Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Już niedługo Szczecin wzbogaci się o nowy informator kulturalny "PokaPoka", czyli wydawany w postaci kwadratowej koperty magazyn. Od czerwca będzie za darmo dostępny we wszystkich szczecińskich muzeach, teatrach i kinach.
Już niedługo Szczecin wzbogaci się o nowy informator kulturalny "PokaPoka", czyli wydawany w postaci kwadratowej koperty magazyn. Od czerwca będzie za darmo dostępny we wszystkich szczecińskich muzeach, teatrach i kinach.
Już niedługo Szczecin wzbogaci się o nowy informator kulturalny "PokaPoka", czyli wydawany w postaci kwadratowej koperty magazyn. Od czerwca będzie za darmo dostępny we wszystkich szczecińskich muzeach, teatrach i kinach.
- Jest to miesięcznik, który łączy sztukę, informację i reklamę - tłumaczy jeden z pomysłodawców, Kamil Kuczyński. - W każdej kopercie znajduje się plakat - po jednej stronie będzie kalendarz kulturalny, a po drugiej zawsze można znaleźć plakat związany ze sztuką. Na awersie koperty, czyli na głównej stronie tak samo: zawsze jest na niej jakaś sztuka.

W każdym miesiącu okładkę zaprojektuje inny artysta. Oprócz tego koperta zawierać będzie rozmaite gadżety, na przykład naklejki czy przypinki, a czasami płyty CD.

- Chcemy w ten sposób promować kulturę miejską - dodaje Rafał Wójcicki. - Będziemy promować wydarzenia w naszym odczuciu najciekawsze. Chcemy, żeby ludzie wzięli tę kopertę do ręki, otworzyli ją i stwierdzili: "tu się tyle dzieje".

"PokaPoka" jest już dostępna w 9 największych miastach Polski. W Szczecinie będzie można ją znaleźć w 40 różnych miejscach.
Relacja Ewy Ostapowicz.

Zobacz także

2012-09-15, godz. 21:42 Nasz radiowy kolega w doborowym gronie Poeta ze Szczecina, dziennikarz Radia Szczecin Konrad Wojtyła wśród uczestników Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego na Ukrainie. » więcej 2012-09-13, godz. 08:14 To on zrobił słynne zdjęcia Grudnia'70 Fotografie Macieja Jasieckiego można oglądać w Książnicy Pomorskiej w Sali pod Piramidą. To on zrobił słynne zdjęcia Grudnia'70 i płonącego komitetu oraz z wizyty Edwarda Gierka w szczecińskiej stoczni. » więcej 2012-09-13, godz. 07:09 Historia sztuki na znaczkach pocztowych "Wunderkammer", czyli gabinet osobliwości od dziś w szczecińskim Polmozbycie. » więcej 2012-09-10, godz. 18:24 Jasne Błonia zamieniły się w plan filmowy [ZDJĘCIA] Auta syrenki i platany mają promować Szczecin jako miejsce, gdzie rodzina może świetnie spędzić czas. Z takiego założenia wyszli filmowcy, którzy dziś Jasne Błonia zamienili w plan filmowy. » więcej 2012-09-10, godz. 09:18 Maciej Jasiecki - fotograf niepokorny [POSŁUCHAJ] Ponad 100 prac wybitnego szczecińskiego fotografa Macieja Jasieckiego, unikatowe aparaty z jego kolekcji i pamiątki rodzinne można oglądać na wystawie w Książnicy Pomorskiej. » więcej 2012-09-08, godz. 13:05 Wielkie czytanie "Pana Tadeusza" [ZDJĘCIA] Potrwa 10 godzin, a usłyszeć będzie można nie tylko znanych, ale także zwykłych mieszkańców. Wzorem innych polskich miast Szczecin dołączył do "Narodowego czytania Pana Tadeusza". Na Różance ochotnicy i zaproszeni goście wyrecytują… » więcej 2012-09-05, godz. 12:48 Wojciech Siudmak w Szczecinie [ZDJĘCIA] Znakomity malarz i grafik Wojciech Siudmak odwiedził szczecińskie Liceum Plastyczne. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Sięgajcie gwiazd", dzięki któremu młodzież ma szansę poznać wybitnych twórców. » więcej 2012-09-05, godz. 07:44 Spotkanie z Mistrzem w "Plastyku" Wojciech Siudmak - znakomity malarz i grafik uważany za czołowego reprezentanta realizmu fantastycznego - będzie gościem Liceum Plastycznego w Szczecinie. » więcej 2012-09-05, godz. 06:28 Wspólne czytanie Mickiewicza? Możesz wziąć udział Potrwa kilka godzin, a przyłączyć może się każdy. W sobotę w ramach akcji "Cała Polska czyta Pana Tadeusza" szczecinianie będą... czytać epopeję narodową. Słynny trzynastozgłoskowiec usłyszymy na Różance. » więcej 2012-09-04, godz. 16:00 Po 70 latach zabytki wróciły do Szczecina [ZDJĘCIA] Gromadzono je od początku XX w., teraz znów będzie można zobaczyć je w jednym miejscu. We wtorek szczecińskie Muzeum Narodowe otwiera wystawę "Zaginione - Ocalone. Szczecińska kolekcja starożytności pomorskich". » więcej
572573574575576577578