Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Abelard Giza, poligon kabaretowy, stand-up i improwizacja - nadlatuje SZPAK - największe święto komedii w regionie rusza 29 listopada w Szczecinie. Wcześniej odbędą się wydarzenia w okolicznych miastach - poinformowali organizatorzy podczas wtorkowej konferencji.
To 13. edycja imprezy - mówi Grzegorz Dolniak, dyrektor artystyczny festiwalu.

- Mam nadzieję, ze będzie to szczęśliwa trzynastka. Właściwie wielkich wątpliwości nie mam, bo SZPAK jest zawsze szczęśliwy; o to w nim chodzi, by szczęścia widzom i państwu dostarczać w mniejszych i większych dawkach - zaznaczył Grzegorz Dolniak.

SZPAKA odwiedzi wielu znanych gości.

- Abelard Giza ze swoim najnowszym programem "Piniata". Abelard miał krótką przerwę, potem napisał nowy program i pierwszy raz zagra go u nas w Szczecinie, na SZPAKU. Jesteśmy dumni i wzruszeni. Biletów nie ma na to wydarzenie, wyprzedały się, za to zapraszam na inne wydarzenia, na które bilety jeszcze zostały - mówił Grzegorz Dolniak.

Zanim SZPAK wyląduje w Szczecinie odwiedzi gniazda w regionie.

- Dębno, Stargard, Police, Złocieniec i Goleniów - wszystkie wydarzenia prowadzić będzie Damian "Viking" Usewicz, nasz stand-uper ze Szczecina. SZPAK wyląduje w Szczecinie 29 listopada, inauguracja w Starej Rzeźni, rozpoczynamy konkursem stand-upowym - dodała Karolina Płotnicka-Błach, rzeczniczka prasowa festiwalu.

Festiwal potrwa w Szczecinie od 29 listopada do 2 grudnia.

Program SZPAKA.
Relacja Anny Łukaszek

Zobacz także

2019-10-22, godz. 16:12 Muzea pomorskie wspólnie zaprezentują dzieje i kulturę Pomorza [WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad 5,5 miliona euro kosztuje remont, modernizacja oraz przygotowanie na nowo wystaw w Muzeum Narodowym w Szczecinie. » więcej 2019-10-19, godz. 19:39 Łemkowszczyzna w "Cieniach zapomnianych kultur" W Kołbaczu po raz 12 rozpoczęły się "Cienie zapomnianych kultur". Jest to cykl wydarzeń, które odbywają się w atmosferze XIII-wiecznego kościoła cysterskiego. » więcej 2019-10-19, godz. 16:27 Polskie dyktando w Moskwie W sobotę w Moskwie ponad 250 osób pisało dyktando z języka polskiego. To już dziewiąta edycja sprawdzianu i jednocześnie wspólnej zabawy, która promuje polską kulturę. » więcej 2019-10-17, godz. 09:44 W Myśliborzu najbliższe dni ze SMAK-iem SMAK w Myśliborzu w czwartek rozpocznie się po raz 40. To Ogólnopolskie Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki "SMAK" im. Jonasza Kofty w Myśliborzu, których główną ideą jest poszukiwanie młodych talentów: pisarskich… » więcej 2019-10-16, godz. 21:10 Polak zdobywcą muzycznego Oscara Polak zdobywcą Gramophone Classical Music Award, nazywanego "muzycznym Oscarem". Jakub Józef Orlinski, polski śpiewak - kontratenor, zwyciężył w kategorii "młody artysta". Odebrał nagrodę podczas gali w Londynie. » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 Wernisaż: Kobiety w walce o niepodległość Polski [ZDJĘCIA] "Kobiety w walce o niepodległość Polski" - to tytuł wystawy jaką od wtorku można oglądać w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. » więcej 2019-10-15, godz. 13:09 Zakończył się remont Pałacu Czartoryskich Po dziewięciu latach zakończył się remont w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Muzeum Narodowe zakończyło prace budowlane i ma już dokumenty od poszczególnych urzędów potrzebne do uzyskania zgody na użytkowanie. » więcej 2019-10-15, godz. 12:35 Laureatki Bookera o swoim wyróżnieniu Margaret Atwood mówi o "zaskoczeniu" i "skrępowaniu", Bernardine Evaristo ma nadzieję, że to początek szerszego trendu w literaturze. Laureatki tegorocznej nagrody Bookera - najważniejszego wyróżnienia literackiego na Wyspach - skomentowały… » więcej 2019-10-12, godz. 13:08 Piotr Moss świętuje złoty jubileusz twórczy w Szczecinie Piotr Moss, kawaler francuskiego Orderu Sztuki i Literatury „Chevalier dans l’ordre des Arts et des Lettres” świętował w Szczecinie jubileusz 50-lecia pracy twórczej i 70-lecia urodzin. » więcej 2019-10-12, godz. 11:54 Kraków uczci przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk Władze Krakowa w oryginalny sposób uczczą przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. W nowohuckich Kujawach powstanie las o nazwie "Prawiek", którego nazwa bezpośrednio nawiązuje do jednej z książek pisarki - "Prawiek i… » więcej
198199200201202203204