Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Fot. Antykwariat Wu-eL
Ze zbiorów szczecińskiego antykwariatu Wu-eL w Poznaniu stworzono wielką wystawę o rodzie Radziwiłłów. Ekspozycja nosi tytuł "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek".
Będzie to pierwsza w Polsce opowieść o dziejach rodziny Radziwiłów w I połowie XIX wieku - mówi Wojciech Lizak, autor wystawy.

- To jest patrzenie na rodzinę, świat i arystokrację, z punktu widzenia Elizy Radziwiłł, córki Antoniego Radziwiłła. Tego co ona pisze o sobie, najbliższych, o miejscach w których bywał, kulturze i sztuce - mówi Lizak.

Antoni Radziwiłł był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych polskich polityków, wspierających polskie sprawy w oparciu o berliński dwór Hohenzollernów.

- Ona była właścicielem majątku Przygodzice, a w zasadzie nie mieszkała w Wielkopolsce tylko w Berlinie. Bo po ślubie Antoniego Radziwiłła z Luizą von Hohenzollerówną, bliską krewną królów pruskich, Radziwiłłowie kontraktem ślubnym zostali przymuszeni do kupienia pałacu w Berlinie. W najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy, tuż przy pałacach Hohenzollernów - mówi autor wystawy.

Wystawy nie zobaczymy w Szczecinie. Będzie prezentowana w poznańskim Muzeum Powstania Wielkopolskiego, czyli na Rynku Głównym.
Będzie to pierwsza w Polsce opowieść o dziejach rodziny Radziwiłów w I połowie XIX wieku - mówi Wojciech Lizak, autor wystawy.
Antoni Radziwiłł był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych polskich polityków, wspierających polskie sprawy w oparciu o berliński dwór Hohenzollernów.

Zobacz także

2019-04-27, godz. 09:55 Demony II wojny światowej powracają na scenę W piątek wieczorem w Malarni, scenie kameralnej Teatru Współczesnego, odbyła się premiera "Wracaj" Przemysława Pilarskiego. To historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia. » więcej 2019-04-27, godz. 08:11 Benefis Mieczysława Chruściela w Książnicy Pomorskiej [ZDJĘCIA] Ginekolog-położnik, pasjonat malarstwa i autor kilkuset obrazów olejnych - w większości portretów. Mieczysław Chruściel w piątek wieczorem w Książnicy Pomorskiej miał swój benefis. » więcej 2019-04-27, godz. 07:04 Dzień Wolnej Sztuki 98 muzeów i galerii w całej Polsce będzie w sobotę przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki. Każde z nich pokaże jedynie pięć dzieł ze swoich kolekcji. » więcej 2019-04-26, godz. 10:31 Aktorska alternatywa: albo teatr w Szczecinie albo kariera filmowa Geografia przeszkadza w robieniu kariery aktorskiej - mówił gość "Rozmowy pod krawatem" w Radiu Szczecin. » więcej 2019-04-26, godz. 08:54 "Tylko we Lwowie", wystawa w ZKP "Tylko we Lwowie" to tytuł wystawy fotografii Romana Gerynowicza. Ekspozycję niemal 40 zdjęć od czwartku można oglądać w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. » więcej 2019-04-25, godz. 07:45 Zagajewski gościem IV Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji Adam Zagajewski, znakomity poeta, prozaik, eseista i tłumacz oraz laureat wielu prestiżowych nagród literackich był gościem IV Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji. W środę spotkał się ze swoimi czytelnikami w sali Herberta Książnicy… » więcej 2019-04-24, godz. 23:55 Nie taki Dyabol straszny... [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2019-04-24, godz. 15:08 Niezwykły pociąg na trasach regionu. Przypomni o wybitnym kompozytorze [ZDJĘCIA] Pociąg Stanisław Moniuszko od środy będzie jeździł po Zachodniopomorskiem. Pierwszą podróż poprzedziła uroczystość nadania imienia składowi. » więcej 2019-04-24, godz. 08:00 Spektakl "Wracaj" we Współczesnym. Premiera w piątek [ZDJĘCIA] W Malarni, czyli scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie trwają ostatnie przygotowania do piątkowej premiery. Realizowana jest tam sztuka "Wracaj" Przemysława Pilarskiego. » więcej 2019-04-23, godz. 21:17 I znów gitary. I perkusja... [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli kolejne spotkanie w cyklu [3x1]. Tym razem trochę rock and rolla z sąsiedztwa. » więcej
218219220221222223224