W konkursie na stanowisko dyrektora Filharmonii w Szczecinie wpłynęły trzy oferty.
Po przeprowadzeniu wieloetapowego postępowania konkursowego Komisja rekomendowała Prezydentowi Miasta Szczecin na stanowisko dyrektora instytucji kandydaturę Przemysława Neumanna. Prezydent Piotr Krzystek zaakceptował rekomendację.
Przemysław Neumann urodził się w 1979 roku w Poznaniu. Jest absolwentem m.in. poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na kierunku Dyrygentura Symfoniczno-Operowa w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz prof. Antoniego Grefa. W 2017 uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki, a w 2019 został profesorem macierzystej uczelni.
Przemysław Neumann urodził się w 1979 roku w Poznaniu. Jest absolwentem m.in. poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na kierunku Dyrygentura Symfoniczno-Operowa w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz prof. Antoniego Grefa. W 2017 uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki, a w 2019 został profesorem macierzystej uczelni.
Według Komisji konkursowej wyróżniał się kompetencjami merytorycznymi, koncepcyjnymi oraz osobowościowymi. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, iż od ośmiu sezonów artystycznych pełnił funkcję dyrektora Filharmonii im. Józefa Elsnera w Opolu, co w ocenie Komisji konkursowej daje rękojmię znajomości obszaru działań samej instytucji jak i prowadzącego oraz zarządzającego nią dyrektora.
Przemysław Neumann nakreślił spójną koncepcję połączenia dotychczasowego profilu Filharmonii w Szczecinie, włączając w to edukację najmłodszych, z chęcią eksplorowania nowych acz zgodnych z profilem instytucji kierunków działania. To wszystko w ocenie Komisji konkursowej daje z jednej strony pewność utrzymania, a z drugiej ufność zwiększenia już uznanej, wysokiej jakości działalności Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Zobacz także
2023-08-03, godz. 20:35
"Magia obłoków" w Teatrze Polskim
"Magią obłoków" według scenariusza i w reżyserii Adama Opatowicza rozpoczął się w czwartek wieczorem nowy sezon w nowym budynku Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2023-07-30, godz. 08:46
Helena Vondráčková odsłoniła swoją gwiazdę w Szczecinie [ZDJĘCIA]
W 2017 roku reaktywowano w Szczecinie kultową kawiarnię ery big-beatu, Sorrento. Dwa lata później na granitowych płytach wejścia do willi, po raz pierwszy odsłonięto gwiazdy upamiętniające artystów polskiej muzyki rozrywkowej.
» więcej
2023-07-29, godz. 10:10
Owacyjne przyjęcie Heleny Vondráčkovej w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Kilkadziesiąt przebojów nie tylko ery big-beatu zabrzmiało w piątek w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec.
» więcej
2023-07-28, godz. 16:01
"Ostatnie tango z Herbertem" w S1 Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA]
Dziś mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W studiu im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin wystawiono monodram Przemysława Tejkowskiego zatytułowany "Ostatnie Tango z Herbertem".
» więcej
2023-07-28, godz. 12:20
"Dla nas poezja Herberta jest drogowskazem"
28 lipca mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W południe w Studiu imienia Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin rozpoczęło się spotkanie z Jego twórczością.
» więcej
2023-07-26, godz. 15:20
Helena Vondráčková zaśpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec [WIDEO, ZDJĘCIA]
Na granitowych płytach chodnika kultowej Willi „Sorento” w Szczecinie błyszczą już 32 gwiazdy polskich muzyków, rozpoczynających karierę w erze big-beatu. Wśród nich są między innymi Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz…
» więcej
2023-07-23, godz. 12:38
Dąbskie Wieczory Filmowe rozpoczną się w Szczecinie
Katarzyna Figura, Jowita Budnik czy Adam Woronowicz to goście tegorocznych 17. Dąbskich Wieczorów Filmowych.
» więcej
2023-07-20, godz. 14:30
Muzyka z Antypodów w Szczecinie!
» więcej
2023-07-15, godz. 13:32
„Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” [ZDJĘCIA]
„Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” - to tytuł wystawy, którą od soboty można zobaczyć w Muzeum Żydowskim z Mykwą w niemieckim Schwedt.
» więcej
2023-07-14, godz. 09:14
"Europejskie gułagi" - nowa wystawa w Przełomach [ZDJĘCIA]
Ponad 800 obozów pracy przymusowej funkcjonowało na terenach Europy Środkowo-Wschodniej po drugiej wojnie światowej w krajach zdominowanych przez reżimy komunistyczne. W ciągu kolejnej dekady - na terenach Wschodnich Niemczech, Polsce…
» więcej