Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Ze zbiorów szczecińskiego antykwariatu Wu-eL w Poznaniu stworzono wielką wystawę o rodzie Radziwiłłów. Ekspozycja nosi tytuł "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek".
Będzie to pierwsza w Polsce opowieść o dziejach rodziny Radziwiłów w I połowie XIX wieku - mówi Wojciech Lizak, autor wystawy.

- To jest patrzenie na rodzinę, świat i arystokrację, z punktu widzenia Elizy Radziwiłł, córki Antoniego Radziwiłła. Tego co ona pisze o sobie, najbliższych, o miejscach w których bywał, kulturze i sztuce - mówi Lizak.

Antoni Radziwiłł był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych polskich polityków, wspierających polskie sprawy w oparciu o berliński dwór Hohenzollernów.

- Ona była właścicielem majątku Przygodzice, a w zasadzie nie mieszkała w Wielkopolsce tylko w Berlinie. Bo po ślubie Antoniego Radziwiłła z Luizą von Hohenzollerówną, bliską krewną królów pruskich, Radziwiłłowie kontraktem ślubnym zostali przymuszeni do kupienia pałacu w Berlinie. W najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy, tuż przy pałacach Hohenzollernów - mówi autor wystawy.

Wystawy nie zobaczymy w Szczecinie. Będzie prezentowana w poznańskim Muzeum Powstania Wielkopolskiego, czyli na Rynku Głównym.
Będzie to pierwsza w Polsce opowieść o dziejach rodziny Radziwiłów w I połowie XIX wieku - mówi Wojciech Lizak, autor wystawy.
Antoni Radziwiłł był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych polskich polityków, wspierających polskie sprawy w oparciu o berliński dwór Hohenzollernów.

Zobacz także

2020-05-30, godz. 17:53 Marek Grechuta wciąż inspiruje [WIDEO] Artyści z Piwnicy pod Baranami i studenci z pedagogami Akademii Sztuki w Szczecinie wspólnie zagrali w #OrkiestrzeDomowej. » więcej 2020-05-30, godz. 12:33 "Wehikuł czasu" w Puszczy Bukowej [ZDJĘCIA] Zdjęcia niemieckiego sanatorium i obrazy malowane korą, kawą i herbatą na wystawie w Puszczy Bukowej. » więcej 2020-05-30, godz. 09:11 Premiera filmu o znanej szczecińskiej rzeźbiarce Z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyła się premiera filmu Eli Blanki pt. "Portret mamy". To opowieść o Annie Paszkiewicz - znanej szczecińskiej rzeźbiarce. » więcej 2020-05-29, godz. 20:59 Zmarł Jerzy Pilch Nie żyje Jerzy Pilch, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Prozaik, publicysta, dramaturg, scenarzysta filmowy odszedł w wieku 68 lat. » więcej 2020-05-29, godz. 08:14 Zwracane do bibliotek książki przechodzą kwarantannę Książki też przechodzą kwarantannę. Tak jest np. w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. » więcej 2020-05-24, godz. 18:52 Słynny Festiwal Filmowy w Wenecji jednak się odbędzie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się jeszcze w tym roku. Potwierdził to gubernator regionu. Wiadomo jednak, że nie wszystkie filmy, na które liczono, wezmą w nim udział. » więcej 2020-05-23, godz. 17:06 Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na finał cyklu "Domófek" Od kilku tygodni Baltic Neopolis Orchestra towarzyszy melomanom w trudnym czasie pandemii swoimi tzw. "Domófkami", czyli cotygodniowymi koncertami ze swoich domów. » więcej 2020-05-22, godz. 19:43 "Czas wartości" kolejnym filmem prezentowanym online przez kino Zamek W piątek od godziny 17 do niedzieli do godz. 22 Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film zaprasza na kolejny seans online. Tym razem prezentowany jest film Pawła Kulika i Michała Kulika zatytułowany "Czas wartości". » więcej 2020-05-22, godz. 18:36 Konkurs na piosenkę o Szczecinie Do 15 czerwca można zgłaszać swój utwór o Szczecinie w konkursie Music Szczecin Net. » więcej 2020-05-22, godz. 10:47 Wspomnienie Moniki Szwai w niedzielny wieczór Pisarka, dziennikarka, miłośniczka żeglarstwa i wyjątkowa szczecinianka. Specjalne wydarzenie poświęcone Monice Szwai organizuje szczecińska Stara Rzeźnia. To będzie już piąta edycja Szwajowej Niedzieli. » więcej
170171172173174175176