Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka śpiewa w Musikverein w Wiedniu w Gläserner Saal/Magna Auditorium z towarzyszeniem Misho Kandashvili (fortepian). Fot. Materiały prasowe Grand Prize Virtuoso
Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka śpiewa w Musikverein w Wiedniu w Gläserner Saal/Magna Auditorium z towarzyszeniem Misho Kandashvili (fortepian). Fot. Materiały prasowe Grand Prize Virtuoso
Zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein i w średniowiecznej katedrze we włoskiej Tropei.
Weronika Włodarczyk – studentka w klasie śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie, zdobyła dwa Pierwsze Miejsca i dwa Złote Medale na międzynarodowych konkursach muzycznych – XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao” we Włoszech i Vienna Grand Prize Virtuoso w Austrii.

Turę konkursową rozpoczęłam od Austrii, w której startowało kilkudziesięciu młodych śpiewaków niemal z całego świata – powiedziała Weronika Włodarczyk.

- Z Australii, Belgii, ze Stanów Zjednoczonych, z Rosji, Białorusi, z Chin, z Korei Południowej, z Japonii, z Kostaryki i z Tajwanu. Zaproszono mnie do jednej z najbardziej renomowanych sal koncertowych na świecie, do Musikverein, także cieszę się, że mogłam wystąpić wśród tak zdolnych artystów – uzupełniła mezzosopranistka.

Zachęcona tym sukcesem zgłosiłam się na konkurs we Włoszech, w którym również otrzymałam Pierwsze Miejsce i Złoty Medal – dodała śpiewaczka.

- Jestem ogromnie zaszczycona, że mogłam znaleźć się wśród laureatów. Konkurencja była bardzo duża. Wykonałam arię Dalili z opery „Samson i Dalila” Camille'a Saint-Saënsa oraz pieśń Wolfganga Amadeusza Mozarta „Als Luise die Briefe ihres ungetreuen Liebhabers verbrannte”. Akompaniował mi świetny pianista z Czech, Maxim Averkiev – podsumowała artystka.

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-06-21, godz. 09:43 Miłość do muzyki i ludzie - Webber o swojej karierze Tu potrzeba przede wszystkim pasji - tak o swojej karierze mówił na naszej antenie kompozytor i producent muzyczny Andrzej 'Webber' Mikosz. » więcej 2024-06-20, godz. 14:32 Chór Cantores Graudentes na Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] Około czterystu śpiewaków z dziesięciu zespołów stanęło już na dwóch scenach 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach. Wczoraj zmagania konkursowe rozpoczął Chór Cantores… » więcej 2024-06-20, godz. 07:45 Muzyka organowa i kameralna, czyli czas na festiwal w Kamieniu Pomorskim Już w piątek rozpocznie się najstarszy międzynarodowy festiwal na Pomorzu Zachodnim. » więcej 2024-06-19, godz. 23:55 Zespół Ikrek zagrał w studiu Radia Szczecin. [ZDJĘCIA, WIDEO] Minikoncert odbył się w ramach czerwcowego wydania cyklu [3x1]. » więcej 2024-06-19, godz. 12:04 Chór Pomerania Cantat z Koszalina najmłodszym uczestnikiem Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] W Międzyzdrojach trwają zmagania konkursowe 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego. Szczególną uwagę zwrócił na siebie najmłodszy zespół, Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej w … » więcej 2024-06-18, godz. 19:45 Ix, Ikrek, Zed! [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli raz na ludowo! » więcej 2024-06-18, godz. 14:09 Młode talenty poszukiwane. Muzyków oceni m.in. Katarzyna Nosowska Autorskie kompozycje, świeżość i nieszablonowe podejście do muzyki - tego poszukują organizatorzy Festiwalu Młodych Talentów. Właśnie rozpoczął się nabór do kolejnej odsłony wydarzenia, a na czele jury ponownie zasiądzie Katarzyna… » więcej 2024-06-18, godz. 11:51 Owacyjne przyjęcie Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] Ponad stu śpiewaków na dwóch scenach - w Międzyzdrojach rozpoczęły się zmagania konkursowe 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego. » więcej 2024-06-17, godz. 19:59 Prawie 111 tysięcy widzów na koncercie... W Stanach Zjednoczonych padł właśnie rekord - taka liczba fanów zgromadziła się na występie w południowym Teksasie gwiazdy muzyki Country Georga Straita. Poprzedni rekord przetrwał blisko 50 lat. » więcej 2024-06-17, godz. 15:40 W Międzyzdrojach stanął pomnik profesora Jana Szyrockiego [ZDJĘCIA] W 1965 roku Jan Szyrocki - założyciel i dyrygent słynnego Chóru Politechniki Szczecińskiej - powołał do życia istniejący do dziś Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Z inicjatywy śpiewaków pracujących… » więcej
1234567