Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Fot. [Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie]
Fot. [Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie]
Piosenka All I Want For Christmas Is You jednoznacznie kojarząca się ze Świętami Bożego Narodzenia, nagrana w nowej wersji, jest prezentem od Chóru Politechniki Morskiej oraz dyrygentki Sylwii Fabiańczyk-Makuch, którzy pragną podziękować swoim fanom za dwie dekady wspólnego śpiewania i radosnego dzielenia się muzyką.

Utwór łączy się z kultową produkcją „Love Actually”, tworząc niecodzienne połączenie świątecznej magii. Nagranie tego popularnego hitu zrealizowanego przez ten zespół śpiewaczy, zbiegło się z 20. rocznicą zarówno filmu, jak i Chóru. Partie solowe śpiewają Sylwia Różycka, Damian Ukeje oraz kilkunastu wokalistów z Chóru Politechniki Morskiej. Swój talent wokalny ujawnił również Marszałek Olgierd Geblewicz.

W teledysku autorstwa Kamera Jazda, nawiązującym do obrazu „To właśnie miłość”, pojawią się nie tylko utalentowane chórzystki i chórzyści Politechniki Morskiej, ale także Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Swoją obecność zaznaczyli również Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka. W projekcie udział biorą lubiani i szczecińscy artyści, m.in. aktor Michał Janicki, Bartek Orłowski z Akulele oraz zespół Szczecinianie. Autorem aranżacji jest Przemysław Skuz, warstwę instrumentalną przygotował Krzysztof Baranowski, za nagrania i mastering odpowiada pracownia kabART.

Partnerem strategicznym projektu są Polska Żegluga Morska P.P, Żegluga Polska S.A. oraz Unity Line Limited Sp.z o.o. Teledysk powstał przy współpracy partnerów, m.in.: Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Patronat honorowy projektu objęli Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

W ten wyjątkowy sposób chórzyści Politechniki Morskiej pragną zakończyć tegoroczne obchody 20. lat działalności, przekazując szczecinianom prezent, który splata w sobie magię świąt i niepowtarzalność szczecińskiego klimatu miasta.

Posłuchaj rozmowy z dyrygentką Sylwią Fabiańczyk-Makuch, Weroniką Lalik – sopranistką i Klaudią Nowak – mezzosopranistką z Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie
 

Zobacz także

2024-03-01, godz. 12:25 Damian Sikorski Projekt feat. Penelov | Premiera „Jeszcze raz” [ROZMOWA z MUZYKAMI, ZDJĘCIA] Agencja Muzyczna Polskiego Radia zapowiada na 31 maja 2024 roku premierę albumu „Damian Sikorski Projekt”. Utwory zawarte na płycie są w większości… » więcej 2024-03-03, godz. 11:55 Radosław Bolewski i Maciej Tubis | „Nasz najnowszy projekt to OBYWATEL JAZZ...” [ROZMOWA z ARTYSTAMI, ZDJĘCIA] Bolewski & Tubis – duet niezwykłych muzyków. Radosław Bolewski (wokal, perkusja) i Maciej Tubis (fortepian, syntezator basowy) są absolwentami Akademii… » więcej 2024-02-25, godz. 11:05 Robert Cichy | „W dzieciństwie twierdziłem, że nie będę muzykiem...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Robert Cichy – gitarzysta, kompozytor, wokalista i producent muzyczny działa na scenie od dwóch dekad. Laureat Fryderyków – nagród przyznawanych przez… » więcej 2024-02-18, godz. 11:58 MARTYNA JAKUBOWICZ | „...nigdy w życiu nie czułam się tak kompletna, jak teraz” [SPOTKANIE z ARTYSTKĄ] ZŁOTY FRYDERYK 2024 za całokształt dokonań artystycznych dla Martyny Jakubowicz – jednej „... z najbardziej charakterystycznych wokalistek, która konsekwentnie… » więcej 2024-02-11, godz. 11:55 STAN ZAPALNY [WYWIAD z ARTYSTĄ – Stanisławem Szymańskim, ZDJĘCIA] Początków kariery Stanisława Szymańskiego należy szukać w popularnym programie telewizyjnym The Voice Kids w 2018 roku. Znany dziś jako STAN ZAPALNY, wkraczając… » więcej 2024-02-04, godz. 11:56 OLKA zapowiada premierę nowego albumu [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Doskonale zna potrzeby niezależnych muzyków, stąd poza działalnością sceniczną, wspiera artystów w założonej przez siebie firmie Inharmony Digital, specjalizującej… » więcej 2024-02-04, godz. 11:54 Owacje na stojąco, bisy i odznaczenia dla Chóru Politechniki Morskiej. Koncert sakralny zwieńczył obchody 20. lecia… Zwieńczenie obchodów 20. lecia Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch. W piątek, 2 lutego 2024 roku w Kościele… » więcej 2024-01-28, godz. 11:55 PAULA ROMA przed premierą albumu „Ta, co płonie z miłości” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Mimo, że dzieli nas jeszcze kilka dni od premiery albumu „Ta, co płonie z miłości”, zaplanowanej na 9 lutego 2024 roku, to już dziś mówi się, że będzie… » więcej 2024-01-21, godz. 11:58 Maciej Gaicki wydał autorski album „Technosfera” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Muzyka Macieja Gaickiego wydana na płycie „Technosfera” opiera się na brzmieniach gitarowych, elektrycznych, akustycznych, w niektórych utworach z wykorzystaniem… » więcej 2024-01-12, godz. 11:20 Damian Sikorski Projekt. Premiera EP Live Session [ROZMOWA] Damian Sikorski kojarzony przede wszystkim z akcji „Będzie głośno”, pozwalającej nieznanym muzykom wypłynąć na szersze wody estradowe, propaguje ich… » więcej
23456