Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Na szczecińskim Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt w niedzielę ostatnie przedstawienie Międzynarodowego Konkursu Formy.
Będzie to spektakl Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zatytułowany "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję".

- To adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego - mówi Jakub Skrzywanek z komisji programowej festiwalu. - Mateusz Pakuła w pewien sposób inscenizuje własną książkę, własne wspomnienia o odchodzeniu jego ojca. Przejmująca historia na zakończenie konkursu.

Międzynarodowy Konkurs Formy ocenia pięcioosobowe jury, które wieczorem będzie obradować w obecności widzów. Tworzą je pisarka Inga Iwasiów, artystka wizualna Katarzyna Kozyra, reżyserka teatralna Anna Smolar, krytyk i teatrolog Marek Waszkiel i dziennikarz Piotr Jacoń.

- Eksperymentem będą nasze publiczne obrady, ale tak jak ten festiwal jest różny, w formie, przekazie, emocjach, tak my jesteśmy szczęśliwie różni i chyba te spotkania różnorodności mogą coś dać - uważa Jacoń.

Gala finałowa wieńcząca Międzynarodowy Konkurs Formy zaplanowana została na 19 w Teatrze Lalek Pleciuga. Właśnie wtedy odbędą się publiczne obrady jury, a wydarzenie uświetni koncert inspirowany twórczością szczecińskiego zespołu Pogodno z udziałem aktorów i muzyków.

Wystąpi zespół Chango w towarzystwie aktorów Teatru Lalek Pleciuga i Teatru Współczesnego: Magdalena Dudek, Gabriela Gola, Maria Dąbrowska, Barbara Biel, Konrad Beta.
- To adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego - mówi Jakub Skrzywanek z komisji programowej festiwalu.
Międzynarodowy Konkurs Formy ocenia pięcioosobowe jury, które wieczorem będzie obradować w obecności widzów. Tworzą je pisarka Inga Iwasiów, artystka wizualna Katarzyna Kozyra, reżyserka teatralna Anna Smolar, krytyk i teatrolog Marek Waszkiel i dziennikarz Piotr Jacoń.

Zobacz także

2024-02-14, godz. 11:43 Szkolnictwo dla mniejszości narodowych. Promocja książki w Książnicy Promocja książki Anny Bartczak "Szkolnictwo dla mniejszości narodowych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1991" odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-13, godz. 20:32 Eurowizja ze szczecińskim akcentem? Eurowizja z wątkiem szczecińskim - to prawdopodobny scenariusz. Możliwe, że w tym telewizyjnym konkursie muzycznym usłyszymy utwór z udziałem Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-10, godz. 18:16 Historia Kory w szczecińskim Teatrze Polskim "Kora - dziecko słońca" - to tytuł sztuki, której premiera odbędzie się dziś w Teatrze Polskim w Szczecinie. Będzie to muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej piosenkarce, autorce tekstów oraz malarce. » więcej 2024-02-09, godz. 10:14 Dom Kultury w Dobrej powraca po kilkudziesięciu latach niebytu Po 30 latach od likwidacji - znów zacznie działać. To Dom Kultury w Dobrej koło Nowogardu. » więcej 2024-02-08, godz. 20:42 Dzień prof. Marka Jasińskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Twórca utworów chóralnych, wokalno-instrumentalnych oraz instrumentalnych. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich, pierwszy laureat Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk artystycznych. Marek Jasiński - wielce… » więcej 2024-02-08, godz. 15:04 Pięćdziesięcioosobowa supergrupa nagrała charytatywny singiel [WIDEO] Takiej supergrupy jeszcze nie było. Prawie 50 muzyków - od Bruce'a Springsteena po członków Queen, Stonesów i Black Sabbath - połączyło siły i nagrało singiel charytatywny. To nowa wersja klasycznej kompozycji gitarzysty Dire… » więcej 2024-02-08, godz. 13:51 "Nie zdajemy sobie sprawy, ile obozów pracy było na Pomorzu Zachodnim" Życie codzienne filii obozu Ravensbrück w Chojnie trafia na ekrany kin. » więcej 2024-02-07, godz. 17:41 Apokaliptyczne miasto na pracach szczecińskich uczniów [ZDJĘCIA] Wizję Szczecina w czasie apokalipsy przedstawili uczniowie szczecińskiego Technikum Ekonomicznego. To wystawa pt. „Myślami w innym świecie”, którą otwarto w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. » więcej 2024-02-06, godz. 14:22 Nie żyje aktor Wiesław Orłowski. Aktor Wiesław Orłowski nie żyje. Miał 62 lata. » więcej 2024-02-06, godz. 07:57 Inspektor Jass gra już siedem lat [ZDJĘCIA] Standardy jazzowe na 7 urodziny cyklu koncertów "Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle" usłyszała publiczność wczoraj wieczorem w Domu Kultury 13 Muz. Wystąpili studenci najmłodszego wydziału Akademii Sztuki - Wydziału… » więcej
40414243444546