Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Gitarzyści Artur Lesicki (od lewej) i Marek Napiórkowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Gitarzyści Artur Lesicki (od lewej) i Marek Napiórkowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
„Z narodzenia Pana”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży” i „Mizerna cicha”. Polskie kolędy i pastorałki zainaugurowały wczoraj cykl koncertowy „Jazz w Willi”. W rezydencji Augusta Lentza własne ich opracowania przedstawili wybitni gitarzyści Marek Napiórkowski i Artur Lesicki.
Na program wieczoru złożyła się także kompozycja Andrzeja Kurylewicza z filmu „Lalka”. Utwór dedykowaliśmy pamięci zmarłemu niedawno słynnemu brytyjskiemu gitarzyście Jeffowi Beckowi – powiedział Marek Napiórkowski.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zagrać w miejscu niezwykłym. Piękna sala kameralna dobrze brzmiąca i tak sobie pomyślałem, że jeżeli wierzyć w reinkarnację, to ja na pewno byłem kiedyś jakimś hrabią, albo kimś takim, bo czułem się tu wyjątkowo dobrze – uzupełnił Napiórkowski.

Muzycy grają na instrumentach, po które sięgają najwybitniejsi gitarzyści na świecie.

Są rzeczywiście wyjątkowe, jednak, żeby na nich grać, trzeba mieć szczególne umiejętności – dodał Artur Lesicki.

- Gram na gitarze George'a Lowdena na modelu O-38, bardzo słynnym instrumencie, który widziałem na aukcji. Pierwszy egzemplarz tej gitary, na której grał Erick Clapton kosztował jedyne 60 tysięcy funtów. Moja na całe szczęście tyle nie kosztowała. Drugi instrument, to jest gitara z 1973 roku – najsłynniejsza dwunastostrunowa Guilt F-50, na której wykonywano piosenki zespołu The Eagles, czy Pink Floyd – stwierdził Artur Lesicki.

Koncert duetu Napiórkowski&Lesicki zakończył się bisem.

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-07-27, godz. 11:27 "Mendygrałki" w Trzebieży. Koncert ze wspomnieniem kapitana "Mendygrałki", czyli spotkania z pieśnią o morzach i oceanach. Koncert poświęcony twórczości kapitana Andrzeja Mendygrała już w sobotę na przystani w Trzebieży. » więcej 2024-07-25, godz. 17:18 Walka o wolność na grafikach. Wystawa w Przełomach [ZDJĘCIA] Walka o wolność na grafikach, czyli wystawa w Muzeum Narodowym "Powstanie warszawskie. Pamięć przetworzona". » więcej 2024-07-25, godz. 13:35 Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja ze wsparciem Od ponad dwudziestu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową - to Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. » więcej 2024-07-24, godz. 22:50 Queenkutee wystąpiła w studiu Radia Szczecin. [ZDJĘCIA, WIDEO] Minikoncert odbył się w ramach letniego wydania cyklu [3x1]. » więcej 2024-07-24, godz. 13:36 Trwają przygotowania do jubileuszowego Pol'and'Rock Festival Służby i setki wolontariuszy przygotowują się do jubileuszowego, 30. Pol'and'Rock Festivalu na lotnisku w Broczynie koło Czaplinka. » więcej 2024-07-23, godz. 20:46 Weronika Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie najlepsza w Los Angeles [ZDJĘCIA] Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Golden Classical Music Awards w Los Angeles skupił około 200 młodych solistów w kategoriach instrumentów smyczkowych, dętych, fortepianu i śpiewu. » więcej 2024-07-23, godz. 19:19 [3x1]... znienacka! [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli po raz pierwszy w lipcu! » więcej 2024-07-23, godz. 08:09 Szczeciński chór podbija Chiny Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie podbija Chiny. Zespół prowadzony przez dyrygentkę Sylwię Fabiańczyk-Makuch pojechał w trasę koncertową aż do Państwa Środka. » więcej 2024-07-22, godz. 20:39 Tomasz Szczęsny pierwszym profesorem belwederskim wśród szczecińskich smyczkowców [ZDJĘCIA] Tomasz Szczęsny prowadzący klasę wiolonczeli w Akademii Sztuki w Szczecinie, koncertmistrz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza został pierwszym profesorem belwederskim wśród szczecińskich smyczkowców. » więcej 2024-07-22, godz. 11:57 Teatr Lalek "Pleciuga" z półmilionowym wsparciem Pół miliona złotych trafi w tym roku do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. To wsparcie z budżetu województwa zachodniopomorskiego. » więcej
16171819202122