Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Artyści koncertu „Rodzinne muzykowanie” przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu „Rodzinne muzykowanie” przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu "Rodzinne muzykowanie" przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu "Rodzinne muzykowanie" przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Bisy, kwiaty i zachwyt publiczności zamknęły ostatni koncert XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum".
Wieczór zatytułowany "Rodzinne muzykowanie" wypełniły utwory m.in. Wojciecha Kilara, Feliksa Mendelssona-Bartholdy'ego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonia Vivaldiego i "Sonatina" F-dur na 4 ręce Antoniego Dvořáka w mistrzowskim wykonaniu pianistów: Andrzeja Jungiewicza i Gabrieli Szendzielorz-Jungiewicz.

- Dworzak jest znany z wersji orkiestrowej, może bardziej niż tej na cztery ręce, niemniej jednak ta na 4 ręce jest oryginalnie zrobiona i może sobie grać dwójka pianistów - to jest duży plus. Cieszę się bardzo, że mogliśmy tutaj zagrać w studio takim pięknym. Mamy dużą nadzieję, że nie ostatni raz - powiedziała Jungiewicz.

Podczas wieczoru wystąpili również znani na całym świecie fleciści: Łukasz i Agata Długoszowie, którzy na bis zagrali ujmującą "Oblivion" Astora Piazzolli.

- Cieszymy się, że koncerty klasyczne i przede wszystkim koncerty kameralne odbywają się w Radiu Szczecin. Mam nadzieję, że będzie to piękna tradycja, która się zakorzeni na lata - dodał Łukasz Długosz.

Koncert odbył się w ramach obchodów 75-lecia Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2018-10-16, godz. 18:51 "Dom rodzinny Jana Pawła II" przy parafii Św. Rodziny [ZDJĘCIA] Wystawę "Dom rodzinny Jana Pawła II" można oglądać przy parafii Św. Rodziny w Szczecinie. To z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przyjechała z Wadowic i obrazuje jego historię oraz życie. » więcej 2018-10-15, godz. 08:38 Gwiazda światowego jazzu w S1. Można już kupować bilety [WIDEO] Światowej sławy jazzman zagra w studiu S1 Radia Szczecin. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na listopadowy koncert. » więcej 2018-10-14, godz. 08:11 Chórzyści świętują i przekazują "muzyczny znak pokoju" Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz swoje 45. urodziny. Uroczysty koncert pod hasłem "Muzyczny znak pokoju 1918" odbył się w sobotę… » więcej 2018-10-13, godz. 15:23 Klimatyczny koncert w S1. Kasia Lins w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA] Utwory ze swojej najnowszej płyty zaśpiewała w studiu S1 Radia Szczecin Kasia Lins. Koncert odbył się w piątek wieczorem. » więcej 2018-10-12, godz. 17:43 Antoni Wit poprowadzi koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza To będzie z pewnością wyjątkowy wieczór. Światowej sławy dyrygent i kompozytor Antoni Wit wystąpi w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-10-12, godz. 08:44 "Spowiadania i wypowieści". Jest już nowa książka Liskowackiego Ponad 30 opowiadań znalazło się w najnowszym zbiorze Artura Daniela Liskowackiego. Chodzi o książkę pt. "Spowiadania i wypowieści". Opowiadania powstały w ciągu ostatnich trzech lat. W czwartek pisarz spotkał się z czytelnikami… » więcej 2018-10-11, godz. 17:51 65 lat "stuknęło" CHAPS-owi. Będą jubileuszowe koncerty [ZDJĘCIA] Chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będzie świętował 65 urodziny. Zespół ma na swoim koncie tysiące koncertów, setki międzynarodowych tournee, nagrania fonograficzne oraz udział w najbardziej… » więcej 2018-10-11, godz. 15:00 Szczecińscy pisarze świętują! Zaproszenie do "W PAŁACU literacko" Swoje jubileusze obchodzą: 20-lecia pracy Róża Czerniawska-Karcz - poetka, publicystka i eseistka oraz 30-lecia: Rafał Podraza, poeta, autor tekstów piosenek, dziennikarz, autor 24 książek. » więcej 2018-10-10, godz. 17:20 Poznaliśmy program jesiennego SEFF-u Blisko 40 wydarzeń oraz ponad 100 projekcji różnych produkcji - tak prezentuje się program jesiennej odsłony Szczecin European Film Festival. Organizatorzy przedstawili go podczas konferencji prasowej w szczecińskiej Galerii "Tworzę… » więcej 2018-10-10, godz. 09:15 "Szczecinianie" poszerzają swoją rodzinę W niedzielę obchodzili 18. urodziny. Od kilku lat Zespół Pieśni i Tańca prowadzi też zajęcia dla przedszkolaków. Od wtorku ma też grupę seniorów. » więcej
253254255256257258259