Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Właśnie ukazała się niemiecka wersja książki Moniki Szymanik "Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki".
Książka jest zapisem spacerów po starym Szczecinie, którymi autorka dzieliła się przez rok na swoim Instagramie. Jak mówi Szymanik, tytuł niemieckiej wersji nieco się różni.

- "Altbauliebe Einer Stettinerin" w tłumaczeniu na polski znaczy: miłość do kamienic pewnej szczecinianki. Myślę, że wersja niemiecka może być skierowana nie tylko do osób przyjeżdżających z Niemiec, które chcą odwiedzić nasze miasto. Ale też do osób, które mieszkały kiedyś w Szczecinie, które chciałyby innym pokazać nasze miasto - mówi autorka.

Monika Szymanik nie kryje, że to trudny czas dla twórców, bo wszystkie spotkania autorskie są odwołane.

- Mam nadzieję, że moja książka w tym trudnym dla nas okresie, kiedy musimy zostać w domu, będzie taką pociechą i być może inspiracją, kiedy będziemy mogli już pójść na ten spacer i te miejsca odwiedzić - mówi autorka.

Po grudniowym debiucie Moniki Szymanik cały nakład albumu, nad którym patronat ma także Radio Szczecin, wyprzedał się. Teraz oprócz wersji niemieckiej, został zrobiony także dodruk polskiej. Obie pozycje można kupić na stronie www.kamienicawlesie.pl.
Jak mówi Szymanik, tytuł niemieckiej wersji nieco się różni.
Monika Szymanik nie kryje, że to trudny czas dla twórców, bo wszystkie spotkania autorskie są odwołane.

Zobacz także

2020-06-18, godz. 13:30 Polska gra This War of Mine stała się szkolną lekturą Polska gra komputerowa This War of Mine... lekturą nieobowiązkową dla uczniów szkół średnich - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. » więcej 2020-06-17, godz. 07:34 Na co dzień ratuje ludzi, a w wolnych chwilach pisze piosenki [WIDEO] Piotr Kowacz, ratownik medyczny z filii w Białogardzie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, właśnie nagrał swój pierwszy klip do utworu "Być wspomnieniem", którego jest autorem. » więcej 2020-06-16, godz. 16:48 Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA] Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-06-15, godz. 18:17 Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA] Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa. » więcej 2020-06-15, godz. 16:19 Kultura wraca na Zamek Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną. » więcej 2020-06-15, godz. 09:31 Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji. » więcej 2020-06-13, godz. 17:59 Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza". Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw… » więcej 2020-06-13, godz. 15:17 50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. » więcej 2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej
168169170171172173174