Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Nailah Vitha. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Nailah Vitha. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Niezwykły koncert dyplomowy odbył się w poniedziałek wieczorem w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej.
Nailah Vitha, studentka III roku Wokalistyki Jazzowej Wydziału Edukacji Muzycznej, zaprezentowała kilka światowych standardów muzyki jazzowej.

Publiczność wychodziła zachwycone, a młoda wokalistka zebrała wiele pochwał. Jesteś cudowna, po prostu cudowna. Emocje rozrywają, ciary. Oddajesz całą siebie i to po prostu wszystko widać. Tak dojrzałe, pełne po prostu emocji.

Cała komisja bardzo wysoko oceniła występ Nailah - mówiła Jolanta Szczepaniak-Przybylińska, prowadząca klasę śpiewu i wykładowca Akademii Sztuki.

- Ocena celująca, a jakżeby inaczej. Nailah jest też laureatką wielu konkursów. Jest mega pracowita, zawsze zdyscyplinowana i występuje w wielu projektach muzycznych i koncertach - mówiła Szczepaniak-Przybylińska.

Miałam przychylną publiczność - mówiła po koncercie Nailah Vitha.

- Wyczułam duże skupienie, bo jednak treść utworów była też poważna. Dużo uśmiechu też odebrałam od ludzi, bo jednak na widowni większość osób to byli moi przyjaciele, moi bliscy. Za co też jestem ogromnie wdzięczna, że byli tu przy mnie - mówiła wokalistka.

Akademia Sztuki od nowego roku akademickiego otwiera nowy kierunek wokalistyki jazzowej. Nabór się właśnie rozpoczął. To kolejny krok w kierunku powołania samodzielnego wydziału jazzu w Szczecinie na Akademii Sztuki.

Więcej na temat nowego kierunku na Akademii Sztuki także dziś w audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
na teraz Koncert Nailah Vitha w Filh (foty www)

Zobacz także

2024-06-23, godz. 20:37 Dwudziesta odsłona Sacrum non Profanum zakończona 'Odą do radości' Ludwiga van Beethovena czyli hymnem Unii Europejskiej zjednoczone chóry polsko-niemieckie, orkiestra z Filharmonii we Lwowie i soliści zakończyli koncert 'Muzyka łączy narody, Arcydzieła Muzyki Filmowej' w Teatrze… » więcej 2024-06-23, godz. 13:05 Festiwal „Muzyczna podróż śladami Grünebergów” w Białogardzie [ZDJĘCIA] Na przełomie XIX i XX wieku zbudowali około tysiąca organów. Rodzina Grünebergów eksportowała je z fabryki w Szczecinie-Zdrojach, m.in. do Afryki Południowej, Islandii, Meklemburgii, na Pomorze i do Rosji. » więcej 2024-06-22, godz. 14:06 Grand Prix Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach dla Chóru z Filipin [ZDJĘCIA] W Międzyzdrojach zakończył się najstarszy Festiwal Chóralny w Polsce. Najwięcej nagród 59. edycji Konkursu im. prof. Jana Szyrockiego otrzymał Chór z Filipin. » więcej 2024-06-21, godz. 17:40 Wyremontowany amfiteatr w Stargardzie oficjalnie otwarty Blisko cztery tysiące miejsc dla widzów i słuchaczy, zadaszona scena i sala kameralna z garderobami dla artystów pod główną sceniczną płytą. Zmodernizowany amfiteatr w Stargardzie zadebiutuje w piątek podczas koncertu otwarcia po… » więcej 2024-06-21, godz. 15:24 Rozpoczyna się 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim Od sześciu dekad lato w Kamieniu Pomorskim jest czasem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej 2024-06-21, godz. 14:13 Filipińczycy oczarowali na Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] W Międzyzdrojach zakończyły się zmagania konkursowe 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego. Wczoraj publiczność najgoręcej oklaskiwała University Of The Philippines Manila Chorale. » więcej 2024-06-21, godz. 12:57 Kolejny cios w szczecińską kulturę Dorota Serwa nie będzie już dyrektorką Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin. » więcej 2024-06-21, godz. 12:43 Nie dla nich emerytura - aktorzy seniorzy znów na scenie Akcja 'Teatr dla aktorów seniorów' to nowy projekt Marty Łągiewki, aktorki znanej z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Artystka działa także pod szyldem Marta Robi Sceny. Tym razem do współpracy zaprosiła swoich starszych kolegów… » więcej 2024-06-21, godz. 12:42 Szczecińska animacja z francuską nagrodą Film 'Joko' Izabeli Plucińskiej, współprodukowany w Szczecinie wrócił właśnie z nagrodą z prestiżowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji. » więcej 2024-06-21, godz. 09:43 Miłość do muzyki i ludzie - Webber o swojej karierze Tu potrzeba przede wszystkim pasji - tak o swojej karierze mówił na naszej antenie kompozytor i producent muzyczny Andrzej 'Webber' Mikosz. » więcej
1234567