Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Daniel Jacewicz, dyrektor goleniowskiego Teatru Brama. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Daniel Jacewicz, dyrektor goleniowskiego Teatru Brama. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Goleniów szykuje się do największego spektaklu w historii miasta. Ponad 300 mieszkańców tego miasta i artyści z Polski i Europy staną wspólnie na scenie w elektryzującym, antywojennym widowisku rock operze zatytułowanej "Love will not die".
Premiera za tydzień - mówił w "Rozmowie pod krawatem" pomysłodawca i reżyser wydarzenia Daniel Jacewicz.

Premiera angażuje ponad 300 osób na scenie i drugie tyle po za nią. Teatr Brama, którego Daniel Jacewicz od lat jest twórcą, realizuje podobne zdarzenie, choć pierwszy raz na taką skalę. Chcemy by miasto żyło tym wydarzeniem - mówił Jacewicz.

- Zaczęliśmy przygotowywać dwa lata temu z myślą o tym, żeby jak najbardziej zaktywizować lokalną społeczność. Udało nam się zaprosić bardzo wiele osób, wiele różnych grup z Goleniowa, po to, żeby wspólnie stanąć na scenie i wyśpiewać rock operę pod tytułem "Miłość nigdy nie umrze" - mówił pomysłodawca wydarzenia.

Od wielu lat interesuje nas w Goleniowie wspólnota - dodaje Daniel Jacewicz.

- Zacznę od tego, że my się w tytułujemy jako teatr międzykulturowy. Dlatego, że po pierwsze wiele osób z zagranicy pracuje nas w teatrze, po drugie jesteśmy na terenach międzykulturowych. Te kultury w tym miejscu się przycinają, spotykają i to są takie rzeczy, które właśnie dla mnie są ważne - mówił reżyser.

Premiera opery 17 maja o godzinie 21.30 w Goleniowie.

Całej rozmowy z Danielem Jacewiczem można posłuchać na naszej stronie internetowej.
Chcemy by miasto żyło tym wydarzeniem - mówił Jacewicz.
Od wielu lat interesuje nas w Goleniowie wspólnota - dodaje Daniel Jacewicz.

Zobacz także

2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników 'Wielkiego Kalibru'. » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej 2024-06-02, godz. 09:00 Artyści Festiwalu Grünebergowskiego wystąpili w hołdzie dzieciom – ofiarom wojen [ZDJĘCIA] Utwory Chopina, Bacha, Boellmanna, Händla i popularne z różnych stron świata zabrzmiały wczoraj w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej 2024-06-01, godz. 12:20 Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów 2024. Inauguracja Festiwalu [ZDJĘCIA] Organy w nowo wybudowanym kościele postawiła w roku 1930 firma Grüneberg jako opus 754. Dziś zabrzmią w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej 2024-05-31, godz. 11:43 Józefowicz: niestety jest aktor, który grał u mnie główną rolę i stanął po stronie Putina Janusz Józefowicz, choreograf i reżyser teatralny, realizuje w Teatrze Polskim w Szczecinie 'Polita' spektakl o Poli Negrii. Był dziś naszym gościem w 'Rozmowie pod krawatem'. » więcej
3456789