Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Przystanek Historia, czyli Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, od teraz mieści się w "Posejdonie".
Odbywają się tam spotkania ze świadkami historii, lekcje dla młodzieży, promocje książek i wystawy. W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.

- Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest fenomenowi, jakim była poczta podziemna w latach 80. Podziemna "Solidarność" oraz wiele organizacji niepodległościowych wydawało wtedy rodzaj cegiełek, natomiast miały one formę znaczków, bloków, kopert, całości, całostek. Imitowały wydawnictwa pocztowe - mówił Michał Guć.

Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.

- Piękne miejsce centralnie położone. Mam nadzieję, że tego typu wydarzenia przyciągną nie tylko osoby, które przeżyły tamte czasy, które mają wspomnienia, ale również młodych ludzi. Dzięki czemu ta pałeczka będzie przekazywana dalej i będziemy mogli edukować na temat historii, dziejów już minionych, ale jakże ważnych także dzisiaj - mówił Guć.

Program wydarzeń w Przystanku Kultura można sprawdzać na stronie internetowej IPN-u.
W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.
Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-04-02, godz. 08:49 Międzynarodowy sukces prof. Burnickiej-Kalischewskiej [ZDJĘCIA] Profesor Sylwia Burnicka-Kalischewska z Akademii Sztuki w Szczecinie uznana została za najlepszego pedagoga Międzynarodowego Konkursu Muzycznego 'Moskwa', organizowanego pod auspicjami UNESCO. » więcej 2021-04-01, godz. 16:29 Zespół Tulia ma nową wokalistkę Szczeciński zespół Tulia ma nową wokalistkę. Do tria dołączyła Halina Mlynkova, przed laty wokalistka zespołu Brathanki. » więcej 2021-03-31, godz. 23:57 Tymczasem na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Zagrał zespół Tymczasem. » więcej 2021-03-30, godz. 19:53 Udało się! Jest zdrowy zespół w Szczecinie! [WIDEO, ZDJĘCIA] A to oznacza, że ostatnia środa miesiąca nie będzie pusta. » więcej 2021-03-27, godz. 08:32 Jan Ptaszyn Wróblewski świętuje 85. urodziny Ikona polskiego jazzu i legendarny radiowiec Jan Ptaszyn Wróblewski świętuje 85. urodziny. Od prawie pół wieku prowadzi w Programie 3 Polskiego Radia kultową audycję 'Trzy Kwadranse Jazzu'. » więcej 2021-03-26, godz. 11:07 Światowa premiera „The Penderecki Trio” w nowojorskim Lincoln Center [ZDJĘCIA] „The Penderecki Trio” powołane przez Elżbietę Penderecką dla upamiętnienia pierwszej rocznicy śmierci Maestro usłyszymy w piątek na stronie internetowej słynnego nowojorskiego Lincoln Center. » więcej 2021-03-26, godz. 10:28 Gala Fryderyków w Filharmonii. "Szczecin tylko na tym zyska" Gala rozdania 'Fryderyków' najprawdopodobniej odbędzie się jesienią w Filharmonii w Szczecinie. » więcej 2021-03-23, godz. 16:52 Notatnik terenowy dla spragnionych wiedzy o Stargardzie To zachęta do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale też okazja do bliższego poznania okolicy. 'Notatnik terenowy' przygotowało Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie. » więcej 2021-03-23, godz. 13:17 Francuskie media żegnają Adama Zagajewskiego Największe portale informacyjne w kraju opublikowały depeszę agencji AFP, w której przypomniano życie i twórczość polskiego poety, który mieszkał przez kilka lat w Paryżu. Adam Zagajewski zmarł w niedzielę w Krakowie. Miał 75… » więcej 2021-03-21, godz. 13:09 Premiera płyty "I żyli długo i w Szczecinie 2" Filharmonia w Szczecinie zaprasza na długo wyczekiwaną premierę drugiej części płyty pt. 'I żyli długo i w Szczecinie'. » więcej
118119120121122123124