tu nagle Ivo Pogorelić. Pogorelić z nieba nie spada. I zakończenie Festiwalu, czyli mój skromny koncert w Przelewicach inaugurujący estradowe życie fortepianu Yamaha. Myślę, że będzie służył jeszcze wiele lat, dłużej znacznie będzie służył niż ja - opowiadał Waldemar Malicki.

Trwający tydzień Festiwal gościł wybitnych artystów muzyki klasycznej i współczesnej, którzy ku zadowoleniu licznie zgromadzonej publiczności koncertowali w Szczecinie, Stargardzie i Przelewicach. Mówi dyrektor Festiwalu Krzysztof Meisinger.

- Cały festiwal skupiony był wokół artystów, którzy mnie inspirują. Oni dają to publiczności, co jest nam bardzo potrzebne. Pokazują, że to życie choć czasami smutne jest, to mimo wszystko jest piękne. Od tego są festiwale, aby publiczność, która jest głodna tego piękna, zaznała go i za rok tutaj wróciła - Krzysztof Meisinger.

We wrześniu 2020 roku na "Meisinger Music Festival" przyjadą wzorem poprzednich edycji, tylko najwybitniejsi artyści.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2018-04-16, godz. 21:53 Uczniowie i nauczyciele na jednej scenie Wystąpili na scenie ze swoimi nauczycielami. W ramach festiwalu Dzień Głosu, uczniowie jednej ze szczecińskich szkół zaśpiewali m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza czy arie z "Czarodziejskiego fletu". » więcej 2018-04-16, godz. 16:17 Dzień Głosu w Szczecinie. Młodzi wokaliści na scenie Uczniowie szkół muzycznych zaśpiewają podczas czwartej edycji festiwalu "Dzień Głosu" w Szczecinie. Koncert odbędzie się w poniedziałek wieczorem. » więcej 2018-04-16, godz. 08:08 "Nie z tej bajki" z Trzebieży najlepszym spektaklem Przedstawienie „Nie z tej bajki" Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży zdobyło nagrodę za najlepszy spektakl podczas Ogólnopolskiego Spotkania Małych Form Teatralnych w Warszawie. » więcej 2018-04-15, godz. 08:48 #Witkacy w szczecińskiej filharmonii Warszawska muzyczna kooperatywa Hashtag Ensemble wystąpiła w sobotę wieczorem w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-04-14, godz. 13:19 Festiwal "Tradycja od:nowa". W Mostach i Kliniskach Impreza organizowana przez Teatr Brama, jest częścią międzynarodowego projektu "Caravana Next". Jej głównym celem jest spotkanie i "uruchomienie" mieszkańców oraz lokalnych społeczności do wspólnego działania. » więcej 2018-04-14, godz. 09:11 Zmarł czeski reżyser filmowy Miloš Forman W wieku 86 lat zmarł reżyser filmowy Miloš Forman - poinformowały czeskie media. » więcej 2018-04-13, godz. 17:05 "Świat zgładzony w Katyniu". Wystawa ku pamięci ofiar Historie 18 ofiar zbrodni katyńskiej przedstawia plenerowa wystawa, którą można oglądać na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Plansze ze zdjęciami oraz biogramami pomordowanych w 1940 roku przez Sowietów stanęły tam z okazji obchodów… » więcej 2018-04-13, godz. 13:03 To będzie pierwsza taka promocja. Jest nowy tomik wierszy Sawickiego To będzie pierwsza w Polsce premiera tomiku poetyckiego w internecie. Szczeciński poeta Bartosz Sawicki opublikował swój trzeci zbiór poezji "Luminal". W ramach promocji, autor będzie deklamował wiersze podczas specjalnego koncertu. » więcej 2018-04-13, godz. 10:58 Zabobon czy pechowy dzień? Dziś podobno "wszystko zdarzyć się może" - mamy piątek 13. Ta data to dla wielu oznacza wzmożoną czujność i czyhającego na każdym kroku pecha. » więcej 2018-04-13, godz. 10:28 12-latkowie przygotowali spektakl Zinterpretowali na nowo klasykę - teraz pojadą na europejski festiwal. Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie stanęli na podium ogólnopolskiego finału konkursu Odyseja Umysłu. » więcej
287288289290291292293