Koncertowali w 30. krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największych festiwalach m.in. w Ameryce Południowej i w Chinach. Ich folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Słynny zespół DAGADANA świętuje 15-urodziny. Wystąpi dziś w Filharmonii w Szczecinie w ramach 3. Festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki”.
Jesteśmy w tej pięknej Złotej Sali po raz drugi. Dziś przedstawimy nasz program w rozbudowanych orkiestracjach – powiedziała Daga Gregorowicz (wokal, elektronika) z zespołu Dagadana.
- Zagramy pieśni życzeniowe z naszego najnowszego albumu pod tytułem „Tobie”, czyli najstarsze pieśni znalezione w Polsce i w Ukrainie w aranżacjach na skład symfoniczny – uzupełniła Gregorowicz. Natomiast Dana Vynnytska dodała, że: - Mieliśmy przyjemność z Mikołajem Pospieszalskim napisać aranżacje naszych utworów na orkiestrę symfoniczną. Staraliśmy się pokazać, jakim kolorowym i ciekawym może być słowiański muzyczny świat – kontynuowała Vynnytska (wokal, piano).
Nasze utwory są teraz jeszcze bardziej interesujące – przekonywał Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal).
- Zastosowaliśmy całe instrumentarium orkiestry symfonicznej. To dosyć wymagający skład tym bardziej, że nasza muzyka jest często niemetryczna, albo ma nieparzyste rytmy, też skale, które niekoniecznie są równomiernie temperowane, więc dopasowanie tych dwóch naszych światów jest czymś fascynującym dla nas i cieszymy się, że będziemy mogli tak występować i prezentować swoją twórczość – stwierdził Pospieszalski.
Gramy na znanych już publiczności instrumentach – dodał Bartosz Nazaruk (perkusja, instrumenty perkusyjne).
- To fortepian, instrumenty klawiszowe, kontrabas, elektronika, perkusja i różne instrumenty perkusyjne oraz cudowne etniczne wokale, które zapewne dopełnią bogate brzmienie orkiestry – podsumował Nazaruk.
DAGADANA wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Macieja Kotarby. Początek wydarzenia o godzinie 19.
Zobacz także
2023-02-03, godz. 09:22
Baltic Neopolis Orchestra stara się o własną siedzibę
To może być nowe miejsce na mapie kulturalnej Szczecina. Baltic Neopolis Orchestra ma szansę na własną siedzibę.
» więcej
2023-02-01, godz. 11:07
Zmarł polski aktor Leonard Pietraszak
Nie żyje Leonard Pietraszak. Aktor miał 86 lat.
» więcej
2023-01-27, godz. 19:07
Filmowcy wracają na wyspę Uznam
Powstają nowe odcinki popularnego serialu niemieckiego "Der Usedom-Krimi".
» więcej
2023-01-27, godz. 12:34
Andrzej Wierciński w Komisji eksperckiej. Willa Lentza kupiła fortepian Steinway&Sons [WIDEO, ZDJĘCIA]
Wspaniały instrument często określany jako idealny. Wyważony i wszechstronny bardzo dobrze sprawdza się w warunkach kameralnych, jak i wielkich salach koncertowych. Willa Lentza w Szczecinie stała się właścicielem nowego fortepianu…
» więcej
2023-01-25, godz. 23:51
Maja Laura zagrała na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA]
Jej występ odbył się w ramach cyklu [3x1].
» więcej
2023-01-25, godz. 20:15
Film o Panu Samochodziku. Jak to było z "Księgą Strachów"? [WIDEO, ZDJĘCIA]
Wyruszyli śladami Pana Samochodzika po Pojezierzu Myśliborskim - dziś swoją premierę miał film dokumentalny popularnej powieści przygodowej dla młodzieży "Księga Strachów" Zbigniewa Nienackiego.
» więcej
2023-01-25, godz. 14:25
Wystawa dwóch światów z czasów PRL [WIDEO, ZDJĘCIA]
"PRL - bieguny pamięci" to tytuł wystawy w Centrum Dialogu Przełomy. Wystawy niezwykłej, pokazywanej w ramach obchodów 7-lecia działalności Centrum.
» więcej
2023-01-24, godz. 19:00
Jedna osoba, dwa imiona, trzy utwory (a może i cztery) [WIDEO, ZDJĘCIA]
Czas na pierwszy w tym roku minikoncert [3x1].
» więcej
2023-01-24, godz. 07:17
Nominacje do Oscarów. Jest polski film
W Los Angeles zostaną dziś ogłoszone nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród faworytów wymienia się takie filmy jak "Duchy Inisherin", "Fabelmanowie" oraz "Wszystko wszędzie naraz". Duże szanse na nominację ma…
» więcej
2023-01-21, godz. 21:27
Słynna kolekcja skarbów do obejrzenia w Londynie
Obrazy Goyi i Velazqueza, jedna z pierwszych map Ameryk i unikalne książki - słynna kolekcja skarbów hiszpańskiej kultury zebrana przez filantropa Archera Huntingtona trafiła z USA do Londynu.
» więcej