Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Ze zbiorów szczecińskiego antykwariatu Wu-eL w Poznaniu stworzono wielką wystawę o rodzie Radziwiłłów. Ekspozycja nosi tytuł "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek".
Będzie to pierwsza w Polsce opowieść o dziejach rodziny Radziwiłów w I połowie XIX wieku - mówi Wojciech Lizak, autor wystawy.

- To jest patrzenie na rodzinę, świat i arystokrację, z punktu widzenia Elizy Radziwiłł, córki Antoniego Radziwiłła. Tego co ona pisze o sobie, najbliższych, o miejscach w których bywał, kulturze i sztuce - mówi Lizak.

Antoni Radziwiłł był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych polskich polityków, wspierających polskie sprawy w oparciu o berliński dwór Hohenzollernów.

- Ona była właścicielem majątku Przygodzice, a w zasadzie nie mieszkała w Wielkopolsce tylko w Berlinie. Bo po ślubie Antoniego Radziwiłła z Luizą von Hohenzollerówną, bliską krewną królów pruskich, Radziwiłłowie kontraktem ślubnym zostali przymuszeni do kupienia pałacu w Berlinie. W najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy, tuż przy pałacach Hohenzollernów - mówi autor wystawy.

Wystawy nie zobaczymy w Szczecinie. Będzie prezentowana w poznańskim Muzeum Powstania Wielkopolskiego, czyli na Rynku Głównym.
Będzie to pierwsza w Polsce opowieść o dziejach rodziny Radziwiłów w I połowie XIX wieku - mówi Wojciech Lizak, autor wystawy.
Antoni Radziwiłł był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych polskich polityków, wspierających polskie sprawy w oparciu o berliński dwór Hohenzollernów.

Zobacz także

2020-07-21, godz. 08:34 "Opowieści o rzeczach", czyli co mówi do nas... ocet i teczka? [ZDJĘCIA] Co chcą nam powiedzieć przedmioty codziennego użytku? Z ich perspektywy postanowił spojrzeć na świat Ryszard Matecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni, a prywatnie także ilustrator i autor tekstów. » więcej 2020-07-19, godz. 16:36 Zagrali w Ogrodzie Różanym [ZDJĘCIA] Folklor w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpiła Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna z naszego miasta. » więcej 2020-07-18, godz. 13:36 Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli otwarte magazyny Muzeum Techniki To jedyna okazja, aby zajrzeć tam, gdzie do tej pory zwiedzający nie byli wpuszczani. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie po raz pierwszy otworzy swoje magazyny. » więcej 2020-07-18, godz. 10:20 Neapolitańskie espresso kandydatem do listy dziedzictwa kultury UNESCO Neapolitańską kawę espresso ogłoszono kandydatką do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Władze regionu Kampania przekazały już kapitule specjalną dokumentację. » więcej 2020-07-17, godz. 11:57 Zmarł Andrzej Strzelecki Informację o śmierci artysty podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2020-07-12, godz. 17:43 Wyśmienita wokalistka jazzowa koncertuje w Szczecinie Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza, jak co roku w lipcu, na 'Amfiteatr Jazz Cafe'. To cykl koncertów jazzowych realizowany w szczecińskim amfiteatrze. » więcej 2020-07-12, godz. 09:11 Różany Ogród Sztuki - reaktywacja Od niedzieli, co tydzień w samo południe w szczecińskiej Różance odbywać się będą plenerowe koncerty. Otwarta zostanie również wystawa z okazji 70-lecia Pałacu Młodzieży. » więcej 2020-07-11, godz. 17:28 Światowej sławy polski wiolonczelista wystąpi w szczecińskiej katedrze Tomasz Strahl, światowej sławy polski wiolonczelista, wystąpi w sobotę w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w szczecińskiej katedrze. » więcej 2020-07-09, godz. 08:50 Kino na leżakach zaprasza Robocop, E.T., Rodzina Adamsów i inne kultowe filmy lat 80. i 90. w Szczecinie przez całe wakacje. » więcej 2020-07-09, godz. 07:47 Filharmonia dostępna tylko wirtualnie [WIDEO] Od czwartku, w związku z pracami konserwatorskimi, szczecińska filharmonia będzie zamknięta. Nie oznacza to jednak, że nie można podziwiać jej wnętrz. Można, ale... wirtualnie. » więcej
144145146147148149150