Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Chór „La Musica” z Lublina pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy. Fot. Tomasz Wilkowski
Chór „La Musica” z Lublina pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy. Fot. Tomasz Wilkowski
Cztery ostatnie zespoły śpiewacze stanęły wczoraj na konkursowej scenie. W kategoriach chórów jednorodnych i mieszanych walczyły o brązowe, srebrne i złote dyplomy, nagrodę Burmistrza Międzyzdrojów oraz Grand Prix. Dobiega końca 58. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego.
Koncert otworzył Chór „La Musica” z Lublina pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy.

- Festiwal jest dla nas bardzo ważny ponieważ wybierałyśmy się na niego od wielu lat. W tym roku na konkursie międzynarodowym Cantantes Lublinensis wygrałyśmy nominację do międzyzdrojskiego festiwalu, więc bardzo chętnie przyjechałyśmy, by uczestniczyć w tym wydarzeniu. To jest dla nas zaszczyt, że możemy też podpatrzeć i posłuchać inne chóry, i być w tak zacnym gronie – powiedziała Karolina Filipczak-Sulima.

Wystąpił także Męski Zespół Wokalny „I Signori” z Wrocławia prowadzony przez Izabellę Polakowską-Rybską oraz Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją prof. Mariusza Mroza.

- Festiwal w Międzyzdrojach – miejsce kultowe. Jan Szyrocki – magnes, który przyciąga wszystkie najlepsze zespoły chóralne do tego miejsca, gdzie był, tworzył i działał Jan Szyrocki. Tu jest doskonała atmosfera dla chórów, tutaj mamy czas na to, żeby pokazywać naszą pasję. Dla nas to wyróżnienie – podkreślił prof. Mróz.

Dziś poznamy laureatów konkursu. Koncert finałowy w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp wolny.

Więcej o festiwalu w magazynie „Trochę kultury”.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-11-04, godz. 12:14 Opera na Zamku poszukuje nowego dyrektora Musi mieć co najmniej tytuł magistra, najlepiej kierunku humanistycznego, i co najmniej trzy lata doświadczenia w zarządzaniu instytucją artystyczną. To niektóre wymagania dla przyszłego dyrektora Opery na Zamku w Szczecinie. Właśnie… » więcej 2024-11-04, godz. 10:03 Producent Quincy Jones nie żyje Nie żyje amerykański producent muzyczny Quincy Jones - podała agencja Associated Press za rodziną artysty. Miał 91 lat. » więcej 2024-11-02, godz. 16:43 Pionier wrócił. "Widzowie dziękują i będą przychodzić" Kino Pionier otwiera listopad z zapowiedzią aż sześciu wydarzeń specjalnych. Wszystko po pierwszym miesiącu od powrotu kina. » więcej 2024-11-01, godz. 19:51 Wzruszający Chopin Wojciecha Kubicy na finał Międzynarodowego Festiwalu „Wielcy Twórcy” w Lwowskiej Filharmonii Narodowej [ZDJĘCIA] Bisy, owacje na stojąco, wydarzenia z patriotycznym przesłaniem. Dwie orkiestry, kilkunastu solistów, koncerty symfoniczne i kameralne, MasterClassy, sympozja oraz prezentacje multimedialne. » więcej 2024-10-30, godz. 22:50 Na niebie kometa a u nas meteoroidy! [ZDJĘCIA, WIDEO] Czyli październikowe wydanie minikoncertu [3x1]. » więcej 2024-10-30, godz. 15:04 "Słowa były bardzo uderzające". Monodram "Zapiski z Umierania performatywnie" w studiu Radia Szczecin [ZDJĘCIA] Szczecińska młodzież zapoznała się z życiem i twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. To dzięki spektaklowi w studiu S1 Radia Szczecin. » więcej 2024-10-30, godz. 15:04 Wojciech Kubica w Hołdzie Fryderykowi Chopinowi w Lwowskiej Filharmonii Narodowej [ZDJĘCIA] Konferencja naukowa „Ukraińska muzyka fortepianowa w kontekście sztuki światowej”, MasterClassy w Lwowskiej Akademii Muzycznej i występ najstarszej w Ukrainie Orkiestry Kameralnej „Akademia”. Dziś, 30 października 2024 w ramach… » więcej 2024-10-30, godz. 09:53 Audiobook "Zapiski z Umierania" czytany na żywo przez aktorkę Teatru Współczesnego Znacie go z radiowej anteny, teraz możecie wysłuchać na żywo. Mowa o audiobooku "Zapiski z Umierania" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. » więcej 2024-10-29, godz. 18:30 Za oknami brązowo, a u nas zielono! [ZDJĘCIA, WIDEO] To za sprawą kolejnej odsłony cyklu [3x1]. » więcej 2024-10-29, godz. 13:37 Trio Animato zachwyciło publiczność Lwowskiej Filharmonii Narodowej [ZDJĘCIA] Dwa bisy oraz okrzyki publiczności i artystów: Gerojam Slava, Chwała bohaterom! W ramach światowych obchodów 175-rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Wielcy Twórcy” w Ukrainie, w Lwowskiej… » więcej
15161718192021