Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka śpiewa w Musikverein w Wiedniu w Gläserner Saal/Magna Auditorium z towarzyszeniem Misho Kandashvili (fortepian). Fot. Materiały prasowe Grand Prize Virtuoso
Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka śpiewa w Musikverein w Wiedniu w Gläserner Saal/Magna Auditorium z towarzyszeniem Misho Kandashvili (fortepian). Fot. Materiały prasowe Grand Prize Virtuoso
Zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein i w średniowiecznej katedrze we włoskiej Tropei.
Weronika Włodarczyk – studentka w klasie śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie, zdobyła dwa Pierwsze Miejsca i dwa Złote Medale na międzynarodowych konkursach muzycznych – XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao” we Włoszech i Vienna Grand Prize Virtuoso w Austrii.

Turę konkursową rozpoczęłam od Austrii, w której startowało kilkudziesięciu młodych śpiewaków niemal z całego świata – powiedziała Weronika Włodarczyk.

- Z Australii, Belgii, ze Stanów Zjednoczonych, z Rosji, Białorusi, z Chin, z Korei Południowej, z Japonii, z Kostaryki i z Tajwanu. Zaproszono mnie do jednej z najbardziej renomowanych sal koncertowych na świecie, do Musikverein, także cieszę się, że mogłam wystąpić wśród tak zdolnych artystów – uzupełniła mezzosopranistka.

Zachęcona tym sukcesem zgłosiłam się na konkurs we Włoszech, w którym również otrzymałam Pierwsze Miejsce i Złoty Medal – dodała śpiewaczka.

- Jestem ogromnie zaszczycona, że mogłam znaleźć się wśród laureatów. Konkurencja była bardzo duża. Wykonałam arię Dalili z opery „Samson i Dalila” Camille'a Saint-Saënsa oraz pieśń Wolfganga Amadeusza Mozarta „Als Luise die Briefe ihres ungetreuen Liebhabers verbrannte”. Akompaniował mi świetny pianista z Czech, Maxim Averkiev – podsumowała artystka.

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-06-18, godz. 11:51 Owacyjne przyjęcie Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] Ponad stu śpiewaków na dwóch scenach - w Międzyzdrojach rozpoczęły się zmagania konkursowe 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego. » więcej 2024-06-17, godz. 19:59 Prawie 111 tysięcy widzów na koncercie... W Stanach Zjednoczonych padł właśnie rekord - taka liczba fanów zgromadziła się na występie w południowym Teksasie gwiazdy muzyki Country Georga Straita. Poprzedni rekord przetrwał blisko 50 lat. » więcej 2024-06-17, godz. 15:40 W Międzyzdrojach stanął pomnik profesora Jana Szyrockiego [ZDJĘCIA] W 1965 roku Jan Szyrocki - założyciel i dyrygent słynnego Chóru Politechniki Szczecińskiej - powołał do życia istniejący do dziś Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Z inicjatywy śpiewaków pracujących… » więcej 2024-06-17, godz. 11:48 Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] Blisko 600. śpiewaków, ponad 20 chórów i 30. dyrygentów. W niedzielę w Międzyzdrojach rozpoczął się najstarszy festiwal chóralny w Polsce - 59. Międzynarodowy im. prof. Jana Szyrockiego. » więcej 2024-06-15, godz. 18:31 Vivaldi na inaugurację Sacrum Non Profanum Koncertem „Vivaldi Forever - Cztery Pory Roku', w wykonaniu Muras/Brzezina Duo, zainaugurowany został w sobotę w Książnicy Pomorskiej 20. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. » więcej 2024-06-15, godz. 14:00 Zakończenie sezonu z Branfordem Marsalisem i Rune Bergmannem. Filharmonia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Wzruszający wieczór z owacjami na stojąco i bisami. Wczoraj, 14 czerwca 2024 roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zakończyła jubileuszowy sezon artystyczny 2023/2024, w którym świętowano 75-lecie Orkiestry Filharmonii… » więcej 2024-06-14, godz. 14:25 Music West Fest z muzyką zagląda w różne miejsca Dobra wiadomość dla miłośników pozytywnych dźwięków. Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Music West Fest. » więcej 2024-06-14, godz. 11:03 "Koncentruję się wyłącznie na tym, żeby festiwal zaprezentował się jak najpiękniej" Przed nami XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. Rozpoczyna się już w sobotę w Szczecinie. » więcej 2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej
2345678