Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Międzynarodowy Konkurs Formy, czyli najważniejsze wydarzenie 57. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontrapunkt, powoli się kończy.
Pokazy konkursowe jeszcze w piątek, w sobotę i w niedzielę, ale widzowie zaczynają podsumowywać to, co widzieli.

Po wczorajszym przestawieniu "After All Springville" jedna ze stałych obserwatorek festiwalu mówiła, że to obraz współczesnego świata, w którym nie potrafimy żyć w realu. - Dla mnie wszystkie te spektakle krążą gdzieś wokół kondycji dzisiejszego społeczeństwa, trochę wycofywania się z życia w realu. Piękne nogi dziewczyny, które kojarzą się z dużą seksualnością. Są stołem, czyli konsumpcją. Cały czas krążymy wokół tych samych tematów - mówiła.

Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne: jest pisarka Inga Iwasiów, dziennikarz Piotr Jacoń i rzeźbiarka Katarzyna Kozyra, której festiwal bardzo imponuje.

- Bawię się dobrze. Jestem bardzo zaskoczona w sensie pozytywnym, bo dziś tak trudno zaskoczyć człowieka. Cały czas są nowe propozycje, tylko trzeba umieć jest wyłuskać, umieć znaleźć i zestawić na tym festiwalu. Jak do tej pory, jedno podbija drugie - mówi Kozyra.

W piątek o 17 w Pleciudze druga część publiczności może zobaczyć belgijską grupę w spektaklu "After All Springville". Pozostali mają dwie propozycje z wydarzeń towarzyszących konkursowi. Teatr Kana zaprasza na głośne i nagradzane przedstawienie "Gęstość Zaludnienia", a Pleciuga na "Improwizację dla dorosłych". Na niedzielę zaplanowano finał Międzynarodowego Konkursu Formy.
Po wczorajszym przestawieniu "After All Springville" jedna ze stałych obserwatorek festiwalu mówiła, że to obraz współczesnego świata, w którym nie potrafimy żyć w realu.
Tegoroczne jury Międzynarodowego Konkursu Formy jest niezwykle różnorodne: jest pisarka Inga Iwasiów, dziennikarz Piotr Jacoń i rzeźbiarka Katarzyna Kozyra, której festiwal bardzo imponuje.

Zobacz także

2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników 'Wielkiego Kalibru'. » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej 2024-06-02, godz. 09:00 Artyści Festiwalu Grünebergowskiego wystąpili w hołdzie dzieciom – ofiarom wojen [ZDJĘCIA] Utwory Chopina, Bacha, Boellmanna, Händla i popularne z różnych stron świata zabrzmiały wczoraj w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej 2024-06-01, godz. 12:20 Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów 2024. Inauguracja Festiwalu [ZDJĘCIA] Organy w nowo wybudowanym kościele postawiła w roku 1930 firma Grüneberg jako opus 754. Dziś zabrzmią w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej 2024-05-31, godz. 11:43 Józefowicz: niestety jest aktor, który grał u mnie główną rolę i stanął po stronie Putina Janusz Józefowicz, choreograf i reżyser teatralny, realizuje w Teatrze Polskim w Szczecinie 'Polita' spektakl o Poli Negrii. Był dziś naszym gościem w 'Rozmowie pod krawatem'. » więcej
3456789