Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Już prawie czterystu darczyńców wzbogaciło zbiory Centrum Dialogu Przełomy.
W styczniu 2016 roku instytucja powitała pierwszych zwiedzających. Od tego czasu powiększa swoje zbiory i prowadzi debatę o najnowszej historii Szczecina i Pomorza Zachodniego.

O nowych nabytkach Centrum mówi Agnieszka Kuchcińska-Kurcz.

- Mamy gryps przemycony w czasie stanu wojennego z rozpisem na cele, czyli możemy wyczytać w nim, kto z kim siedział w której celi, Jest to niesamowita rzecz. Trafił do nas w formie takiej harmonijki, w jaki został przekazany w więzieniu. Nasi konserwatorzy się nim zaopiekowali. W tej chwili znajduje się na wystawie stałej - mówi Kuchcińska-Kurcz.

Centrum Dialogu Przełomy organizuje m.in. debaty i wystawy. Działa już osiem lat.

- Mamy niesamowitą kolekcję guzików katyńskich. Jest to dar przekazany przez pana Andrzeja Milczanowskiego, który jak był ministrem spraw wewnętrznych, otrzymał je na Ukrainie. Między innymi dlatego, że przyczynił się do odkrycia listy katyńskiej i do rozpoczęcia prac na cmentarzu w Bykowni, gdzie znajdują się szczątki jego ojca - mówi Kuchcińska-Kurcz.

Obchody rocznicy otwarcia Centrum potrwają do 31 stycznia. W tym czasie zobaczymy dwie nowe wystawy: "Motyw śmierci w zbiorach Centrum Dialogu Przełomy" oraz plenerową wystawę "Dziedzictwo".
O nowych nabytkach Centrum mówi Agnieszka Kuchcińska-Kurcz.
Centrum Dialogu Przełomy organizuje m.in. debaty i wystawy. Działa już osiem lat.

Zobacz także

2024-06-29, godz. 15:10 Inauguracja 17. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Szczecinie Poświęcenie organów i nadanie im imienia Jana Pawła II nastąpiło 15 czerwca 2008 roku. Ta uroczystość zainaugurowała Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinie. Dziś, 29 czerwca 2024 rozpoczyna się 17. edycja wydarzenia. » więcej 2024-06-29, godz. 13:54 Ruszył Festiwal Audiomat. "Mikrofon czuje prawdę i wrażliwość" [ZDJĘCIA] Słuchowiska na żywo, warsztaty głosowe i spotkania z aktorami to atrakcje Festiwalu Audiomat. » więcej 2024-06-28, godz. 20:11 Mietall i jego dzieci przyszłości [WIDEO] Niecodzienny projekt muzyka rockowego. W piątek nasze radio odwiedził Mietall Waluś, pochodzący z Mysłowic muzyk związany z takimi zespołami jak Lenny Valentino, Negatyw czy Penny Lane. » więcej 2024-06-28, godz. 19:33 "Muzyka na wodzie" z repertuarem Heleny Majdaniec 'Muzyka na wodzie' Jana Waraczewskiego już po raz 22. zabrzmi w pięknych okolicznościach, a dokładnie w przystani Jacht Klubu AZS. » więcej 2024-06-26, godz. 10:12 Znamy repertuar szczecińskiego Kina na Leżakach Do szczecińskich parków i na boiska zawita znów Kino na Leżakach. » więcej 2024-06-25, godz. 12:20 Fani zdecydowali o tematyce teledysku 16-letniej szczecinianki [WIDEO] 16-letnia raperka i wokalistka że Szczecina Queenkutee wraz z Provider zrealizowała swój pierwszy profesjonalny teledysk. Utwór 'Winda' i wideo do niego powstały w wyniku akcji '24 To My', w której słuchacze zdecydowali o tematyce i… » więcej 2024-06-24, godz. 14:20 Organy z 1912 roku zabrzmiały w Białogardzie na Festiwalu „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów” [ZDJĘCIA] 43-głosowe organy opus 660. złożone m.in. z trzech klawiatur i pedału zabrzmiały w Białogardzie na Festiwalu „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”. Instrument pochodzący z 1912 roku zbudował w Szczecinie Felix Grüneberg… » więcej 2024-06-24, godz. 07:42 Święto radiowego i telewizyjnego teatru w Sopocie Trzy dni ze słuchowiskami i spektaklami telewizyjnymi oraz ich twórcami - w Sopocie kończy się wielkie święto radiowego i telewizyjnego teatru. » więcej 2024-06-23, godz. 20:37 Dwudziesta odsłona Sacrum non Profanum zakończona 'Odą do radości' Ludwiga van Beethovena czyli hymnem Unii Europejskiej zjednoczone chóry polsko-niemieckie, orkiestra z Filharmonii we Lwowie i soliści zakończyli koncert 'Muzyka łączy narody, Arcydzieła Muzyki Filmowej' w Teatrze… » więcej 2024-06-23, godz. 13:05 Festiwal „Muzyczna podróż śladami Grünebergów” w Białogardzie [ZDJĘCIA] Na przełomie XIX i XX wieku zbudowali około tysiąca organów. Rodzina Grünebergów eksportowała je z fabryki w Szczecinie-Zdrojach, m.in. do Afryki Południowej, Islandii, Meklemburgii, na Pomorze i do Rosji. » więcej
1234567